Profil użytkownika

Niepoprawny.

komentarze: 10, w dziale opowiadań: 3, opowiadania: 1

Ostatnie sto komentarzy

Ludzie, na serio dzięki za słowa krytyki, to mój pierwszy tekst. Nie ukrywam, warsztatu nie mam praktycznie żadnego, pierwsze kroki. Pomysły mam, ale z ich przelewaniem nie zawsze idzie dobrze. Jeśli już mam jakieś ‘doświadczenie’ w pisaniu, to krótkich opowiadań. Zatem zabieram się do pracy, zredaguje to opowiadanie, zgodnie z większością wskazówek, i zabieram się za pisanie następnego :)

Dziękuję również i za kilka ciepłych słów. To również motywuje .

Pozdrawiam!

Ludziska, dzięki wielkie za te komentarze. Rzeczywiście powinienem wrzucić na betę, następnym razem na pewno tak zrobię. Jak czytam te wszystkie uwagi, to nie sposób się zgodzić i zadaję sobie jedynie pytanie : skąd mi przyszły do głowy takie wyrazy, sformułowania dziwne…?

Jeszcze raz na spokojnie przestudiuję wszystkie uwagi i wprowadzę zmiany na kompie, po czym przeczytam raz jeszcze, by sprawdzić spójność fabularną i czy całość zachowuje w odpowiedni sposób jakiegoś rodzaju myśl, jaka mi towarzyszyła przy pisaniu.

Dzięki za poświęcony czas na przeczytanie całości i wyłapanie takich wpadek! Takie komentarze to prawdziwy skarb, dziękuję.

Obiecuję, że następnym razem nie będzie tego typu błędów,  za to pozwoli to Wam bardziej przyjrzeć się treści i ewentualnemu przesłaniu :)

Nie mam pojęcia, jakim cudem tego nie zauważyłem… tak naprawdę to tylko 1 słowo w początkowych akapitach, a sprawia że całość staje się nielogiczna… Masakra, jaki byk..

Dzięki!

Też tak myślałem, ale

Czas publikacji, czyli kiedy wrzucamy opowiadania na Portal: 01.03-01.05.2018”

Wskazuje, że 1 maja jeszcze do północy można wrzucać.

Uściślę, bo nie jestem pewien: pracę można wysłać na konkurs poprzez stronę fantastyka.pl do godziny 23:59 1 maja?

Bo zostało mi trochę poprawek i dziś mogłoby być za szybko (muszę jeszcze całość przeczytać po przespaniu się) :)

Moim skromnym, amatorskim zdaniem, limity sztywne są złe.

Jeżeli ktoś napisze opowiadanie na 15.300 znaków, a limitem jest 15k, czy jest sens okrajać go sztucznie, tylko po to by zmieścić się w limicie? Rozumiem, że jak ktoś napisze na 20k znaków, to nie jest opowiadanie na ten konkurs, ale ± kilka setek znaków… mogłoby być akceptowalne…

 

Jeszcze gorsze jest dodawanie znaków na siłę, by zmieścić się w dolnym limicie. To zwykle rozrzedza fabułę i najczęściej nie doda nic interesującego.

 

Zatem jeżeli komuś  brakuje 5k znaków, proponuję zastanowić się czy akurat TO opowiadanie jest sens pisać pod TEN konkurs.

 

Pozdrawiam! :)

 

U mnie wciąż tylko połowa, bo choć pomysł na całość mam, o tyle nienawidzę, nie potrafię, nie umiem, nie lubię pisać dialogów pomiędzy bohaterami. Zawsze później jak je czytam wyglądają… sztucznie. Ech…

Dzięki! Dzisiaj planuje skończyć tekst i zacznie się rzezba ????

Witajcie, jestem tu nowy, zaledwie wczoraj stworzyłem połowę dłuższego opowiadania o tematyce bardzo zbliżonej do konkursu i chciałbym spróbować swoich sił. Pytanie dotyczy, wydaje mi się, praw autorskich. Jak to jest rozwiązane? O ile praca konkursowa nie może być nigdzie wcześniej publikowana, o tyle czy może być publikowana gdzie indziej PO zakończeniu konkursu czy też dożywotnio (bo prawa autorskie przechodzą na organizatora) jest zakaz? Niie żebym był jakimś profesjonalista ???? ale pytanie dla mnie istotne. Dziękuję z góry za odpowiedź

Nowa Fantastyka