Informacje

06.01.18, g. 16:56

Stephen King o porażce filmu "Mroczna Wieża"

Stephen King podzielił się swoimi przemyśleniami na temat porażki najnowszej filmowej adaptacji Mrocznej Wieży – i zrobił to dość delikatnie jak na autora, którego dzieło przeniesione na ekrany okazało się spektakularną klapą.

 

W wywiadzie dla Entertainment Weekly amerykański autor wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem film zawiódł zarówno fanów, jak i krytyków (ich oceny to kolejno  4.3/10 i 34/100 punktów w serwisie metacritic). 

Myślę, że decyzją studia było, by zrobić z tego film PG-13. To miał być film, który zarobi pieniądze. Chcieli mieć pewność, że zgarną na niego ludzi od wieku, powiedzmy, 12 lat wzwyż, jakikolwiek jest wiek docelowego odbiorcy. Powiedzmy, że 12-35.  Kiedy to zrobili, historia straciła swój szorstki charakter i ludzie, którzy ją obejrzeli, stwierdzili “no tak, to nie jest nic nowego”.

King stwierdził również, że jego wskazówki i wątpliwości co do całokształtu ekranizacji nie zostały wzięte pod uwagę. Ekipa zajmująca się scenariuszem postanowiła zacząć filmową opowieść od środka książkowego pierwowzoru, w efekcie czego nie udało się jej rozwinąć skrzydeł. Pisarz zasugerował jednak, że być może w przyszłości ktoś inny przedstawi jego magnum opus w odpowiedni sposób.

 

źródło: Entertainment Weekly, metacritic, thehypedgeek.com

Nowa Fantastyka