- Hydepark: Był taki film, a może serial? No, właśnie...

Hydepark:

filmy i seriale

Był taki film, a może serial? No, właśnie...

Mam kłopot. Pamiętam, że kiedyś w telewizji mignął mi fragment – filmu lub serialu, pojęcia nie mam – gdzie był taki facet ze zdeformowaną twarzą, trochę mi przypominał lwa. Kochał się – chyba – w niewidomej dziewczynie, z wzajemnością, i ona zginęła lub została porwana, czy coś koło tego. Scena, którą najlepiej zapamiętałam, miała miejsce w podziemiach/kanałach, a ten zdeformowany facet ryczał – bardziej jak lew lub po prostu zranione zwierzę – z rozpaczy. Jedyne słowo, które nieustannie powraca, kiedy myślę o tym filmie/serialu to "transgeniczny". Wydaje mi się, że padło ono w dialogach.

 

Kojarzycie może, co to jest? Tytuł lub chociaż sposób, jak tego szukać?

 

I od razu zaznaczam, to nie jest serial "Piękna i Bestia" z lat osiemdziesiątych, bo ten serial dobrze znam i nawet lubię. Nie jest to też najnowasza wersja "Beauty and the Beast", którą emitują od roku 2012, bo to też oglądam, a poza tym to, czego poszukuję, widziałam parę ładnych lat temu.

 

Pięknie proszę o pomoc ^^

Komentarze

obserwuj

Mi do głowy przychodzi tylko serial Dark Angel (w Polsce znany jako Cień Anioła bodajże). Tam był podobny koleś chyba i transgeniczni jacyś...

"Maska" z 1985?

A false friend and a shadow attend only while the sun shines

Szkoda, że nie da się edytować kometarzy, bo bym dodał, że w Polsce film bł wyświetlany pod tytułem "Maska lwa".

A false friend and a shadow attend only while the sun shines

Strzał w dzisiątkę za pierwszym razem! Sprawdziłam na Filmwebie i to jest to! Dziękuję pięknie! Zdjąłeś mi z serca ogromny ciężar. Jak sobie o tym przypomniałam, to strasznie mnie to dręczyło. Jeszcze raz dzięki :) Zabieram się za oglądanie. I Jessica Alba tam gra, fajnie ^^

O! A więc sprostowanie: mój komentarz dotyczy odpowiedzi KaelGoranna. Chodziło mi o "Dark Angel" ^^

KaelGorann ma rację, opisujesz odcinek z drugiego sezonu serialu Dark Angel, u nas emitowanego jako "Cień Anioła" - serial Jamesa Camerona z Jessicą Albą w roli głównej.

A "Maskę lwa" widziałam. Boski film. Płakałam na nim jak bóbr.

Cieszę się, że pomogłem ;) 

Nowa Fantastyka