Książka

| KOPIUJ

Tekst

Telefon to rezerwowy pojemnik na naszą duszę. Kryją się w nim nasze najżywsze wspomnienia, fotografie naszych śmiejących się twarzy, filmy o tym, jak próbujemy poczuć szczęście. W skrzynce pocztowej są listy od matki i całe kulisy naszej pracy. W historii przeglądarek – wszystko, co nas naprawdę interesuje. Na czacie – miłosne wyznania i pożegnania. Są w nim zdjęcia naszych pokus i świadectwa grzechów, łzy i żale. Takie czasy. Obrazy. Tekst. Telefon to właśnie ja. I ten, kto zdobędzie mój telefon, może stać się mną dla wszystkich pozostałych. Ci nawet niczego nie zauważą, a kiedy to się stanie, będzie już za późno. Dla nas wszystkich.

Dodał do bazy

Komentarze

obserwuj

Zapowiada się kolejna społeczna analiza.

Futu.re czytało mi się o wiele lepiej niż Metro 2034 czy 2035. Niemniej Głuchowski jest specyficzny i po kolejnych jego książkach przekonuję się coraz bardziej, że to nie będzie nigdy wielka literatura. Czekam, ale bez wypieków na twarzy.

Nie tylko nie będzie wielka, ale nawet nie aspirująca do takiej. Przecież Metro, jeśli odrzeć z pomysłu i “rosyjskości” to podrzędne czytadło. Oczywiście wieżę, że inne książki tego autora to literacki cud, miód i orzeszki, ale z jakiegoś powodu ta wiara jest przez ż.

Nowa Fantastyka