Książka

| KOPIUJ

Megalopolis 2077

Megalopolis 2077 to najnowsza powieść w dorobku Stefana Króla. Tym razem autor bierze na warsztat gatunek cyberpunk – odmianę fantastyki naukowej, skupiającej się na negatywnych konsekwencjach funkcjonowania ludzi w otoczeniu zaawansowanej technologii. Technologii, która choć z założenia miała służyć szlachetnym celom, jest powszechnie wykorzystywana do zadawania cierpienia, upodlenia oraz śmierci.

 

Akcja powieści rozgrywa się w roku 2077. Czytelnik trafia do ponurej wersji przyszłości, w której wszechobecna inwigilacja, brutalne służby porządkowe oraz wspomagana przez algorytmy sztucznej inteligencji kasta rządząca, zredukowała przeciętnego obywatela do roli trybiku w wielkiej samonapędzającej się machinie. W takim otoczeniu jedynie nieliczne jednostki, żyjący poza systemem outsiderzy, mogą liczyć na namiastkę prawdziwej wolności. Wolności, której ceną jest alienacja, nieustanne poczucie zagrożenia oraz brutalna walka o przetrwanie każdego kolejnego dnia.

 

Autor zabiera czytelnika do serca dystopijnej aglomeracji – Lower Silesia Megalopolis, aby opowiedzieć historię Ady i Arrona. Historię byłej najemniczki oraz szeregowego pracownika korporacji, którzy wbrew dzielącym ich różnicom odnajdują wspólny cel. Decydują się wyruszyć na beznadziejną, z pozoru samobójczą misję, nie będąc nawet świadomym, że są tylko pionkami w znacznie większej grze. W grze, której stawką będzie nie tylko ich życie, ale także przyszłość pogrążonej w marazmie, wyniszczonej Wielką Wojną, zniewolonej przez technologię ludzkości.

 

źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4949337/megalopolis-2077

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Książka jakiegoś niszowego wydawnictwa, na którą trafiłem zupełnym przypadkiem a okazała się prawdziwą, cyberpunkową perełką. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to zdecydowanie polecam.

Życie jest zbyt krótkie, aby czytać słabe książki...

Nowa Fantastyka