Informacje

09.07.18, g. 09:30

Aktorski Gundam został oficjalnie potwierdzony

Seria Gundam to jedno z najbardziej klasycznych anime science fiction – dlatego informacja o planowanej aktorskiej produkcji o wielkich robotach i ich pilotach wywołała w świecie fanów poruszenie.

 

5 lipca japońskie studio Sunrise Inc. poinformowało oficjalnie o dezycji na temat filmu live action opartego na serii o Gundamie. Jak zaznaczył prezes Yasuo Miyakawa, podjęto w tym celu współpracę z wytwórnią Legendary. Następnego dnia na oficjalnej stronie Gundam.info pojawiły się oficjalna notka prasowa i teaserowy plakat produkcji. To nie wszystko – już wcześniej w informacjach studia pojawiały się wzmianki o planowanym na 2022 roku projekcie Mobile Suit Gundam UC2 – opisywanym jako “zagraniczny dramat”, więc zapewne serial SF po angielsku. Na razie jeszcze nie potwierdzono nic na jego temat. 

 

 

Sunrise Inc. to studio skupiające się na anime, będące oddziałem Bandai Visual i jednocześnie działające pod zwierzchnictwem słynnego Namco Bandai Holdings. Jest znane z popularnych serii GintamaGenerał DaimosCowboy Bebop czy właśnie Gundam

 

Źródło: Moviesroom.pl

Nowa Fantastyka