Książka

| KOPIUJ

Maresi

Maresi jest nowicjuszką w Czerwonym Klasztorze mieszczącym się na niewielkiej wyspie. Mieszkające w nim siostry wierzą w duchową opiekę Pramatki i siłę wiedzy. Pewnego dnia do klasztoru przybywa Jai. Maresi zaprzyjaźnia się z nią. Jai w domu rodzinnym przeżyła dramat, który powraca do niej co noc w koszmarach sennych. Pobyt w klasztorze ma uchronić ją przed zemstą okrutnego ojca. Jednak ten poprzysiągł, że odnajdzie córkę, gdziekolwiek by była. Wreszcie jego statek cumuje u wybrzeża wyspy. W wydarzenia wkraczają tajemne moce…

Dodał do bazy

Komentarze

obserwuj

Książka nie dla mnie, bynajmniej, ale zajrzałem z ciekawości na stronę Młodego Booka – nazwa żadna, że depresja, ale w końcu każde wydawnictwo to potencjalny klient (gdzieś, kiedyś), więc zawsze warto się przyjrzeć – i co paczę?

Pierwszą książką, którą owo wydawnictwo – profilem zwrócone do czytelnika młodego (a tyłkiem do całej reszty, jak przypuszczam) – wypuściło na rynek, jest “Kod Leonarda Da Vinci” w wersji – ACHTUNG, ACHTUNG! – skróconej. O ile i – przede wszystkim – po cholerę, nie wiem. Mam za to kilka refleksji na temat tego zjawiska, a niemal każda przeplatana westchnieniami i wulgaryzmami (oba przerywniki losowo i obficie), więc nie będę może przytaczał. Niemniej jest to dla mnie w jakiś sposób smutne, przerażające i złowieszcze.

 

No, pojęczałem sobie, żeby dzień mi przypadkiem nie wyszedł zbyt przyjemnie – w końcu pogoda taka bardzo – więc mogę zająć się czymś konstruktywnym.

 

Peace!

 

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

Nowa Fantastyka