Książka

| KOPIUJ

Perfekcyjna niedoskonałość

PIERWSZY TOM TRYLOGII JACKA DUKAJA O CZŁOWIEKU PRZEKRACZAJĄCYM CZŁOWIECZEŃSTWO, MANIPULUJĄCYM BIOLOGIĄ I KULTURĄ, CZASEM, PRZESTRZENIĄ I SAMĄ FIZYKĄ.

 

Jest XXIX wiek. Adam Zamoyski, tajemniczy zmartwychwstaniec, tkwi w środku rozgrywki między cywilizacjami, ludźmi, nieludźmi i istotami postludzkimi. Konkurencja stanowi motor ewolucji – konkurują ze sobą rośliny, zwierzęta, ludzie, kultury, gospodarki. Zwycięża, kto lepiej wykorzystuje naturalne środowisko, zasoby planety, ostatecznie – prawa fizyki. Zamoyski nie wie, jakim cudem znalazł się w świecie późniejszym od jego czasów o kilkaset lat, ma problemy z pamięcią i tożsamością – lecz najwyraźniej stanowi klucz do zwycięstwa w owej ewolucji. Kim tak naprawdę jest? Kim są ci, którzy go otaczają? Jaką tajemnicę kryje Narwa, gdzie rozbił się statek Adama?

[opis wydawcy]

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Pierwsza książka Dukaja, którą przeczytałam. W księgarni moją uwagę przyciągnęło to nieprawidłowe, odbite w lusterku, N (mam inne wydanie niż to na obrazku) tak doskonale pasujące do tytułu.

Uwiódł mnie specjalny rodzaj – onum – dla... A, nie chcę przedwcześnie zdradzać szczegółów. Ale to przecież jest tak cholernie logiczne, oczywiste, kiedy już ktoś inny o tym pomyślał. Jeśli to nie była miłość od pierwszej strony, to od drugiej, kiedy zauważyłam i doszłam do wniosku, że to nie literówka. :-)

Babska logika rządzi!

Dukajowski postczłowiek – miażdżo :-)

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Nowa Fantastyka