- Hydepark: O czym pisać? Propozycja redakcji (NIE-KONKURS)

Hydepark:

konkursy

O czym pisać? Propozycja redakcji (NIE-KONKURS)

Odkąd istnieje ta strona kilkakrotnie zdarzyło się nam, redaktorom "Nowej Fantastyki", słyszeć pytanie: "O czym pisać?" Nie chcieliśmy ingerować w Wasze procesy twórcze i nie dawaliśmy wskazówek, czekając na to, co zjawi się w dziale z opowiadaniami. Teraz wiemy już, że najpopularniejsze są wśród Was formy typu "siecz i rąb", czasem zresztą nawet udatnie wykreowane. Czy nie mielibyście ochoty napisać czegoś innego? Czegoś, co nie tracąc muskułu fantastycznego, byłoby poparte głębszą refleksją? Nasza propozycja jest taka: spróbujcie, kto ma ochotę, napisać opowiadanie SF lub fantasy, którego tematem (problemem) byłoby przeżywanie żałoby. Temat trudny, aktualny – aż się prosi, żeby młodzi, zdolni autorzy SF i fantasy pokazali, jak można go opracować. Nie jest to konkurs, ale – jeżeli pójdzie dobrze – autorzy najciekawszych opowiadań mogą liczyć na zainteresowanie ze strony redakcji NF.

Komentarze

obserwuj

A można wiedzieć, do kiedy ten "niekonkurs" jest aktualny? Czy możemy sobie pisać jak długo chcemy np. do grudnia? ;-) 
Pytam, bo wielu z nas pewnie pracuje i pisaniem zajmuje się w czasie wolnym. Fajnie, gdyby był jakiś określony termin, żeby wiedzieć, jak bardzo trzeba się spieszyć.

Słuszna uwaga, Nilieth. Niech zatem nie-konkurs będzie do środy 30 czerwca.
Tu zresztą nie tyle chodzi o nie-konkurs, co o zasugerowanie, że można pisać powazniejsze SF i fantasy. Chcemy - tak nam w redakcji przyszło do głowy - sugerować użytkownikom tej strony pewne myśli, problemy do opracowania. Załapiecie albo nie - to już od Was zależy. My jesteśmy od tego, by było interaktywnie i z pomysłem.

A zatem: do 30 czerwca br. :-)

Opowiadania umieszczać normalnie w dziale "Opowiadania". W nawiasie po tytule napisać: (nie-konkurs).
Objętość - kolejna słuszna uwaga - od 5 do 12 tys. znaków. Mniej więcej. ;-)
Dobrej zabawy! :-) 

Droga Redakcji i Lożo - rozumiem, że nie-konkurs oceniany jest przez Państwa w póżniejszym terminie bo jest to nie-konkurs i pozostajemy jedynie na komentarzach, dobrze myślę?:)serdeczności, Nowa

Rozumiem, że to nie jest sprawa priorytetowa, ale kiedy można się spodziewać nie-werdyktu w nie-konkursie? ;]

Dobre pytanie, się przyłączam. :)

I czy będą nie-nagrody?;)

Dobra, a tak na serio, to dobry pomysł. Wątek rzeczywiście trudny, ale postaram się coś napisać.

ja staram sie tak pisać:) jak mi wychodzi to sami ocencie
http://www.fantastyka.pl/4,3283.html
http://www.fantastyka.pl/4,3290.html
pozdrowionka

Kumam, co chciałeś przekazać. Zazwyczaj nie za dobrze czuję się w takiej abstrakcji (jestem fanem mimetycznej teorii sztuki), ale tutaj Ci wyszło. Wygląda jak preludium do następnej podróży Alicji.

Nowa Fantastyka