Informacje

18.11.17, g. 13:09

Sesja RPG w formie słuchowiska? Czemu nie

Fani gier RPG, którzy lubią klimatyczne sesje, mogą poszukać inspiracji w nowym miejscu. Grupa graczy postanowiła nagrać swoje sesje w formie słuchowiska!

 

W ramach projektu Dark F Studio powstały już 4 odcinki słuchowiska, do tego prolog. Zamieszczane są stosunkowo regularne, więc słuchacze mogą się spodziewać stałych “dostaw’ historii.

 

Projekt Dark F Studio to z jednej strony sposób na popularyzację gier RPG, a z drugiej – sposób twórców na ćwiczenie umiejętności tak narratorskich, jak... technicznych; z odcinka na odcinek poprawiają jakość dźwięku i montażu, co także jest ich celem.

 

Co ciekawe, cykl nagrywanych sesji to projekt autorski, ale otwarty na uczestnictwo innych graczy. 

 

Posłuchajcie pierwszej części:

 

 

Jeśli jesteście zainteresowani pomysłem i macie chęć dołączyć do tworzenia słuchowiska, możecie znaleźć informacje na fanpage’u twórców, którzy sami piszą:

 

Dark F Studio wprowadza uczestników w mroczny świat fantastyki, oferuje niezapomniane wrażenia oraz zapewnienia niecodzienną rozrywkę. Zachęcamy kreatywnych ludzi do współpracy! To naprawdę świetna okazja żeby pokazać swoje umiejętności!

 

Komentarze

To jak oglądanie jak ktoś inny gra w gry komputerowe. Nie widzę najmniejszego sensu, choć niektórzy lubią (a niektórzy nawet za to płacą).

“Tekst ma się bronić sam. Pewnie, tylko bywa tak, że nie broni się on nie ze względu na autora, tylko czytelnika" --- Autor cytatu pragnie pozostać anonimowy :)

Vercenvardzie – Patrząc na rozwijającą się scenę esportową patrzenie na to jak grają inni ma mrowie fanów. A nieprofesjonalni gracze/yutuberzy czasem oferują sporo rozrywki trafnym śmiesznym komentarzem. Poza tym popularne jest oglądanie sportu zamiast uprawiania go :D...

Mnie się taki pomysł podoba, pewnie zajrzę, jeśli są dobrzy w tym co robią to będzie jak audiobook/słuchowisko oferujące w trochę inny sposób podane ciekawe historie :-)

"Jak się ktoś utopił to nie znaczy, że się utopił tylko, że się nie utopił i popełni samobójstwo." - Borowik

Poza tym popularne jest oglądanie sportu zamiast uprawiania go

Nie praktykuję.

“Tekst ma się bronić sam. Pewnie, tylko bywa tak, że nie broni się on nie ze względu na autora, tylko czytelnika" --- Autor cytatu pragnie pozostać anonimowy :)

Ja akurat po części podzielam zdanie Vercenvarda i też nie przepadam za oglądaniem jak inni grają/uprawiają sport, ale to trochę coś innego. Jeśli kogoś interesuje raport/zapis z sesji RPG, to zapewne sam jest aktywnym graczem/MG, więc zapoznaje się z tym materiałem np po to, żeby podłapać jakieś techniki gry/odgrywania, zobaczyć, jak jakaś mechanika/setting sprawia się w praktyce itd. Choć osobiście wolałbym normalny raport, niż słuchowisko (w ogóle nie trawię wszelkiego rodzaju słuchowisk, podcastów, audiobooków – ale znowuż, to rzecz gustu, niektórzy z jakiegoś powodu lepiej przyswajają mowę, niż tekst pisany).

Nowa Fantastyka