Informacje

11.04.18, g. 14:32

Reay Player One - w kinach i księgarniach

4 kwietnia do księgarni trafiło książkowe wydanie powieści młodzieżowej Cline Ernesta Ready Player One. W Polsce autor był znany z powieści Armada, wydanej w 2016 roku przez Wydawnictwo Feeria. 6 kwietnia na ekrany kin trafił z kolei film na podstawie książki, w reżyserii Stevena Spielberga.

 

Tytuł po swojej premierze w 2011 roku zdobył sporą popularność w USA – także za sprawą licznych odniesień do kultury popularnej – i zyskał pozytywne recenzje m.in. w  Entertainment Weekly, The Boston Globe, czy portalu io9. Przetłumaczono ją na ponad 20 języków.

 

Wydawnictwo Feeria tak zaprasza do lektury książki:

 

Jest rok 2045. Ziemia jest okropnym miejscem. Zasoby ropy się wyczerpały. Klimat się rozregulował. Na planecie panują głód, bieda i choroby. Większość ludzi ucieka od przytłaczającej rzeczywistości, prowadząc wirtualne życie w OASIS, pełnej rozmachu utopii online, gdzie można być, kim się chce i spokojnie funkcjonować, grać i zakochiwać się na jednej z tysiąca planet.

 

 

Wade Watts żyje w OASIS od wczesnego dzieciństwa i podobnie jak wielu innych, ma obsesję na punkcie Miedzianego Klucza, cyfrowego „wielkanocnego jajka”, ukrytego gdzieś głęboko w cyfrowej rzeczywistości. Schował go przed śmiercią tam założyciel OASIS, James Halliday, multimiliarder. Ten, kto go znajdzie, odziedziczy jego majątek i przejmie kontrolę nad grą. Przez całe lata miliony ludzi próbowały odnaleźć ten skarb; jedyną wskazówką była wiedza, że prowadzące do celu zagadki są oparte na kulturze masowej końca XX wieku. Ale to właśnie Wade natrafia na klucz do pierwszego zadania i nagle odkrywa, że w desperackim wyścigu po największą nagrodę przeciwko sobie ma tysiące konkurentów. Ta coraz bardziej zaciekła rywalizacja wkrótce przenosi się z OASIS do świata rzeczywistego...

 

 

Film recenzował już Jerzy Rzymowski. A my zachęcamy Was do dzielenia się opiniami :) 

Komentarze

Zapowiada sie ciekawy film, byl ktos juz w kinie?

Nowa Fantastyka