- Hydepark: UWAGA! Kto pisze prozę do numeru FANTASTYKA.PL? JEST WERDYKT!

Hydepark:

UWAGA! Kto pisze prozę do numeru FANTASTYKA.PL? JEST WERDYKT!

Moi Drodzy,

Loża "NF" podesłała mi swoje typy autorów, których, zdaniem członków Loży, warto poprosić o napisanie czegoś, co miałoby szansę trafić na łamy "NF, a konkretnie do numeru o temacie FANTASTYKA.PL. Po redakcyjnej dyskusji postanowiliśmy jedynie nieznacznie zmienić werdykt Loży. Oto typy Loży (+ jeden typ redakcji):

 

Łukasz Pytlik (Surfaceofthesun), „Połamane lalki zawsze leżą w kącie"

Istvan Vizvary (lakeholmen), „Króliczki kontratakują, czyli międzygalaktyczny zakład krawiecki Piotra R."

Karol Mitka (Fasoletti) „Bolek Jarząbek i świątynia zapomnianego boga"

Joanna Niczyj (Dreammy), „Boscy szaleńcy"

Jarosław Sopiński (meraxes) „Doznanie numer 5195"

Ewelina Kozik (Ewelina), „Colt.45"

Katarzyna Magdziarz (wiktorwroz), „Kilka dni w idealnym świecie"

Damian Drabik (Redil), „Więzy krwi"

Jakub Kamiński (burnett & cooper), „Spójrz na mnie"

Jacek Hoffman (baazyl), „Kroniki Enrolla – prolog powieści"

Tomasz Zawada (Eferelin Rand), "Kule Ciemności"

 

 

 

 

Co dalej?

Teraz 11 autorów wytypowanych przez Lożę ma czas do 30 sierpnia, żeby napisać, uwdzięcznić, poprawić i – przede wszystkim – przesłać na mój adres mejlowy w "NF" swoje opowiadanie – to, które chcieliby ujrzeć na łamach. Długość dowolna, ale najlepiej by było, gdyby teksty miały od 25 do 45 tys. znaków. Oczywiście, żaden numer "NF" nie jest z gumy, do każdego wchodzi trochę ponad 200 tys znaków opowiadań, zatem redakcja dokona wśród nadesłanego materiału koniecznej selekcji i ułożymy numer FANTASTYKA.PL tak, by było jak najpiękniej.

W sprawie poszczególnych opowiadań i ich losów będę korespondować z konkretnymi autorami, mając już w reku konkretne, nadesłane teksty.

Tematyka dowolna, byle fantastycznie było. :)

 

Wybranym przez Lożę gratuluję. Reszcie, a właściwie wszystkim autorom z naszej strony chciałbym powiedzieć, że widzę tu taki potencjał, w Was widzę taki potencjał, że na pewno jeszcze wiele osób tu publikujących trafi i do "NF" i – oby jak najczęściej tak było – między okładki książki. :)

 

Jeszcze jedno. Numer pt. FANTASTYKA.PL planujemy gdzieś na październik br. Może nastapić drobne przesunięcie, miesiąc w te lub we w te, przy czym o wszystkim bedziecie informowani z wyprzedzeniem.

 

Mistrzom Loży "NF" serdecznie dziękuję za pomoc. :)

 

W razie wątpliwości, pytajcie w tym wątku.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Komentarze

obserwuj

Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych! Oby wam pióra i klawiatury sprzyjającymi były w pisaniu do numeru :)
A wydanie Fantastyka.pl to będzie tradycja doroczna...? ;) Mam już piórko, więc mogę sobie ostrzyć pazury :P

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

No cóż, nie powiem, że nie jestem zawiedziony, bo jestem. Gratuluje wszystkim, bo większość moich typów się znalazła. Mam nadzieje w druku zobaczyć zwłaszcza Dreammy i surfaceofthesun.

Moje gratulacje! Brawo! I czekam na wydanie fantastyka pl:)

Gratuluję wyróżnionym!
Większość moich osobistych faworytwó się znalazła, choć parę pozycji jest dużym zaskoczeniem. Też nie powiem, że nie jestem zawiedziony, bo jestem mocno, zwłaszcza że typy użytkowników napełniły mnie nadzieją, ale cóż life is brutal. ;)

Jeszcze raz gratulacje!

Pozdrawiam.

jedwabiście, dzięki za nominację, ale mam niewinne pytanie: kiedy planujecie wydać ów historyczny numer nie z tej ziemi? Koniec wakacji na dosłanie opka daje nam najwcześniej początek roku akademickiego?

A propos wybranych opków, mam prośbę, by po raz pierwszy redakcja skrobnęła choć po jednym zdaniu wyrafinowanej recenzji...hm?

Niestety potwierdza to tylko moje przypuszczenia, że wytypowanych przez lożę opowiadań nikt już nawet w Redakcji nie czyta (a co dopiero opowiadań niewytypowanych!). Pewnie to przez nadmiar obowiązków. Pozdrawiam.

i żeby to jakoś wyglądało, uzupełniam całość wyjątkową graficzną kreacją, zawierającą: evil dark laskę, napis oraz jeden efekt typu "glow"
I to wszystko w PAINCIE!

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

jeszcze brakuje nazwisk, bo chyba w NF autorzy nie będą pisali pod nickami :P

Cóż, mój typ znalazł się wśród wyróżnionych, więc ocieram łezkę i gratuluję wszystkim, szczególnie wiktorwroz ;).

Diriad, czy to będzie doroczna tradycja, to się okaże. Jeśli numerem pt. FANTASTYKA.PL będzie zainteresowanie duże, to warto będzie powtórzyć taki numer. Wszystko zależy od tego, jak ten eksperyment wypadnie. 

baazyl, tak, jak napisałem: okolice października br. Może być przesunięcie, ale nieznaczne.

Dromader, nie sposób czytać wszystkiego. Dlatego jest Loża "NF". Bardzo pomocna. Jesli są zastrzeżenia, wątpliwości, czemu to się znalazło, a coś innego nie - można pytać. Mistrzowie Loży udzielą odpowiedzi. A jeśli ktoś z redakcji będzie umiał odpowiedzieć, to ktoś z redakcji udzieli. Pozdrawiam.

dj Jajko, evil dark laska jest w pytkę. ;)

 

Znaczy co? Mam zapytać, dlaczego nie ma wśród wyróżnionych opowiadań mojego albo opowiadania Eferelin Rand lub Rigante(mówię o opowiadaniach, które w poprzednim temacie cieszyły się największą ilością głosów) i dostanę inną odpowiedź niż "bo tak najwidoczniej zadecydowała Loża"? Zresztą nie chcę się użalać. Jestem zawiedziony i tyle, pewnie nie bardziej niż reszta, która się nie dostała. Fajnie, że jest Dreammy i surfaceofthesun, bo wg mnie napisali najlepiej w eliminacjach. Nie rozumiem, co wśród wyróżnionych robi baazyl(chyba, że wyróżniono go za całokształt, bo miał świetne utwory w swoim dorobku - ale chyba nie taka była idea Eliminacji?)

Ale, że nie znalazł się tu Eferelin Rand? Smutno mi...

Skoro zostało to już poruszone, to uważam, że uwagi i pytania Claymana są słuszne. Wyszło to tak, jakby zdania użytkowników w ogóle nie były brane pod uwagę.

Gratulacje dla wszystkich :D

Ale szczególne dla Gburka (a nie mówiłam, że w Twoim przypadku publikacja to kwestia czasu?  ;P )

No i dla Baazyla :) (Przyznam, że dla mnie to zaskoczenie miesiąca i podejrzewam, że kogoś podkupił :] )

Ps. A to na obrazku to przypadkiem nei jest chłopiec? :| 

www.herbatkauheleny.pl

clayman zazdrośniku, po prostu, geniusza nie poznaje się po ilości, tylko po jakości

No i fajnie. Gratulacje dla wybrańców!

No, to chyba muszę kupić kilka egzemplarzy, jak już wyjdzie, tak na wszelki wypadek :D

Suzuki, to odpowiedź dj-a na Twoje zastrzeżenia, że ciągle cycki i cycki - teraz każdy zobaczy, co chce :P Ale pytanie... no, zasadne w sumie.

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

Trochę to dołujące
"nie sposób czytać wszystkiego. Dlatego jest Loża "NF"." - Nie sposób przeczytać 34 opowiadań? A przeczytaliście chociaż te dziesięć, które wybraliście?

Loża ma być pomocnikiem. Od kiedy jej głos stał się decydujący?

A co z wątkami na forum? Wyszło, że wszystkie recenzje użytkowników nie miały żadnego znaczenia, bo chyba nie było osoby, która na swojej liście nie wytypowałaby "kuli ciemności". Przeczytał to ktoś? Bo moim zdaniem, ale pod względem stylu, logiki, intrygi i ogolnej przyjemności z czytania ten tekst od "Bolka Jarząbka" (bez urazy fasolleti, ale sam przyznałeś się gdzieś, że tekst wrzóciłeś przedwcześnie) dzieli przepaść. 

Okazało się teraz, że droga do publikacji wiedzie przez wzajemną adroacje.

Wierzę, że przemawia przeze mnie coś więcej niż zazdrość i zawiść. Szczerze mówiąc teraz tylko umieszczenie przez redakcje krótkich, kilkuzdaniowych recencji wszystkich opowiadań i wyjaśnienie w czym okazały się lepsze/gorsze od innych podwarzyłoby moje silne przekonanie, że podeszliście do sprawy niepoważnie.

Ale cóż, jako przegranemu pozostaje mi tylko pogratulować zwycięzcom. 

Acha i jeszcze trochę statystyki

Kule ciemności                              Kroliki enrola
liczba ocen: 11                               10
średnia: 5,1                                    2,3
Kometarzy pozytywnych:18          4
Typów na forum
Na tak: 9                                        0
na nie: 0                                         2

Mogłem się pomylić, ale jeśli tak to nieznacznie. Nie twierdzę, że to samo w sobie determinuje, że jeden tekst jest lepszy od drógiego, ale taka rozbierzność sprawia, że jakieś głębsze uzasadnienie swojej decyzji niż "loża tak chciała" jest więcej niż oczekiwane.

To samo zresztą się tyczy opowiadań Claymana, Rigante i Vladimira van Velden. Wyjaśnienie wyników by się zdecydowanie przydało.

Gratulacje:)

“A lesson without pain is meaningless. That's because no one can gain without sacrificing something. But by enduring that pain and overcoming it, he shall obtain a powerful, unmatched heart. A fullmetal heart.”

A więc znowu głos zabrali użytkownicy nie zadowoleni ze współpracy Loży z Redakcją i ich sposobu nominowania opowiadań. Rozumiem Was, ale pozwolę sobie przedstawić, jak - w moim odczuciu - wygląda sytuacja samych członków Loży, jeżeli chodzi o eliminacje.
Wybraliśmy takie teksty, które uznaliśmy za najlepsze. Nie każdy musi się zgadzać z naszym wyborem. Ale czy ktoś zwrócił w ogóle uwagę na szansę rywalizacji w owych eliminacjach przez samych mistrzów loży? Ciekaw jestem, jaka byłaby reakcja innych autorów, gdyby w finałowej "dziesiątce" znalazłyby się opowiadania osób zasiadujących w loży. Pewnie wszyscy uznaliby to za zmowę, rezultat jakichś wewnętrznych relacji panujących w loży. Nie czarujmy się, od samego początku nasz udział - mam na myśli udział loży - w eliminacjach skazany był na porażkę. Zatem dziwi mnie to stałe narzekanie, na lożę, na Redakcję bo coś się komuś nie podoba. My natomiast z pokorą wykonujemy swoją pracę, nie użalając się nad sobą, mimo że również nie mamy łatwo. A w werdykcie Jakub napisał, że wybór finałowej "dziesiątki" dokonany został po redakcyjnej dyskusji, więc o to, czy Redakcja zapoznała się z opowiadaniami byłbym spokojny. A jeżeli zawiedzeni użytkownicy chcieliby usłyszeć kilka zdań argumentujących wybór poszczególnych utworów, to myślę, że nie będzie z tym problemu. Sam w najbliższym czasie napiszę parę słów odnośnie opowiadań wytypowanych przeze mnie i proponowałbym to samo uczynić pozostałym członkom Loży.
Pozdrawiam. 

Utwór Seleny był bardzo doceniony i kilka osób go typowało, był chyba nawet w czołówce. Nikt by się nie skarżył, gdyby Selena została zaproszona do numeru.

Nie kwestionuje wyborów loży. Kwestionuje to, że okazały się one wyborem decydującym. 

Bo - nie obraźcie się -  ale dobór do loży jest dosyć niejasny. Nic nie wskazuje na to, żeby decydowało o nim ani oczytanie, ani jakość tekstów, ani nic innego poza aktywnością na stronie. I chwała wam za tą aktywność. Ale przesunięcie ciężaru z "pomożcie nam" do "zadecydujcie za nas" wydaje się mocno na wyrost.

"fantasyka.pl - eliminacje" okazało się w takim razie wątkiem zupełnie niepotrzebnym.  On także nie powinien być decydujący, ale to nie jest tak, że to wynik "nie budzących szalonych kontropwersji", bo w śród dziewięciu najlepiej ocenionych (i solidnie uzasadnionych) pominięte zostały:

Kule ciemności - Eferelin Rand
Bez cienia wątpliwości - clayman
Fanny Vuur - Vladimyr van Velden
Pamiętniki - Rigante
Dzieło niedoskonałe - Selena 

A za to wyróżnione zostały takie, które w ogóle tam się nie pojawiły lub pojawiły sporadycznie. (nie było ich w pierwszej 9 najczęściej typowanych):

Fasoletti „Bolek Jarząbek i świątynia zapomnianego boga"
meraxes „Doznanie numer 5195"
wiktorwroz „Kilka dni w idealnym świecie"
Redil „Więzy krwi"
burnett & cooper „Spójrz na mnie"
baazyl „Kroniki Enrolla - prolog powieści" 

Wychodzi na to, że tylko 4 opowiadania spotkały się z powszechnym uznaniem i ich wybór nie budzi wątpliwości. Reszta zasługuje na chociaż kilka słów wyjaśnienia. 

Ale z pewnością odezwałyby się głosy, które na łamach NF bardziej widziałyby opowiadania np. te wymienione przez Eferelina - Claymana, Rigante i Vladimira van Velden. Reakcja użytkowników mogłaby być różna.

Jak już pisałem - ze swojej strony napiszę uzasadnienie odnośnie tekstów wytypowanych przeze mnie. Chyba, że uzasadnienia spodziewacie się od Redakcji? 

Dajcie spokój, chłopaki. 1) Wszystkie opowiadania reprezentowały wysoki poziom. Nie było gniotów, rażących błędów, idiotyzmów. Wybrać najlepsze z dobrych można opierając się na tzw. guście. A gusta...nie podlegają dyskusji. 2) Mój ulubiony filozof S. Kirkegaard mawiał, że cel jest niczym, droga wszystkim. Fajnie było wziąć udział w tych eliminacjach, przeczytać opowiadania innych, czytać komentarze pod swoim opowiadaniem. Kto by się tam przejmował werdyktem jakiejś Loży ;) (PS. Co prawda Kierkegaard zmarł w głodzie, chłodzie i zapomnieniu a do tego w schronisku dla bezdomnych, ale to już szczegół). No i 3) Piszemy dalej, nic gruzy. Pozdrawiam i idę na piwo. Wasz V.

Dzięki za wyróżnienie i głosy.

Gratuluję.
surfaceofthesun to był mój faworyt, dawno zasługiwał na złote piórko, spośród wszystkich autorów z tej strony jest zwyczajnie najlepszy (IMHO), a jego teksty odkąd pamiętam trzymają naprawdę wysoki poziom. Cieszę się również, że ujrzę w druku meraxesa, Dreammy i burnett&coopera.

Brakło Eferelin Randa - choć "Kule..." były może poniżej jego możliwości, nadal był to kawałek porządnego tekstu, który zasługiwał na wyróżnienie. Też zaskoczenie, nie wiem, ile konkretnie ER ma piórek, ale na pewno niemały zbiorek. Był moim faworytem nr 2 po surface.

Uważam też, że Szymon Teżewski lepiej zrobiłby wrzucając "Pijawki" jako opowiadanie do eliminacji... Szkoda, że go zabrakło.

Osobiście bardzo podobają mi się teksty Katy. Szkoda, że Katy wrzuciła na konkurs o masakrze "Stygmi", która naprawdę "wymiata" (nie tempem akcji, ale pewnością języka, klimatem i pewnymi trochę zawoalowanymi treściami). "Stygmi" na eliminacjach, to byłoby to...

Jak zwykle, mój gust idzie trochę w bok od gustu loży. Ale przecież do NF można trafić nie tylko dzięki loży, a nawet pomimo niej. Każdy ma swoje gusta.

Pozdrawiam, jeszcze raz gratuluję wyróżnionym - mam nadzieję, że do magazynu napiszecie teksty jeszcze lepsze, niż te na stronie! Trzymam kciuki.
Ajw.

Gratulacje i wielkie brawa dla zwycięzców!

Oczywiście, żaden numer "NF" nie jest z gumy, do każdego wchodzi trochę ponad 200 tys znaków opowiadań, zatem redakcja dokona wśród nadesłanego materiału koniecznej selekcji i ułożymy numer FANTASTYKA.PL tak, by było jak najpiękniej.

Czyli że do numeru nie wejdą wszyscy zwycięzcy? Trochę szkoda. A co z opowiadaniami tych, którzy nie wejdą? Pójdą w kosmos?

No to będzie w tym roku sporo ze strony. Książka Endy'ego, numer Fantastyka.pl
I co, malkontenci?
Da się?

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

gratuluję i czekamy na numer :)

Jak tak czytam niektóre wypowiedzi, przypomina mi się Twain, który mawiał: "Wiele wydarzeń w moim życiu było strasznych, a niektóre z nich wydarzyły się nawet naprawdę." Proszę Was, spokojnie do tego podejdźcie. Jest werdykt, są autorzy, którzy mają coś napisać - OK. Są też autorzy, według wielu czytelników, równie dobrzy, którzy tym razem nie zostali wybrani. To jednak, że nie zostali wybrani, nie znaczy, że mają nie pisać, nie przysyłać do "NF", do Parowskiego tekstów. Gdybym był młodym, ambitnym autorem, który odpadł po bardzo wyrównanej rozgrywce, i tak bym coś napisał i wysłał. Krótko mówiąc: nie traktujcie tego tak śmiertelnie poważnie. To nie jest tak, że jedni są dobrzy, inni źli pisarsko. Każdy werdykt jest subiektywny. A ten był na pewno b. trudny, bo naprawdę tutejsi autorzy, przynajmniej ci najlpesi, śrubują poziom. Zresztą, ta strona ma bawić, powtarzam i powtarzać będę do znudzeni: na tej stronie chciałbym, żebyście dobrze się bawili. Ale to jest w dużej mierze Wasza zabawa. Przez Was robiona. I mam nadzieję, że cenicie sobie tę wolność.
Oczywiście, jeśli się jeszcze pojawią pytania, odpowiem.
Liczę też, że Loża będzie odpowiadać, jeśli będą pytania do niej.

Pozdrawiam. 

Jakubie, nie dowalaj do pieca. Oczywiście, że można wysłać tekst do pana Parowskiego. Można też go wydrukować, porobić z wydruku lódeczki i puścić [w moim przypadku] na Drwęcę. Efekt powinien być zbliżony. Przy cały moim olbrzymim szacunku dla pana Maćka. Ale to tylko moje subiektywne odczucie. Mogę się mylić.

Szczerze gratukuję wygranym. Mnie osobiście również zabrakło w czołówce kilku tekstów, kilkoma jestem zaskoczony, ale wszyscy nie mogli wygrać. Sama idea eliminacji nadal do mnie nie przemawia. Powiedziałbym nawet, że przemawia coraz mniej. No, ale to już mój problem.
Natomiast cieszę się, ze mój faworyt znalazl się w wyróżnionej dziesiątce. Brawo lakeholmen.

:) :) 

A jeśli ktoś chce być koniecznie wydrukowany na stronicach Nowej Fantastyki, to zawsze może wykupić rozkładówkę reklamową za 13 000 i umieścić na niej swoje opowiadanie :D. Wszystko da się załatwić, jak się bardzo chce ;P.

Ups. Zdradziłem mój genialny plan.

Baranek, wrzuć te łódeczki, a ja je na brzegu Wisły będę zbierać:)

Gratuluję wszystkim wyróżnionym:) 

Kup dwie rozkładówki, pewnie dostaniesz rabat :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Gratulacje, zasłużyliście sobie na to wyróżnienie. 
Fasoletti, szczególnie Tobie gratuluję, Bolek Jarząbek wreszcie zatriumfował ;-)

 

O w morde...  Za chiny nie spodziewałem się, że zostanę zaproszony do napisania czegoś w papierku. Dzieki serdeczne i gratulacje dla pozostałych autorów.
Rigante, nie urażam się, spoko. Fakt, że eliminacyjny Bolek był niezbyt fortunnym tekstem i wrzuconym deczka na szybko... Ale do gazetki postaram się napisać coś lepszego. ( O ile przejdzie cenzurę :P).

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Gratuluję! oraz dziękuję pięknie :)

Fas, oby Tobie się cenzor nie (!) włączył :D

a będą jakieś ekstrasy dla wyłonionych autorów? W końcu, subiektywnie rzecz ujmując, wybrano najlepszych z najlepszych, przynajmniej do dzisiaj :P  jak czytam nicki, to mam wrażenie, że każdy z autorów ma już własny styl, stąd taka różnorodność.

Baranek, ja też będę wyławiać, więc wrzucaj podwójnie, co byśmy się z Seleną nie pobiły xD
gratulacje dla wszystkich :)

it's time for war, it's time for blood, it's time for TEA

Mogę się mylić, panie baranku, ale może wystraczy napisać coś dobrego, by zostac wydrukowanym?Podjazdy pod pana Maćka uważam nie na miejscu. Jest tez konkurencja. Tam rodaków pełno.

gwidonie2, zbyt szanuję pana Macieja, żeby uskuteczniać jakiekolwiek "podjazdy" pod niego. Ja tylko stwierdzam fakty.
I nie, nie wystarczy napisać czegoś dobrego. Trzeba jeszcze mieć dużo szczęścia. Powiem więcej: jeśli ma się szczęście, tekst nie musi być dobry.
Mało widziałeś gniotów 'na łamach'? Nie tylko NF.

Niestety nie wystarczy zostać wydrukowanym, aby to coś stało się automatycznie dobre ;).

Aisling, słusznie to działa w obie strony.

a gdzie ja napisałem, że po wydrukowaniu wszystko staje się dobre?

Lakeholmen dziś słusznie prawi:D Jak zwykle zresztą:)

gwidonie, pozwoliłem sobie ustosunkować się do tej części Twojej wypowiedzi:
Mogę się mylić, panie baranku, ale może wystraczy napisać coś dobrego, by zostac wydrukowanym?
A następnie rozwinąć nieco swoją już myśl. Na tym chyba polega rozmowa?

Ano... okazuje się po prostu, że nie wystarczy :)
Tylko tyle.

Zdaje się, że przed drukiem istnieje jedynie opinia autora i redaktora.

A co z publicystyką?

gwidonie, przemiły mój Wirtualny Rozmówco, opinia Autora się nie liczy. Autor jest zawsze przekona o doskonałości swojego tekstu. W moim przypadku to uzasadnione, ale inni....
A opinia Redaktora? Po upojnej nocy spędzonej z biuściastą blondynką? Czy po skasowaniu ukochanej bryki?
Szczęście, gwidonie, szczęście.

:-O, :-O Widzę szansę dla siebie! Blondynką jestem. Czas popracować nad biustem...;) :DDD (taki żart sytuacyjny w ramach rozładowania napięcia emocjonalnego)

Pozdrawiam i oczywiście gratuluję wyróżnionym, aczkolwiek brak mi tu kilku nazwisk!

agazgaga, może dlatego, że to wszystko nicki są? Skoro juz jesteśmy przy żartach sytuacyjnych.

baranek...ten ISTOTNY szczegół dałam celowo ;) :)
Pzdr

Serdecznie gratuluję wszystkim nominowanym autorom. :)
Mam też wielką nadzieję, że nie potwierdzą się moje obawy i teksty do papieru będą jeszcze lepsze niż te eliminacyjne. Dobrze, że ostateczna klamka jeszcze nie zapadła. Element dodatkowej selekcji powinien pozytywnie wpłynąć na ich jakość.

Wracam sobie z - nomen omen :P - Paryża, a tu taka miła wiadomość :) Bardzo się cieszę i dziekuję za ten hmmm... jak to nazwać, kredyt zaufania? :P Bo w końcu to, że opowiadanie eliminacyjne się spodobało, wcale nie oznacza, że to do numeru będzie lepsze. Dlatego trochę to stresujące.
Dziwi mnie tylko brak Eferelina Randa. Z której strony by nie patrzeć, co by nie oceniać, całokształt czy konretny tekst, facet zasłużył na druk. A jeżeli brać pod uwagę "głos ludu", to jego opowiadanie wytypowało chyba najwiecej osób. Szkoda mi też, że na liście nie ma claymana, bo "Bez cienia wątpliwosci" było świetne. Brakuje mi też "Dzieła niedoskonałego" i "Fanny Vuur", z tekstów s-f moim zdaniem to którys z tych dwóch powinien został wyróżniony. No ale lista nie jest z gumy, a poziom był naprawdę wysoki. Mam nadzieję,że doczekamy się jakiegoś uzasadnienia od Redakcji, bo sama jestem ciekawa, co się im w naszych tekstach tak naprawdę spodobało, a co nie ;)

I oczywiscie gratuluję wszystkim! :)

To ja zadam pytanie wprost do redakcji, zajrzeliście do wątku, w którym userzy podawali swoje typy?

Bo z treści Twojego posta Jakubie, wyraźnie wynika, że został on olany z góry ciepłym moczem.

I jeszcze dopiszę pare uwag a propos tej dyskusji, o zabawie, miłej konkurencji, motywowaniu i innych tego typu bzdurach, które próbuje się nam tu wmówić.
Może się mylę, ale mało osób tutaj traktuje pisanie tylko jako zabawę. Ludzie piszą tutaj, bo chcą zostać wydrukowani, a swobodność z jaką rzuca się na portalu różne hasła, wybiera i decyduje budzi więcej kontrowersji niż katastrofa smoleńska.

Co do innych metod debiutu, to nie oszukujmy się. Kiedy ostatnio w notce o autorze z NF (oprócz portalowych) przeczytaliśmy 'debiut'? Nie pamiętam. Prawie zawsze opisana jest historia kariery okraszona inicjałami 'mp'. Przy tej ilości autorów, którzy już coś kiedyś drukowali, debiutanci są poprostu zagłuszani.

Poza tym albo mp nie raczy informować o odrzuceniu tekstu, albo na odpowiedź czeka się tak długo, że człowiek zapomina, że w ogóle coś wysyłał.

Łatwo zadebiutować? Na miesiąc w Polsce sprzedaje się circa 15 opowiadań fantastycznych (3 czy 4 magazyny). Gdzie tu miejsce na debiut?

Pozdrawiam serdecznie :P,
Snow

PS a, i gratuluje tym, którzy zasłużyli na wyróżnienie.

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

Gratuluję wszystkim wyróżnionym! :)

Poziom tekstów eliminacyjnych był bardzo wysoki i domyślam się, że Loża miała ciężki orzech do zgryzienia. Z drugiej jednak strony nie ukrywam, że werdykt trochę mnie zaskoczył. Do tej pory miałam wrażenie, że wyniki konkursów są w dużej mierze zgodne z typami ogółu. A tu taka niespodzianka... Trochę mi się to skojarzyło z pewną starą prawdą dotyczącą gier giełdowych. Kiedy gra się wirtualnymi pieniędzmi wyniki są zupełnie inne niż kiedy stawka jest realna... Szkoda też, że nie zostaną wydrukowane teksty wszystkich zwycięzców :(

Wszystkich komentarzy nie chce mi się czytać, ale z po lekturze kilkunastu widzę, że są tacy, co myślą podobnie do mnie.
To, że pewne dwa opowiadania zostały tutaj wyróżnione publikacją aż mnie zirytowało. Podobnie jak to, że inny autor wyróżnienia nie dostał, mimo wielu pozytywnych opinii. Ale nie będe mówił o kogo chodzi, bo nie moja to sprawa, a redakcji.
Gratulacje dla tych, którzy wywalczyli sobie miejsce na stronach NF.
Trochę przeraża tylko napomknięcie o ewentualnej (?)  dodatkowej selekcji.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Cholera, jestem tak zszokowany, że aż wróciłem by coś dodać.

Ten wątek chyba dosyć drastycznie wpłynie na opinie potencjalnych debiutantów o NF. Przykre to.

I na tym zakończę, bo negatywne emocje szkodzą, a ja je tylko podsycam.
;D

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Vox populi, vox Dei, czyli zbiorowe złudzenie.

To naprawdę miła niespodzianka! Dziękuję za tę nominację i za wszystkie głosy, te przychylne i te mniej.
Pozdrawiam

Khem... Dzięki ;) Chociaż z jakiegoś powodu mam dziwne poczucie, że jestem jednym z negatywnych bohaterów tego wątku.

BTW, Eferelin Rand naprawdę powinien był przejść.

meraxes, to już bardziej ja :P

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

meraxes, nie dla mnie ;)

Fasoletti, oj tam... Twój tekst mi się podobał (lubię heroic fantasy), chociaż inne podobały mi się bardziej. Ale z drugiej strony, gdyby patrzeć na całokształt, to wyróżnienie należy Ci się jak psu zupa, więc nie pitol;P Jak nie zje Cię trema i napiszesz dobry tekst do numeru, skutecznie uciszysz ew. malkontentów.

Żeby było jasne - ja nie kwestionuję zasadności wyboru Loży. Mój poprzedni komentarz odnosił się jedynie do "olania" ogólnego plebiscytu. Muszę dodać, że Ranferiel, jako osobowość wybitnie narcystyczna nie lubi jak ignoruje się jej pracę ;) Przeczytałam wszytskie teksty eliminacyjne (podobnie jak Bella, clayman i parę innych osób) i trochę głupio czuję się z tym, że nasz wysiłek recenzencki nie został w pełni doceniony (to taki eufemizm wobec użytego przez kogoś stwierdzenia "olany ciepłym moczem" ;)).

Żeby było jasne - nie domagam się tutaj jakiegoś uznania dla siebie i  innych recenzenckich pracusiów. Nie o nas tu chodzi. Gwiazdami są tu boahterowie Eliminacji, którzy odwalili kawał dobrej roboty. Dlatego mam propozycję - może dałoby się jakoś uhonorować tych, którzy nie zostali wyróżnieni przez Lożę, a wzbudzili szczery zachwyt ogółu? Możeby tak przyznać chociaż ze dwa, trzy (?) srebrne piórka, dla tych, którzy pokazali klasę w tym konkretnym konkursie, a jednocześnie prezentują stały wysoki poziom? To by dalo tym osobom realną nadzieję na publikację w bliżej nieokreślonej przyszłości. Byłoby szkoda, gdyby osoby stanowiące "creme de la creme" portalu się zniechęciły...

Ot, taka sugestia :)

Ranferiel, przecież jest wątek najlepsze teksty miesiąca. Do dzisiaj nie ogłoszono werdyktu.

A propos żalów i marudzenia o tekstach i autorach, piszecie o gustach, niczym innym. Nie sądzę, by ktokolwiek z wyróżnionych autorów znalazł się na liście przypadkowo. Każdy z nich zaprezentował własny, charakterystyczny styl oraz pomysł, co w przyszłości zapewni wydaniu papierowym NF tak długo oczekiwaną różnorodność. Zamiast się cieszyć, bo w końcu został przekroczony debiutancki Rubikon (po raz pierwszy aż tylu autorów w NF) to próbujcie dyskredytować samą ideę promocji młodych, wybijających się twórców, dołując ich ile wlezie, bo niby są lepsi, a nie wybrani. Uważam, że tym samym taką nagonką tylko potwierdzacie istniejące nasze fantastyczne getto.

baazyl, już wiem dlaczego mnie tak drażnisz. Ty po prostu strasznym bufonem jesteś. Oczywiście, że nie znalazleś się na liście przypadkowo, mój Ty ulubiony młody, wybijający się twórco.

Może nie przypadkowo, ale chętnie dam sobie wytłumaczyć dlaczego. Czy baazyl się dostał za ten konkretny tekst eliminacyjny czy może za całokształt? Tylko to mnie interesuje.

claymanie, za całoksztalt. W eliminacjach brały udział
nie publikowane opowiadania dowolnej wielkości z dopiskiem (ELIMINACJE 2011) [cytat z ogłoszonych przez Jakuba zasad, podkreślenie moje]
A baazyl wstawił fragment czegoś. Co oczywiście nie powinno budzić zastrzeżeń. Żadnych. Nie dołujmy Go i nie spychajmy do getta. Nawet jeśli to fantastyczne getto.
Więc może nie marudź baazylu. Wiem, ze ciężko Ci zrozumieć, ale ludzie miewają czasami wątpliwości.

Też zwróciłem uwagę na to co Ty, baranku, i szczerze powiedziawszy chętnie poznałbym odpowiedź na pytanie, jak tekst, który nie spełnia nawet wymagań formalnych (abstrahując już od treści), bo nie jest opowiadaniem, przechodzi eliminacje.
Czy za całokształt, czy nie, to już niech się Jakub wypowie, ale cytując "Po redakcyjnej dyskusji postanowiliśmy nie zmieniać werdyktu Loży, jej zostawiając prawo decydowania" - wychodzi na to, że to za tekst, a nie całokształt. No chyba że Loża typowała część za całokształt...

Tak czy owak, dobrze byłoby poznać jakieś uzasadnienie.

Pozdrawiam.

baazyl, zauważyłam ten wątek i nie omieszkam go wykorzystać (jak tylko wrócę z dzisiejszych sportowych aktywności ;)), ale nie w tym rzecz. Takie wątki są co miesiąc i co miesiąc sypie się z nich brąz. Chodzi o to, że w Eliminacjach startowali autorzy, którzy "brązowego pierza" ;) mają tyle, że niedługo będą mogli otrzorzyć fabrykę pościeli. Po co im kolejne? IMHO najwyższy czas, by powróciły srebrne. Powtarzam jeszcze raz - nie piszę tego by podważyć zasadność Twojego (czy każdego innego) wyróżnienia. Wiesz, że podobają mi się Twoje teksty i nie odbieraj tego osobiście.

Bo baazyl, przy całej swojej beznadziejności, naprawdę dobrze pisze. Mnie się jego teksty nie podobają, klimat mi nie leży, ale to kwestia mojego odbioru, a nie jakości tekstów. Dlatego, gdyby miał 'się załapać' za całokształt nawet bym nie pisnął. Gdyby oceniany był całokształt.

Niczego nie odbieram osobiście, nie przeczę - głównie mam ubaw.

Zapominacie, że malkontenci nie ryzykują, tylko NF. Jak numer odniesie sukces komercyjny, będą następne. Nietrudno zgadnąć, że coraz więcej autorów dostanie szansę, ale część z was tego nie dostrzega, jak ważny dla redakcji jest ten eksperyment. Domyślam się też, z jakim trudem wyłoniono pierwszą dziesiątkę, biorąc pod uwagę późniejsze komentarze niezadowolonych i "pokrzywdzonych" twórców/użytkowników. Nie sądzę też, by cokolwiek zmieniły rozsądne i wyważone recenzje redakcji czy samej Loży, bo dopiero wtedy rozpęta się prawdziwy, nikomu niepotrzebny do szczęścia, flejm.

Aha, redakcja zapomniała na tradycyjnym pierzastym wyróżnieniu: o srebrnych piórkach dla wybranych.

Aaa, no to wszystko jasne. Zaproszono Cię, bo wiadomo, że napiszesz lepsze opowiadanie do gazety niż ja Eferelin Rand, Rigante lub Vladimyr van Velden. Gratuluje renomy i zaufania.

A mnie najbardziej boli, że nikt - wydaje się - nie zwrócił uwagi na opinie ludzi.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Zapominacie, że malkontenci nie ryzykują, tylko NF. Jak numer odniesie sukces komercyjny, będą następne.

 
Zapominasz, że to od tych potencjalnych malkontentów zależy sukces komercyjny. A Twoja osoba w gronie wybranych wydaje się szczególnie nie przypadać ludziom go gustu.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

beryl, jako rasowy troll uwielbiasz kręcić flejmy, nie spodziewamy się po tobie niczego więcej. Zaś pozostałym życzę, by zaniechali krucjaty, tylko zniechęcacie do siebie innych.

@Renferiel - na srebrne piórka nie ma co liczyć chyba już do września. Zwróć uwagę, że nawet Ci co przeszli w eliminacjach też zostali postawieni przed murem o nazwie: "Numer nowej fantastyki nie jest z gumy". Nawet oni nie mają gwarancji, że ich opowiadanie ukaże się na papierze.

Opadła już ze mnie wola walki. I muszę przyznać, że bazyl ma racje (chyba pierwszy raz w historii portalu:P). To Nowa Fantastyka ponosi odpowiedzialność za to co drukują i jakiej to jest jakości, więc choćby chcieli wypierać opowiadania w drodze losowania to ich sprawa. 

Powodzenia 

Wiesz baazylu. pocieszny z Ciebie gość. Szczególnie jeśli się zestawi Twoje zniesmaczenie postępowaniem innych, z peanami które wyśpiewujesz na SWOJĄ cześć. Żałosne.

Ja jeszcze z ciekawością poczekam na obiecane recenzje wybranych utworów.

baazyl, nie irytuj mnie, bo jeśli ktoś robi za trolla tutaj to tylko Ty. No, może nie tylko, ale głównie.

I nie przenoś tego znowu na grunt personalny, tak jak lubisz. Nie potrafisz obronić swoich "talentów" w inny sposób jak atakując mnie? Bardzo mnie to cieszy. 

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

clayman, ale te recenzje też prawdopodobnie Ci się nie spodobają. Skoro doprowadziły do takich, a nie innych wyborów.

Nie spodobał mi się werdykt, więc recenzje nie spodobają mi się tym bardziej. Ale i tak chętnie poczytam. Po prostu z ciekawości.

więcej popcornu :)))

gratulacje:) i na tym poprzestanę:)

http://tatanafroncie.wordpress.com/

Hmmm...
"baazyl 2011-02-04  08:55
Tutaj, na portalu zauważyłem nowy trend, komentarze przeważnie wystawiają ludzie o niewykształconej percepcji literackiej. Czasem trafi się opinia zawodowca, ale szybko rezygnują, bo autorzy źle reagują na sugestie, czy konieczność zmian. Redakcja również z braku czasu, czy innych przyczyn, idzie na łatwiznę, opierając się na gustach kilku aktywnych osób, wychodząc z założenia, że jest to grupa reprezentatywna, odzwierciedlająca czytelników pisma. Ewidentnym przykładem są wyniki "Masakry", obrazujące wtórność i jałowość, cieszące się popularnością wśród nielicznych, ale aktywnych użytkowników. Parafrazując: "znakomickie one są, te opki!". Ostatnim gwoździem do trumny jest mało czytelny portal, lansujący ilość, a nie jakość zamieszczanych tekstów"

:D

Agusiu, z mojego punktu widzenia nic się nie zmieniło, przytoczony przez ciebie opis idealnie pasuje do wątku założonego przez użytkowników. Wpisz wymaluj, oto pokłosie sfrustrowanych osób, którzy pragną dalej narzucać innym opinie, licząc na własne typy.

W przypadku portalu, temat był rozwijany w innym wątku, całkiem niedawno, może wrzucisz parę własnych przemyśleń, bo odpuściłem, napisałem też dlaczego.

Gratulacje dla wyróżnionych. Oby opka papierowe były tylko lepsze!

Daj spokój baazyl, teraz jesteś zwykłym hipokrytą.

Drogi baazyli, tak Agusia (teraz pisane bez szyderczej nutki oraz  pomijając fakt, iż "punkt widzenia zależy od punku siedzenia"), napisze, że jako czytelniczka jest zawiedziona postawą Redakcji. Nie mam NIC do zarzucenia Loży, świetnie rozumiem, ze każdy z nich to odrębnie czująca osoba, ciężko pracująca na tym portalu. Natomiast, całkiem odbiegając od wyników, spodziewałam się, że Redakcja przeczyta wszystkie opki Eliminacyjne "osobistymi oczyma" i osobiście wyłoni laureatów. I moja nadzieja nie jest manifestem przeciw złemu werdyktowi. Absolutnie. Po prostu w swej naiwności uznałam, że to dość poważne przedsięwzięcie, zarówno dla Redakcji jak i samych piszących. A Twój wątek przytoczyłam nie (tylko!;)) personalnie do Cię baazyli, ale z żalu, że tak właśnie zrobiła Redakcja w kwestii Eliminacji. Oparła się na gustach aktywnych osób. Świetnie! Niemniej ja(jako autor) byłabym zaszczycona samym faktem, że Redakcja sama także przeczytała wszystkie opka i sama (biorąc pod uwagę mniej lub bardziej opinię "aktywistów") wyłoniła zwycięzców. Bo co innego "redakcyjna dyskusja", a co innego indywidualne, subiektywne odczucia "osoby ważnej" czyli Redaktora. To są moje, osobiste przemyślenia.
Pozdrawiam :D

Przeginacie i naginacie fakty. Jakub wyraźnie napisał, że opinie redakcji były zgodne z typami Loży. Zaś co do aktywistowskiego środowiska nic się nie zmieniło, nadal niektórzy użytkownicy forsują (za wszelką cenę) własne sugestie. Raptem kilka nicków stale bombarduje epitetami pod adresem jury.
Czy nie wdziwi cię, że poprzednio o wynikach "masakry" zadecydowali głównie użytkownicy w wątku konkursowym? Czyzbyś juz zapomniała o bellatyzacji? Oraz dlaczego do tej pory nie roztrzygnięto zwycięzców z wątków "za marzec/kwiecien"?  A przeciez mamy już początek maja. Może redakcja jest teraz bardziej wstrzęmięźliwa, obserwując jawne wybory?

Też jestem trochę zawiedziony, bo liczyłem na krótkie "co nieco" Maćka Parowskiego, jako znany i powszechnie szanowany autorytet, decydujący o wyborze utworów w dziale literatury polskiej. Jakby nie spojrzeć, wybrano subiektywnie czy też obiektywnie dziesiątkę najlepszych autorów na portalu z co najmniej kilku tysięcy osób (wcześniej wyłonionych - otrzymali brązowe piórka).

Twoja skromność mnie onieśmiela.

Nigdzie nie jest napisane, że wybór Loży pokrywa się z oceną redakcji.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

wiesz, cieszę się że waszą wrogość udało się skoncentrowac przede wszystkim na baazylu, przynajmniej inni mają święty spokój, zaś dla mnie jest zabawnym urozmaiceniem nudnego weekendu :))

Tak baazyl...dziwi mnie wiele spraw, na które nie mam wpływu...

Aguś, ale jako moderator na sffh masz wpływ na wiele rzeczy, a że w innym miejscu...

baazyl, Ostatnia Nadziejo Polskiej Fantastyki, wciąż mnie zaskakujesz. Za każdym razem, kiedy już jestem pewien, że bardziej się nie wygłupisz - Ty dajesz radę. Czy Ty nie wyczuwasz, że pisząc o grupie, w której sam się znalazłeś "dziesiątka najlepszych autorów na portalu" robisz z siebie głupka?
Agusiu ;) baazyl [Młody, Zdolny, Rokujący] już nie będzie krytykowal ani Redakcji, ani portalu jako takiego. Już nie musi.

baranek, ale za to ty jesteś gwiazdeczką na forum sffh w dziale z bielizną osobistą (szorty), mnie tam zwalczali jak szkorbut.

baazyl...i to zdanie świadczy o Tobie ;)
PS  Nie obraziłam się :D

Ech, te Wasze animozje z forum sffih aż mnie zachęcają, żeby sobie konto tam założyć. I Aga moderatorem? ;o

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

beryl :P :O widzisz czasem przez przypadek zostaje się wyniesionym ;) :D

Agusia była jedyna osobą, która unikała pisania nursywą, bez zahamowań mogę powiedzieć, że zawsze była sprawiedliwa i gasiła flejmiarzy.

Baazylu, a tylko jedna Aga chodzi po tym naszym ziemsko-wirtualnym padole, tak?

jesteś gwiazdeczką na forum sffh w dziale z bielizną osobistą
gasnącą już niestety, pojawili się lepsi.
mnie tam zwalczali jak szkorbut
może dlatego, że byłeś szkorbutem?

beryl, pewnie, że załóż konto na SFFiH. Zacnych ludzi poznasz. Kilku już znasz, pojawiają się i tutaj. Poznasz też paru łobuzów. Ale sympatycznych.

beryl choć na SFFiH:) mnie tam zbili(pac pac:)

http://tatanafroncie.wordpress.com/

Selena, nie wiem kto tam teraz "rzondzi"...a u nas rolę moda spełnia Dj Jajko, nie ma nikgo z grona użytkowników.

na sffh baranek i bellatrix maja swoje wątki autorskie na równi z Grzedowiczem i Pilipiukiem, kogoś pominąłem?

Ach, założę konto. Do tej pory się wstrzymywałem, bo straszna tam aktywność, a ja tak jakby nie mam tyle czasu, żeby to ogarniać. A tam gdzie dyskusja i beryl tam istnieje ryzyko konfliktu, a to też czasu wymaga :)

Ależ, moi mili. Zeszliśmy na tematy nie związane z eliminacjami. Wróćmy do rzeczy przyjemniejszych: negatywnych opinii o baazylu :) 

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

baazyl, no parę osób pominąłeś. lakeholmen ma swój wątek. Jeszcze kilku by się znalazło. Wiesz, kogo wydają, nie tylko w SFFiH, ten ma. Może kiedyś poznasz to uczucie - mieć własny wątek autorski na jakimś forum.


A tak na poważnie. Nie chce mi się już prowokować baazyla do robienia z siebie coraz większego idioty. Zresztą, doskonale radzi sobie bez moich prowokacji.
Jeszcze raz przeczytałem wszystkie wyróżnione teksty. Z pewnością zasługują na to wyróżnienie. Oczywiście, że nie tylko one, ale one również. Więc chyba nie ma o co kruszyć kopii. To powinien być udany numer. Nie  wiem jak się 'sprzeda', ale ja po raz pierwszy od naprawdę długiego czasu kupię Nową Fantastykę. życzę wam wszystkim powodzenia. I piszcie tak, żeby się wszyscy zmieścili w numerze:)
Fasoletti, na bogów, nie pisz o Bolku. Zginie ci na tle innych opowiadań. On zasługuje na własne wydawnictwo.
Pozdrawiam
Wasz Krzyś.

O właśnie, Baranek dobrze mówi. Pisanie "zły werdykt" to trochę uogólnienie, werdykt nie jest do końca zły, chyba zapomnieliście, że są na liście również osoby, które sobie również według nas na druk zasłużyły, na które sami głosowaliśmy. I, na bogów, nie ma na liście opowiadań złych/słabych. Może były - według nas - lepsze, ale nie ma już o co się strzępić. Osobiście czekam z niecierpliwością na numer. (i mam nadzieję, że ten wątek nie odebrał co poniektórym radości ze zwycięstwa). :)

I drugi podpis pod postem Baranka - nie piszcie długich tekstów, żebyście do numeru trafili w komplecie :)

Gratuluję wyróżnienia Autorom. Chociaż ja tak samo, jak większość osób, która czytała opowiadania i dokonała wstepnej oceny, czuję pewien niedosyt i rozczarowanie - np. brakiem Rigante, Eferelina Randa czy Seleny. Ale cóż taka jest wola i wybór ostateteczny Redakcji i Loży. Pozdrawiam

"Wszyscy jesteśmy zwierzętami, które chcą przejść na drugą stronę ulicy, tylko coś, czego nie zauważyliśmy, rozjeżdża nas w połowie drogi." - Philip K. Dick

baranek, baazyl, agazgaga

Skończcie z tymi przepychankami. Jak chcecie się szarpać, to sobie konferencję na gg zróbcie. Robicie tylko bałagan w wątku.

Tak jest! Już milczę. Złego słowa...

malakh coś taki wybiórczy? paru niewymionym się należy słowo...konferencja.
tak czy siak idę na grilla, a jutro na kacu, szkoda że znajomi pisanie traktuje jako ekstrawagancję...eh, co za czasy, chyba się zgłoszę do "Mam talent".

Jak czytam Wasze komentarze, to przestaję się dziwić, że Redakcja już nawet nie ma ochoty Waszych wypocin literackich czytać :P

Gratuluję wyróżnionym i z niecierpliwością czekam na wydanie papierowe. Liczę na to, że znajdę w nim kawał świetnej prozy. Każdy z Was ma wyobraźnię, potencjał i spore umiejętności. Dajcie z siebie wszystko i stwórzcie coś wyjątkowego :) Powodzenia.

Ps. Fajny obrazek :)

Gratulacje dla wyróżnionych :o)

...always look on the bright side of life ; )

Jej, jej, jaka przemiła dyskusja...

Na wstępie: serdecznie gratulacje dla wybranych autorów. Szczególnie Dreammy, której opowiadania zawsze czytam z przyjemnością (A "Tutaj zawraca czas" mam w pamięci do tej pory, choć minął szmat czasu, od kiedy je przeczytałam). Burnet & cooper też na pewno sobie na to zasłużył, jego teksty zawsze trzymały poziom.

Do końca się z werdyktem nie zgadzam, ale są gusta i guściki.

Też mi brak tutaj Eferelin Randa. Hm, ale i tak wierzę, że doczekasz się kiedyś nominacji, Eferelin;) W ogóle mógłbyś pomyśleć o próbie publikacji "tradycyjną drogą". Fakt, to, co ktoś napisał o próbie debiutu w NF to prawda, ale istnieje też SFFH, często publikujące debiutantów.

I chyba pomimo obietnicy, jaką sobie złożyłam po lekturze Wiecznego Grunwaldu i tego tekstu o Prawdziwych Polakach, którego tytułu nie pamiętam, znów kupię numer NF.

"Fasoletti, na bogów, nie pisz o Bolku. Zginie ci na tle innych opowiadań. On zasługuje na własne wydawnictwo." - baranku, nie wiem czy to była ironia czy nie, ale na potrzeby opowiadania do NF spreparowałem innego bohatera. Ale czy przejdzie, to już Redakcja zadecyduje.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

"Nawet opko „Krwi", które tytułem i obrazkiem rozbudziło we mnie nadzieję, że wreszcie zobaczę w NF prosta i nieskomplikowaną jebaninę po mordach srogo mnie rozczarowało. I do tego było jakieś takie skrótowe. Nie twierdzę, że takie teksty nie są potrzebne, ale jeden, dwa na numer..." - Fasoletti w komentarzu do NF03/2011.
No to chłopie, pokaż na co cię stać.

Fasoletti, to nie była ironia, to była życzliwość. I oczywiście - tylko moje zdanie. Uważam decyzję o 'spreparowaniu nowego bohatera' za słuszną.

Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom. Cokolwiek się tutaj wypisuje - na druk zasłużyliście sobie. Na pewno numer z Waszymi opowiadaniami będzie sporym wydarzeniem w światku literackim. Nigdy dotąd nie miałem w ręku pisma od NF z taką ilością debiutantów. Myślę, że dzięki temu zostaniecie przez czytelników lepiej zapamiętani, niż gdyby Was wydrukować pomiędzy Przechrztą a Komudą.

Ukłon również w stronę Redakcji za samą ideę. Nie tylko Autorzy wyjdą na tym korzystnie, jeżeli o debiucie mogę się tak wyrazić, ale również czasopismu przyda się taka świeżość.

Zupełnie nie rozumiem natomiast reakcji niektórych użytkowników. Być może Redakcja nie wyraziła się wystarczająco jasno. Po dyskusji dała werdyktowi Loży zielone światło, ponieważ werdykt nie budził kontrowersji - nie dla uczestników jednak, jak zostało to przez niektórych zinterpretowane, ale dla Redakcji. To znaczy, że Redakcja nie miała nic naprzeciwko wybranym opowiadaniom (być może również innym, ale Loża wybrała akurat te). Dla mnie te słowa są jasne, choć być może dlatego, że nie podchodzę do Eliminacji tak emocjonalnie. W dość brzydki sposób podważyliście decyzję Loży, a tym samym decyzję redaktorów NF, którzy dali werdyktowi błogosławieństwo. Myślę, że należało zachować nieco więcej szacunku: dla Loży, dla Redakcji, dla Autorów zwycięskich opowiadań, a przede wszystkim dla samych siebie.

Jeszcze raz zasłużone gratulacje i do zobaczenia w empiku.

Marku, bo to jest nazywane promocją w środowisku!

Środowisko, które tworzycie, jest widoczne dla szerszej publiczności, że się tak wyrażę. Część osób być może nie zdaje sobie sprawy z tego, ilu ludzi nie udzielających się na stronie tutaj zagląda. Tym bardziej, że link do tego wątku poszedł w "internet szeroki". Warto więc może pomyśleć dwa razy, zanim się coś napisze i brać odpowiedzialność za swoje słowa, bo one tutaj wiszą i nie wyglądają najlepiej.

fajowsko, że wici rozeszły się w szerokim świecie, bez nazwisk, same nicki, hm... tak sobie wyobrażam wydanie specjalne: anonimowi autorzy i konkurs na SMS: Kto skojarzy nazwisko autora z nickiem otrzyma prenumeratę kwartalną!

Personalne spięcia, do których doszło w trakcie i po zakończeniu konkursu, czyta się znacznie lepiej niż którykolwiek z  konkursowych tekstów. Nauczcie się równie autentycznie oddawać emocje w opowiadaniach, a świetlana przyszłość przed wami.

Baranek wiesz, jak z kimś gadasz twarzą w twarz, to jest modulacja głosu, mina, itp. itd. Wyczujesz o co partnerowi chodzi. Tutaj tylko suchy napis, czasem trudno wyczuć intencje piszącego, stad taka odpowiedź. Miło mi, że tak sądzisz o sadze Bolka :)

gwidon2, postaram się.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Ano, bo widzisz, Fasoletti, mnie też trochę brakuje mordobicia. Dziesięciu filozoficznych tekstów o tym czy lepsze są flaki z olejem, czy olej z flakami, a może olej we flakach, nie zniosę.

siudecmarek: z tego, co widzę, a przeczytałam wszystkie komentarze, kontrowersje wzbudza fakt, że prawo decydowania pozostawiono loży. Tak naprawdę na podstawie wypowiedzi dj jajko nawet nie można wywnioskować, czy redakcja zapoznała się z pracami. A niestety, wyrok loży niekoniecznie musi być właściwy. Szanuję ich za to, że poświęcają swój czas, ale to prawda, co ktoś napisał: jedynym kryterium jakie obowiązuje przy wejściu do loży jest tak naprawdę aktywność. Po raz pierwszy w życiu spotykam się z konkursem, w którym nagrodą jest debiut, czy też szansa na niego, gdzie jedynymi jurorami jest kilka przypadkowych osób. Żeby było jasne, nie chcę tu obrazić członków loży - ale przecież to tacy sami użytkownicy jak inni, spędzający po prostu więcej czasu na portalu. Dlaczego ich głos ma być jedynym, który się liczy? Nie wzięto pod uwagę opinii innych użytowników, nie wiadomo, czy redakcja czytała opowiadania z eliminacji, nie uzasadniono werdyktu. To nie jest konkurs w stylu kosmokomiki czy wampirezy, gdzie za wygraną dostaje się książkę. Gra toczyła się o większą stawkę i w tym wypadku chyba nie powinno się opierać li i jedynie na głosach członków loży. Jak dla mnie wygląda to trochę niepoważnie;)

A do redakcji szacunek mam i jestem gotowa dać im owacje na stojąco za samą inicjatywę;p

Na koniec - ja w gruncie rzeczy w dużej mierze z wyborami Loży się zgadzam, może oprócz baazyla i Fasolettiego, których teksty mi się nie podobały wcale, ale to kwestia gustu. I nie jestem też urażoną uczestniczką, bo w eliminacjach nie brałam udziału;p
W pełni popieram ipomysł, ale jednak wyłanianie laureatów powinno chyba wyglądać trochę inaczej. Choć nawet jeśli dalej będzie to wyglądać w ten sposób, to i tak najważniejsze, że NF w ogóle wychodzi z taką inicjatywą, dając szansę debiutantom.

@siudeckimarek, nie strasz ludzi tym" iściem wątku w świat" ;) Piszesz jakby rozegrały się tu sceny co najmniej dantejskie, a to tylko normalna dyskusja (i to niezbyt ostra w porównaniu do tego, co czasami wyprawia się w HP i pod opowiadaniami). Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i tyle.

A wracając do tematu. Mnie również bardzo cieszy, że redakcja zdecydowała się na taki, bądź co bądź, odważny krok, który pozwoli kilku utalentowanym osobom zadebiutować w druku. Mam nadzieję, że wydanie eliminacyjne stanie się komercyjnym sukcesem i otworzy drogę dla kolejnych takich akcji. Z drugiej jednak strony nie należy demonizować faktu, że kilku bardzo dobrych i lubianych autorów tym razem się nie zakwalifikowało. Tak sobie myślę, że co ma wisieć nie utonie i taki Eferelin Rand na przykład prędzej czy później też wyląduje na papierze.

Dlatego cieszmy się szczęściem tych, którym się udało i trrzymajmy kciuki za pozostałych, których chwila chwały też pewnie wkrótce nadejdzie :)

siudeckimarku, otóż to, piszesz jakby conajmniej obrażano Redakcję i Lożę. Zastanów się co piszesz na przyszłość i czytaj z uwagą. Gratuluję zasłużonym wyłonionym zwycięzcom i wyrażam ubolewanie, że Redakcja nie czytała KAZDEGO opka eliminacyjnego osobiście. (a przynajmniej ja tak rozumiem  słowa: "Po redakcyjnej dyskusji postanowiliśmy nie zmieniać werdyktu Loży, jej zostawiając prawo decydowania"). Bo jak ktoś słusznie zauważył to nie jest konkurs z nagroda książkową w tle. Myślę, ze dla każdego z tych autorów to bardzo duże emocje , ogromna szansa i wyróżnienie. I dodatkowo świadomość, ze Redakcja ich wybrała. Plus Loża, czytelnicy.  Aczkolwiek jednak od Redakcji zależy czy ujrzą światło dzienne. I chwała Redakcji za pomysł i danie szansy. Więc niech się nie rozpisują "nieemocjonalni obserwatorzy", ze nie rozumieją postawy tu dyskutujących, zwłaszcza jeśli podkreślają swoje nieemocjonalne podejście do tematu.
Powodzenia!

"Więc niech się nie rozpisują "nieemocjonalni obserwatorzy", ze nie rozumieją postawy tu dyskutujących"

agozgago, raczyłabyś mnie z łaski swojej nie uciszać. Wyraziłem swoje zdanie, tak jak każdy w tym wątku.

Podobnie jak ja wcześniej. I wolałabym żeby dokładnie czytano co się pisze. Z łaski swojej.

Przykro mi, agozgago, że nie pociągnę z tobą tej dyskusji. Swoje już powiedziałem.

O na bogów... Ale impreza ;D

Dziwisz się, Rhei?

Ja sie troszkę dziwię :(

No fajnie. Czyli loża, która jak wynikło ostatnio, typuje na zasadzie "to mi się podoba a to nie" miała głos decydujący a Redakcja nawet nie przeczytała wszystkich opowiadań. Nie wiem, czy moje akurat znalazło się w gronie tych, które zostały szczęśliwie przez Redakcję przeczytane czy nie, ale czuję się, delikatnie mówiąc, zlekceważona. Uprzejmie proszę o usunięcie mojego opowiadania eliminacyjnego ("Podróż na planetę Raj") ze strony NF i zawieszam tutejszą działalność na czas bliżej nieokreślony.

No dobra, ale Bella to chyba przesadziła, strzelając focha* ;)
Nieważne.

Nie rozumiem, czemu znajdują się osoby, próbujące uciszać ludzi. Nie rozumiem też, dlaczego te same osoby przypominają na każdym kroku, że to jedynie z dobrej woli redakcji te eliminacje się odbyły, że dają szasnę, że nie musieli... Przecież my to wszystko wiemy. 
Problemem jest to, że wielu ludzi wiązało z Eliminacjami nadzieję na swój upragniony debiut w NF, i mają prawo czuć się potraktowane olewczo. Podobnie jak kilka innych osób, marnujących swój czas na krótkie recenzje każdego opowiadania eliminacyjnego, których głosy - zdaje się - kompletnie zignorowano. Nie wybierała redakcja, nie kierowano się opiniami szerszej grupy, a los tak ważnego konkursu powierzono grupie przypadkowych osób. Nie chodzi mi o to, że nie podoba mi się Loża, bo tej zawsze broniłem. Rzecz w tym, że tym razem to nie do niej powinna decyzja należeć.

Zanim się pojawi ktoś oskarżajacy mnie o rozgoryczenie, bo przecież brałem udział w Eliminacjach... Ja akurat od początku wiedziałem, że żadnych szans nie mam, z opowiadaniem napisanym "na kolanie" na kilka godzin przed końcem czasu. Dlatego traktujcie mnie jak osobę "z boku" bo tak też się czuję. 

* W sumie to ja już wcześniej napisałem mejla do Dj Jajko z prośbą o usunięcie wszystkich moich opowiadań z witryny. Nie, nie dlatego, że się obraziłem, ale dlatego, że żadne z nich nie wygląda tak jakbym chciał, a mam nadzieję coś więcej z nich w przyszłości  wycisnąć. Tzn. z pomysłów.

Miłego tygodnia pracującego moi drodzy :D

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Swego czasu byłem moderatorem na pewnej stronie pozwalającej młodym ludziom rozwijać się literacko. Sam się tam wiele nauczyłem. Nie jestem świetnym pisarzem ani genialnym recenzentem. Jestem sobie człowiekiem, który przeczytał kilka tysięcy powieści, reportaży, wierszy... Nic więcej, mniej również nie. Nie roszczę sobie prawa do racji i prawdy. Czytam i oceniam bo zgłosiłem się kilka miesięcy temu i od tych kilku miesięcy czytam każde opowiadanie, które się tu znajdzie. Rzadko daję komentarze, za co przepraszam, czasem z braku czasu, a czasem ze strachu przed tym co dzieje się tu jak i w innych wątkach. I właśnie to rozsadziło portal, o którym wspomniałęm na początku. Bezsensowne waśnie. Mam nadzieję, że nauczymy się siebie słuchać i szanować. Konkretyzując jednak przekaz - przeczytałem wszystkie opowiadania eliminacyjne, oraz wszystkie recenzje użytkowników w odpowiednim wątku i bardzo wziąłem je sobie do serca podczas wyborów. Nie wszystkie moje osobiste typy znalazły się w owej dziesiątce, jednak z ogólnego obrazu jestem zadowolony. Co do Eferelina i Seleny, a także innych świetnych twórców: zaręczam, że dobre pisarstwo zawsze się tu obroni i wcześniej czy później zostanie docenione. Rzadko to robię ale tym razem zdradzę, że to moje typy na ten miesiąc, jeśli chodzi o wyróżnienia. Takie miesięczne wyróżnienie też może być drogą do publikacji. Na koniec chciałbym zauważyć, że sam nie publikowałem właściwie nic odkąd jestem w Loży, o ile się nie mylę, żeby było jak najsprawiedliwiej jeśli chodzi o typy. Tak na zaś. Nie dlatego, że oczekuję wygranej w czymkolwiek. To się jednak zmieni, bo, jak widzę, nie ma to znaczenia w żadnym stopniu. Czas poddać się krytyce! Wtedy dopiero będzie sprawiedliwie! :)

Ps 1: Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek wątpliwości czy zastrzeżenia w związku z moją osobą pokornie wysłucham i postaram się skorygować swoje poczynania, lub rodzaj aktywności na stronie.

Ps 2: WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM GRATULUJĘ! ZASŁUŻYLIŚCIE NA WYRÓŻNIENIA PO STOKROĆ!

Pozdrawiam z miłością :)

M.

Jakis czas temu ogłoszono werdykt na powieść dla Nf, w którym startowały dwie moje powieści. Zadna nie wygrała. Czy zatem mam z tego powodu zabic sąsiada? Nie. Albowiem jak mówi Pismo - Ostatni będą pierwszymi.
Wciąż nie rozumiem dlaczego, ci którzy dobrze piszą nie walą wprost do redakcji? Poza tym zdaje się, że nie wszyscy z nominowanych pójdą do druku, wystarczy by ktoś lubujący się w dłuższej formie nakreślił coś wybitnego na 100 tys. znaków. 

niekoniecznie, wystarczą proste rachunki, 10x 25k-45k znaków = 250-450k znaków, czyli ...?

Skojarzenia są oczywiste, jak będzie więcej znakomickich tekstów antologia NF stanie się rzeczywistością.

Po raz kolejny, w imieniu wybrańców, proszę redakcję o dwie rzeczy:

- uzupełnienie listy o nazwiska

- doklejenie srebrnych piórek

UWAGA, UWAGA!

Redakcja wsłuchała się w głosy użytkowników. Deliberowalim, deliberowalim, i wydeliberowalim, że opowiadanie Eferelin Rand dołączy do grona wyróżnionych. To się chyba nazywa "On popular demand";)


Ho ho! Gratki, Eferelin ;)
Mam nadzieję, że trochę zepsuta atmosfera nie zniechęci redakcji do pomysłu, bo jest świetny. Teraz wszystko w rękach wybrańców - żeby napisali wybitne opowiadania - i kupujących - żeby ich było jak najwięcej.
Byle do jesieni!

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

Niesamowite, naprawdę jestem pod wrażeniem. :D

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

YES :) 

No i git:)

Dziękuję Redakcji za wyróżnienie.

Przede wszystkim jednak chciałbym podziękować Wam koleżanki i koledzy za głosy wsparcia i uznania.
Jest mi bardzo miło i obiecuję nie zawieść Waszego zaufania. Jeszcze raz dziękuję.

Kurde, aż mi się łezka wzruszenia w kąciku oka zakręciła. ;)

Pozdrawiam.

By zachować parytet płci warto jeszcze podumać nad przedstawicielką płci pięknej. Dwusnastu gniewnych, zdolnych i pełnych zapału.
Zatem rzucam się jak Rejtan i wrzeszczę: SELENA!!!

nikt wtedy nie powie, że ci od Loży są poszkodowani, samo zło icotylko.

Jakże wspaniałe wieści!

Bardzo się cieszę Eferelin! I gratuluję bo się należy!

M.

Gratulacje, teraz przed Tobą olbrzymia odpowiedzialność. Zrób mi przysługę i wysmaż coś naprawdę niesamowitego.

Juhu!

Brawo redakcjo :D
W takim razie ja nie mam nic więcej do powiedzenia, gratuluję trafnego wyboru.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Do pełnego szczęścia użytkowników brakuje jeszcze jednej rzeczy: usunięcia baazyla z listy, bo według was znalazł się tam przypadkowo, albo za robienie szumu na portalu, albo po znajomości, bo tekst eliminacyjny jest zbyt slaby, przecież otrzymał najniższe noty i ani razu nie został wymieniony przez kogokolwiek jako interesujący, więc wyjdę wszystkim moim "fanom" naprzeciw i rezygnuje.
Nie strzelam żadnego focha, pisanie jest tylko formą rozrywki, lubię czasem coś sobie skrobnąc poza oczywistą rzeczywistością, więc pewnie czasem wrzucę krótki tekst na portal. Nie wiążę też z pisaniem żadnych poważnych planów, co nieuchronnie dyskryminuje mnie jako potencjalnego pisarza. Niech korzystają ci, którzy marzą o sławie, boagctwie icotylko.
Mam nadzieję, że zachowamy właściwe początkowe poroporcje najlepszych waszym zdaniem zakwalifikowanych tekstów.
Powodzenia życzę wszystkim bez wyjątku w tak frapującym i pełnym emocji pisarskim rzemiośle.

Korzystając z przerwy w, pardon, clusterfucku, który się wytworzył (wspaniale, że Eferelin jednak dostał szansę - dla mnie to ścisły top tutejszych autorów i kibicuję mu strasznie; ale sam fakt, że musiało się to odbyć w drodzę wyjątku i w takich a nie innych okolicznościach chyba dowodzi, że konwencja Eliminacji nie była najszczęśliwszym wyborem) chciałem złożyć spóźnione gratulacje wszystkim wyróżnionym. Stawka jest mocna i są w niej autorzy, którym od bardzo dawna należy się większe wyróżnienie ( i moi prywatni faworyci).

Do piór, Panowie i Panie, i żeby jak najwięcej z was trafiło finalnie do numeru!

Baazyl, z tym bogactwem to trochę przesadzasz. Jedynie promil obecnych i publikujących na tym portalu zajmie się zawodowo pisarstwem. Reszcie pisana jest rola gwiazd jednego, może dwóch sezonów. Po prostu zbyt dużo chętnych, zbyt wiele dobrych autorów i zbyt mało czytających. Jeżeli nie masz sił i woli, to możemy wspólnie coś opracować do NF. Ja biorę kase (będzie na lody i kino dla dzieciaków), a ty publikujesz pod swoim nazwiskiem. Co ty na to ;).

No to gratulacje da Eferelina :)

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

RobertZ, albo kino, albo lody. Na wszystko może Ci nie wystarczyć :)

Baazyl, Ty się nie wygłupiaj! Nie spodziewałem się, że ktoś taki ulegnie garstce niezadowolonych użytkowników, której tylko wydaje się, że jest większością. To zaledwie kilka lub kilkanaście osób, komentujących tutaj wszystkie opowiadania i wypisujących swoje typy (takie małe kółko wzajemnej adoracji i poklepywania się po plecach). A co z całą resztą zarejestrowanych? (ponad 3200 luda, nawet gdyby założyć, że z połowy tych kont nikt nie korzysta, to mamy 1600).

Mi się tekst baazyla podoba i uważam, że Autor ten powinien pisać do druku. Jak widać Loża podziela moje poglądy. Nie podzielają ich tylko ci, którzy tu we wszystkich wątkach najgłośniej krzyczą. Nie ulegajmy krzykaczom! Amen.

Troll? :O

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

.

beryl, nie wtrącaj się, może baazyl rozmawia sam ze sobą. Nie pierwszy w sumie raz. Ciekawe kto kogo przekona.

I to by bylo na tyle, jezeli chodzi o niezawislosc Jury i powage tego konkursu. Kilku krzykaczy wykrzyczalo kolejna nominacje. A co z szansami debiutu dla tych, ktorzy pisza dobrze, ale nie maja na tej stronie wyszczekanych akolitow? Albo honor nie pozwala im wyklocac sie o swoje opowiadania, jak Eferelin Rand?
Glupi byl pomysl konkursu z wrzucaniem eliminacyjnych opowiadan na strone, kuriozalna decyzja o zepchnieciu decyzji na Loze, ale tym pomyslem Redakcja chyba przeszla juz sama siebie. Tekstow z konkursu na powiesc tez nikt nie czytal, a rozstrzygnieto go na podobnej zasadzie? Wierzyc sie nie chce, ze takie rzeczy wyrabiaja sie w powaznym miesieczniku literackim.

Skandal.

baranku, wcale bym się nie zdziwił. Ufam jednak, że tym razem zachowa się jak mężczyzna i nie zmieni swojej decyzji. Nie żebym ją popierdał, bo na jego miejscu inaczej spróbowałbym przekonać nieprzychylnych mu ludzi do siebie, ale słowo się rzekło.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

@ Anqoueleme

1)Uważam się za jedną z osób, które najmocniej broniły Eferelina. W życiu faceta nie spotkałem, nigdy nie wszedłem z nim w żaną interakcje na stronie, która bym w jakikolwiek sposób zapamiętał. Nie mam ani jednego dobrego powodu, żeby go bronić poza (nazwijmy to tak) estetycznym. Pewnie, zawsze pozostaje możliwość, że bronie go, bo wyglada to ładniej niż gdybym bronił siebie. Ale co z tymi, którzy nie brali udziału? Nie sadzisz, że to co ty nazywasz krzykactwem jest poporstu zaangażowaniem?

Na marginesie powiem też, że nigdy nie awanturowałem się ani przeciw loży i ani przeciw redakcji w żadnym z wątków. Zdziwie się jeśli ktokoliwek kojarzył moj nik przed eliminacjami. 

2) Zwróć uwagę, że wszystkich wyróżnionych czeka jeszcze wewnętrzna selekcja. Jeśli tekst Eferlina (nie byłu już trudniejszy ników?) przeszedł tylko dzieki bicu piany, to się zwyczajnie tam nie obroni. To działa też w drugą stronę. Zwycięscy z "pierwszego rzutu" też muszą się wykazać.

3) Zwróć uwagę, że całego problemu nie było by gdyby Redakcja porządnie uzasdniła swój wybór. Nikt z nas nie oburzy się tym, że byli lepsi. Źle przyjmujemy, to że nie mamy pewności czy w ogóle zostaliśmy uczciwie ocenieni.


 

Angoueleme, lepiej się nie wypowiadaj, bo też zostaniesz trollem. Z nimi się trzeba zgadzać, albo nie pisać wcale.

Jam Łasica! Tj. chciałem napisać krzykacz :P.

Nie wiem jak innych, ale mnie to miano nie obraża, nawet się cieszę, bo to znaczy, że są tacy, którzy z moim głosem (krzykiem?) się liczą ;).

Dromader z nami (chociaż nie wiem, czy ktoś się tutaj z moimi poglądami, tudzież ze mną utożsamia) nie trzeba się zgadzać. My po prostu mamy rację, a reszta jest najzwyczajniej w błędzie.Redakcja była w błędzie, ale deliberowali i pogląd błędny wymienili na prawdziwy, jedyny słuszny.

Oczywiście możecie pisać (Ci, którzy utożsamiają się z ludźmi nie mającymi racji) to co chcecie, nikt nie broni. No ale trzeba się liczyć z tym, że my, jako porządni obywatele będziemi pleć nieprawdość.

Pozdrawiam,
Snow :D 

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

Rigante, ja nie dociekam czy ktos krzyczal za tym czy innym opkiem, bo chodzi z jego autorem na piwo, czy wylacznie dlatego, ze zachwycil go styl i fabula. To nieistotne. Istotne jest to, ze redakcja najpierw zlozyla rozstrzygniecie konkursu w rece kilku uzytkownikow swojego portalu (trudno ich przeciez uznac za reprezentacje nie tylko ogolu czytelnikow NF, ale nawet tego forum), a nastepnie dala sobie narzucic zmiane werdyktu w drodze awantury na tymze portalu. Werdykty Jury w powaznych konkursach literackich powinny byc jak wyroki Rady Medrcow Izraela. Tajne, niezawisle, nieodgadnione i niezmienne. A w taki sposob to mozna rozstrzygac kOnKuRs1k1 na forach dla blogasek. Kto powazny bedzie bral udzial w konkursach NF, kiedy o jego zwyciestwie lub przegranej ma decydowac pare przypadkowych osob z forum? Ja nie twierdze, ze wygraly opowiadania zle, ale sposob w jaki wygraly wola o pomste do nieba. Dobrych autorow jest wielu, wiec konkursy powinno traktowac sie powaznie.

@Angoueleme, pytanie tylko, czy tutaj się szuka wielkich talentów i przyszłych pisarzy, czy tylko chce się wydać książeczkę z opowiadaniami użytkowników portalu, którą kupią... użytkowicy portalu? Sami sobie na to pytanie odpowiedzcie.

Ktoś się orientuje ilu moffisów funkcjonuje obecnie na portalu.

Bellatrix 2011-05-09 00:40

No fajnie. Czyli loża, która jak wynikło ostatnio, typuje na zasadzie "to mi się podoba a to nie" miała głos decydujący a Redakcja nawet nie przeczytała wszystkich opowiadań. Nie wiem, czy moje akurat znalazło się w gronie tych, które zostały szczęśliwie przez Redakcję przeczytane czy nie, ale czuję się, delikatnie mówiąc, zlekceważona. Uprzejmie proszę o usunięcie mojego opowiadania eliminacyjnego ("Podróż na planetę Raj") ze strony NF i zawieszam tutejszą działalność na czas bliżej nieokreślony.

Tak właśnie Bello, właśnie dlatego nie wygrałaś. Nie zapomnij powiedzieć koleżankom. :)

moffis się ostatnio złączył w uścisku z baazylem, jako jeden user!

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Gratuluję, Eferelin. Czekam na opowiadanie z niecierpliwością!

Nie przesadzaj, baranku. Angouleme była w pierwszej Loży, więc to żadne multikonto. :) Co do innych, to po każdym konkursie (a nawet przy każdym bardziej gorącym temacie) pojawiają się takie efemerydy, o których nikt wcześniej nie słyszał, ale które dyskutują tu jakby zęby na portalu zjadły. :D Nic nie poradzisz. Pozostaje tylko współczuć, że komuś brak cywilnej odwagi wziąć odpowiedzialność za to co pisze.

Zico :D :D
 "Co do innych, to po każdym konkursie (a nawet przy każdym bardziej gorącym temacie) pojawiają się takie efemerydy, o których nikt wcześniej nie słyszał, ale które dyskutują tu jakby zęby na portalu zjadły. :D"
Rozbrajająco prawdziwe...

Zico, mnie chodzilo o Dromadera. Dziwnie znajome teksty zapodaje.
dj Jajko, ja wiem, że moffis i baazyl to jedno. Zastanawiam się tylko ilu jeszcze jego jest.

Gratulacje dla wszystkich laureatów! Na pewno kupię ten numer. :D

Ja również:)

A Ty Baazyl co? Jaj nie masz?? 
Jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B.
A propos Twoich wątpliwości, to odpowiem później pod tekstem. 

"Istotne jest to, ze redakcja najpierw zlozyla rozstrzygniecie konkursu w rece kilku uzytkownikow swojego portalu (trudno ich przeciez uznac za reprezentacje nie tylko ogolu czytelnikow NF, ale nawet tego forum), a nastepnie dala sobie narzucic zmiane werdyktu w drodze awantury na tymze portalu."

Gdyby sam krzyk skutkował wyróznieniem, dodalibyśmy więcej niż jedno opowiadaie. W wątku pojawiło się więcej nicków osób "niedocenionych". Ponieważ tylu użytkowników agitowało za ich tekstami, przyjrzeliśmy im się ponownie. Tylko Eferelin Rand został "przepuszczony". Osobiście wciąż mam uwagi do tego tekstu, które zresztą autorowi przekazałem. Czeka go sporo pracy. Słuszność naszego wyboru zweryfikuje kolejny etap.

Snow, trzymam Twoją stronę! Nasz głos jest jedyny słuszny i niepodważalny.

A styl Dromadera i baazyla jest podejrzanie podobny. Dziwne jest też to, że nagle zniknął baazyl, zaczął pisać Dromader. Trochę mi szkoda takich ludzi... Ale to nie temat na ten temat ;)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Eferlin, GRATULUJĘ! :D Nie przypuszczałam, że moja "przepowiednia" sprzed kilku postów sprawdzi się tak szybko. Normalnie chyba otworzę własny biznes, jak wróżka z Twojego opowiadania ;)

baazyl, Ty tu nie uprawiaj martyrologii, tylko napisz wyczesany tekst, który skutecznie zamknie usta krytykom. Wiem, że potrafisz, więc nie kryguj się jak urażona pensjonarka i do roboty ;) Wszyscy już wiemy, że nie piszesz dla kasy i nie musisz nic nikomu udowadniać, ale szkoda by było zmarnować taką fajną okazję. Jak sam napisałeś - to tylko zabawa. Więc się baw :)

Taaa, a baazyl zaraz wróci i napisze, że jednak weźmie udział w zabawie, skoro tak go prosimy :D I potem będzie co? Że użytkownicy chcieli :P Aaa pfffft, idę na browar...

 

:D Czytam to wszystko (ze sobą włącznie) i widzę obrazek z Rancza - filmu. Stoją chłopi przed "gieesem" i czekają na wyjście władzy. Złodzieje wykorzystują ich stąpanie, sapanie i bezradność i kradną im dobytek w postaci wozówi z zaprzęgami. Jeden z właścicieli widzi to i krzyczy: złodzieje! Tego brakowało tłumowi; w tej sekundzie rozlega się gromkie skandowanie: ZŁO-DZIE-JE!! ZŁO-DZIE-JE!! ZŁO-DZIE-JE!! W stronę władzy rzecz jasna, nie w stronę złodziei...Sympatyczne czasy PRL pokazują, że jako naród się nie zmieniamy ;) :D. Nawet Eliminacje potrafią być ogniem zapalnym. I dobrze, strona NF tętni życiem!

pozdrawiam wszystkich serdecznie :D

mniam 2011-05-09 17:25
Aaa pfffft, idę na browar...
Zabierz mnie ze sobą:D
Już mam dość tej migającej gwiazdki. 

Chodź, Selena, upijemy się :D Będą nam migać potrójnie te gwiazdki, ale za to trudniej będzie w nie trafić :P

mniam 2011-05-09 17:31
Chodź, Selena, upijemy się :D Będą nam migać potrójnie te gwiazdki, ale za to trudniej będzie w nie trafić :P

Hell, Yeah!! 

agazgaga, nie wiem czy to dobrze, że narodowa energia znajduje upust akurat w waśniach i złośliwościach :/

http://www.youtube.com/watch?v=w3HIEgQ43aY

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Dzięki Fas:)

:( Browar... ja zapłaciłem 21 złotych kary w bibliotece i ze złości właśnie się upijam. Ktoś chętny z Krakowa? :>

Dajcie spokój baazylowi. Jego decyzja. Chłopak nie ma jaj. Jakby na mnie tak gadano, jak my (w tym ja) teraz na niego, to bym się zawziął i napisał dzieło, które zamknęłoby krzykaczom usta i wzbudziło respekt  :P

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Fas to dobre było:) przy okazji gratuluję jeszcze raz:)
I Tobie Eferelin też:)

http://tatanafroncie.wordpress.com/

Fasoletti, udławiłbym się przez Ciebie! Jako nadgorliwy katol i fan Daimosa ten filmik budzi moje stanowcze... tak!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

I jak Was nie lubić? Miotających się userów, z urażonym ego (czyt.min. agazgaga), całkowicie obrażoną systemem, Bellę, co rusz wtrącającego 3 słowa, sceptycznego Beryla, schowanego za pagórkiem Baazyla, Zica, który przedziera się przez gąszcz i korzystając z okazji wrzuca reklamę, a wszystko to okryte tabunem piachu z Eferelinem i Baazylem w tle, zamglonym obrazem Loży i milczącą, bardzo wyważoną Redakcję :DDD

Dobra, bo zaraz mnie zbanują :/ ;) :D. Też idę na piwo :O

"Też idę na piwo :O"

Jeeeee! jest impreza :D

Ja nie jestem sceptyczny, mnie trudno zadowolić!... Nie, to nie zabrzmiało najlepiej... ;]

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

A ja mam piwo w lodowce i nigdzie nie muszę chodzić, o!
Ale możecie zapaść do mnie. Jeśli przypadkiem, lub celowo znajdujecie się akurat w Lubiczu Górnym.

Ja wam dam imprezę! ... beze mnie! :D Też idę po piwo, a co!

A ja do Trójmiasta zapraszam:) 

Swoja drogą, co jednak znaczy rozwój cywilizacji. Człowiek może siąść przy kompie i nie musi pić do lustra.

Taaa, mam pomysł, zróbmy konferencję na skype ;P

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

berylu, tutaj najlepiej ma baazyl. Oni nigdy nie są sam.

Heh, przypomnieliście mi, że tez mam piwo w lodówce. I zaraz po nie skoczę.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Hmm, idę po ostatnie.

Baranku, normalnie nic, tylko pozazdrościć mu swego młodego, utalentowanego, dobrze rokującego towarzystwa. I to nie jednego.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Piwa nie lubię, ale kieliszek zimnego białego winka to jest to ;)

Ja jestem trzeźwy i nie wiem czy się cieszyć czy płakać :D

Chyba sobie herbatę zrobić :D

All about 22, a kto mówi o nietrzeźwości? ;) My tu wszyscy kurturarni jesteśmy ;P

Ranferiel 2011-05-09  18:27
Piwa nie lubię, ale kieliszek zimnego białego winka to jest to ;)

Piwa nie lubi? Na pohybel, spalić innowierczynię!

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Ooo asnie! trzezi my są :P Wszyyyyyyyzcy!

Ranferiel, ja mogę Cię zaprosić na białe wino... Komandos. Będzie romantycznie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nie lubię piwa (błeee) Za to białe wino lubię :P

Pochwalcie się co pijecie. Ja mam Zawiercie Miodowe, beryl jak na razie Komandosa.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Ja nie mam nic do picia... Ale mam ptasie mleczko i pączki.

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

All_about - też idę po herbatę :P a co. jak szaleć to szaleć. Miło się Was tu podgląda, tak na marginesie :P

it's time for war, it's time for blood, it's time for TEA

Tyle słodkiego. Pic ci się będzie chciało...

Fas, ja to w ogóle jestem heretyczka pod wieloma względami ;P A piję teraz pyszne białe półwytrawne Carl Jung, Schloss Boosenburg :)
beryl, a ten komados to aby ekologiczny? ;)

Będzie. Oj, będzie. To sobie przyniosę mój 0,85-litrowy kubek mięty i popiszę opowiadanie :)

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

Ewelina...:D

Brawo, Efererelin Rand! Super, bardzo się cieszę, bo to najlepsza nowina dla mnie dzisiaj po powrocie z pracy :) Pozdrawiam

"Wszyscy jesteśmy zwierzętami, które chcą przejść na drugą stronę ulicy, tylko coś, czego nie zauważyliśmy, rozjeżdża nas w połowie drogi." - Philip K. Dick

Ranferiel W pewnym sensie wszystko powyżej szklanki piwa to droga do nietrzeźwości, ale to jeszcze zależy ja się ostrogi mocno wbijają, że sobie na taką metaforę pozwolę :P
AubreyBeardsley Ja nie lubię alkoholu przy czytaniu bo mi literki z ekranu zaczynają z tymi na klawiaturze dziwne rzeczy wyczyniać, jakieś ogniska rozpalają, tańce, hulanki, swawole, a ja schizofrenię muszę leczyć. Wolę już pozostać przy gorącej herbacie i herbatnikach :P

A, co wy myslicie, że mam czas siedzieć cały czas na portalu? Człowiek polezie gdzieś na ważne biznesowe spotkanie i od razu spamy, flejmy i chlanie po kątach. Oczywiście żartowałem, a co nie mogę? Biorę przykład z samej Zielonej Góry...hyhy.


A tak poza wszystkim to jestem za spalenie na stosie piwnych heretyków! Toż to napój bogów! Do linczu! Do linczu!

Baazyl, lepiej napisz, co z tym tekstem do numeru, bo moją ciekawość wzbudziłeś :)

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

jakim tekstem? Do jakiego numeru? Pierwsze słyszę? To był jakis konkurs?

E, to wracam do ptasiego mleczka.

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

a ja szukam szczeniaków:P

http://tatanafroncie.wordpress.com/

Rany, człowiek wejdzie raz na dzień i kiedy dopisać czy odpowiedzieć nie ma ;D
W każdym... cieszy mnie, że Eferelin dołączył do szlachetnej listy

@ AdamKB, nie dziwi ;) Ale kto inny napisał co myślę ;)

meksico 2011-05-09 19:32
a ja szukam szczeniaków:P

na NF? 

beryl, a ten komados to aby ekologiczny? ;)

O ile siarka jest ekologiczna, to tak ;)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Seleno:) gdzie tam?:P tak się mi jakoś nasunęło, wszyscy jedzą i pija to ja sobie szczeniaków szukam:)u mnie:P

http://tatanafroncie.wordpress.com/

Siarka to chyba akurat najmniej toksyczny ze składników tego porównywalnego do ambrozji trunku. Gorzej z tymi wszystkimi "E"... Ale wątroba nie szklanka, nie pęknie...

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

All_about - schizofrenia schizofrenią, ale na pewno jest weselej, jak na ekranie się coś dzieje, znacznie więcej fantastyki w fantastyce się nagle robi :P
agazgaga - dobre ;)

it's time for war, it's time for blood, it's time for TEA

Fas, ja tam nie wiem, ale siarkę zawsze zostawiam. Bo mam nadzieję, że toto takie co opada w tym winie na dno to siarka właśnie, a nie coś gorszego.

No i Ranferiel mi nie odpisała, a ja już przyszykowałem dwie pyszne butelki Komandosa. Najlepszy rocznik: kwiecień 2011. I co mam, do monitora to teraz wypić?

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Gdzie kupiłeś komandosa??

Pytam poważnie. W Żabkach już nie ma, przynajmniej nie było 2 tygodnie temu.

Alkohol łagodzi obyczaje^^

Clay, etap komandosów, mocarnych byków, patyków i jaboli mam już... Dobra, to forum publiczne, nie mówmy o tym więcej :)
W każdym razie komandosów już chyba nie sprzedają.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Cholera, a ja już buty założyłem.

ech, upiłem się kiedyś przez gg.
młodość

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Przestań, ja bojkotuję żabki. Tyskie kosztuje w nich 3,20 ,nawet marny Żubr 2,80  :>

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

ech, upiłem się kiedyś przez gg.
młodość


Dj, to jak Ty byłeś młody to były komputery już? Nie mówiąc o gg...

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

dj Jajko 2011-05-09  20:54
ech, upiłem się kiedyś przez gg.
młodość

A nie potłukłeś skorupki obijając się od ściany do ściany?

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

beryl, na osady wszelkie dobrze robi dekantacja ;) To jest myśl! Aż sobie wyobraziłam takiego wyczesanego sommeliera ze szpanerską karafką w jednej łapce i Komandosem w drugiej :D A serio: na wino chętnie się wybiorę, ale nie koniecznie tego sortu ;)

clayman, co do dostępności Komandosa, myślę że tu znajdziesz odpowiedź ;)

A serio: na wino chętnie się wybiorę, ale nie koniecznie tego sortu ;)
Urok osobisty beryla znowu zwycięża!...  Ale niestety mnie na inny "sort" nie stać ;D

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Gratulacje temu Eferelinu Randu, co mu się należała nagroda za całokształt jak chyba nikomu innemu.
Szacun dla Redakcji za przykład niezłego zarządzania kryzysowego.
Pozdro dla wszystkich krzykaczy :)
I buziaki dla tych, co też już się ululali (u mnie zupełnie niechcąco są dziś grane 3 rodzaje win półwytrawnych).

szczeniaczek - 1 Mała butelka wódki. A small bottle of vodka 2 Mała porcja mocnego alkoholu, zwłaszcza wódki, serwowana w małym kieliszku. A little drink of a potent liquor, especially vodka, served in a shot glass

Why English?

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

pojęcia nie mam dlaczego inglisz. tak było w slowniku slangu, to mialem sobie żalować.

światowe, hyyyyyyyyyp, życie.

Stajemy się kondominium Ameryki. Precz z angielskim!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

ale np. "clusterfuck" to jednak fajne słowo, nader pasujące do niedawnej sytuacji, i jakoś nie widzę polskiego odpowiednika. cheers!

beryl, masz rację. uczmy się łaciny.

clusterfuck?
Nie mów mi, że mówisz do znajomych "Ech, ten wczorajszy melanż to totalny clusterfuck" i może jeszcze oni odpowiadają "Ta, you are shit right, człowieku!"?
Znalazłbym kilka synonimów ;)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Łacina to piękny język, baranku! Nie mam nic przeciwko nauce angielskiego, ale cholera, 70% Polaków nie zna go nawet w stopniu komunikatywnym, a posługuje się pojedynczymi wyrazami jakby już obejść się bez nich nie dało, często nie znając ich tłumaczenia na polski.
Tragedia, powiadam Wam. Clusterfuck normalnie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Jak wy śmiecie tak o alkoholu i z alkoholem w poniedziałek... aż zacząłem lodówkę przekopywać, a tam tylko jedna, samotna Łomża Jasna... cóż, stykać musi.

burnett
Jako osoba, która wprowadziła ten jakże szacowny termin do powyższej dysputy, muszę przyklasnąć opinii. W ogóle slang żołnierski jak wiadomo pełen takich klarownych terminów. Oby nie było FUBAR, ale chyba nie będzie, bo emocje jakoś się ochłodziły (albo, jak widać, utopiły w alkoholu, no ;))

Znalazłbym kilka synonimów ;)

Beryl, ale te polskie synonimy bardziej by drażniły wrażliwe uszy dziatwy, niż jeden mały clusterfuczek (ooo, to dopiero neologizmo-makaronizm mi wyszedł :))

:D

I nic nie dodam. Nie chcę jutro się wstydzidć

Wstydźcie się tego, że musicie powstrzymywać się przed pisaniem, ze względu na to, że możecie się potem tego wstydzić. Masz nieczyste myśli, Ewelino!

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Podoba mi się to ;D

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Beryl, nie rozumiesz powagi sytuacji, no :D

Rozumiem, ten wątek poszedł w eter i naszą konwersację w tym tylko momencie czyta ok. 200 tysięcy ludzi w Polsce i drugie tyle poza jej granicami.

Co nie zmienia faktu, że Twe myśli pozostają nieczyste ;d

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ale to tajemnica była, kurda felek :D

Ewelka, za dużo tych paczków od Diriad  wszamałaś...że o ptasim mleczku nie wspomnę...:D;)

I dlatego mówię, że się nie odzywam, no...
A jakie paczki?

:D

Diriad 2011-05-09  18:38
Ja nie mam nic do picia... Ale mam ptasie mleczko i pączki.

Ewelina 2011-05-09  18:40
Tyle słodkiego. Pic ci się będzie chciało...
;) :D

Pewno już zjadł wszystko, a teraz pije :)

O, dostaliście srebrne piórko? Nie przyuważyłem wcześniej.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nie zjadłem! Jest dużo! Bo to nie są całkiem moje pączki, mój współlokator dostał na 20 urodziny 20 pączków :P

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

Pączki... na urodziny... Zamiast potrzymać polską tradycję... Ech, rozczarowałeś mnie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Cholera, literówki mnie prześladują : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ale to nie ode mnie, to od kolejnego współlokatora. Ja... dość mało tradycyjnie nie pamiętałem :P

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

"20 pączków" - nie narobisz smaka, nie po tłustym czwartku, co to był niedawno :D

ooo, srebrne piórko faktycznie, to chyba baazyl wywalczył... :)

M. Bizarre - oczywiście, Tobie zawdzięczam znajomość tego pięknego słowa, dzięki :)

o clusterfuckach do znajomych jeszcze mi się nie zdarzyło, ale np. "klołźnij dora" rozumieją.

Idę spać. A Wy lepiej piszcie po angielsku, żeby te miliony potencjalnych czytelników za granicą dobrze wszystko przyswoiły.

No cóż, ja tylko chciałam przeprosić Cię baazyl za to, że Cię nominowałam. Naraziłam Cię tylko na niepotrzebne nieprzyjemności...ale nie spodziewałam się aż takiej fali niechęci. Rozumiem, że chcesz unieść się honorem, ale może przemyśl jeszcze swoją decyzję, bo nie wszyscy są aż tak zawistni jak niektórzy użytkownicy tego portalu i może warto napisać coś dla osób, które wszystkim dobrze życzą, niezależnie od gustów i sympatii. Ja Cię zaproponowałam Redakcji, ponieważ Twój tekst przekonał mnie, że potrafisz dobrze pisać i pomimo, że nie było to pełne opowiadanie, zaprezentowana przez Ciebie próbka całkowicie mi wystarczyła.

Niestety producent komandosa splajtował w zeszłym roku bodajże. I tyle w temacie.

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

Można ładnie prosić o poprawienie nazwiska na liście? Sopiński, nie Sopińaski. Z góry dzięki ;)

btw, piję sok marchwiowo-truskawkowy.

Wiem, Snow. Myślałem, że coś się zmieniło i beryl narobił mi smaka. Ostatnie pieniądze wydałbym na komandosa, choćby niewiadomo ile kosztował.

Elleth, a na czym niby Twoim zdaniem, miałaby polegać owa zawiść niektórych użytkowników portalu? I może tak nie chować się za 'niektórymi', tylko polecieć po nickach? Bo są ludzie, dla naprzykladu ja, którzy zupełnie niesłusznie mogą to wziąć do siebie.


Elleth,
dzięki za okazanie odwagi, masz więcej jaj niż niejeden tępokształtny, ale nie prezejmuj się, napisałem parę postów wyżej, że żartowałem, w podobnie wyrafinowany sposób jak nasze zielone ludziki...przynajmniej rozładowałem nabrzniałą atmosferę i niektórzy mogli sobie poharcować, by ich net zapamiętał.

Nie wierz też, że redakcja nie czytała tekstów, czy nie dokonała rzeczywistego wyboru. Faktem jest, że zmiast pisac uzasadnienie  na własnym portalu,grzecznie tłumaczy się na scenie undergroundowej (harkonner ty stary draniu, robie ci reklamę, browar się należy jak nic) tzn. na drugim obiegu fantastyki. Polecam lekturze.:)))
Także nie martwy się na zapas, jasne że przedłożę opka jak się patrzy.

a, na plankton w kałuży nie zwracaj uwagi, jest też pożyteczny, daje żyć innym :P

baazylu, szczerze i z całego serca Ci współczuję.

"Faktem jest, że zmiast pisac uzasadnienie na własnym portalu,grzecznie tłumaczy się na scenie undergroundowej (harkonner ty stary draniu, robie ci reklamę, browar się należy jak nic) tzn. na drugim obiegu fantastyki. Polecam lekturze.:)))"

Na forum DOFu pojawiły się dokładnie te same informacje, co tutaj.

malakh napisał(a):

"Owa prawda polega na tym, że część autorów nie została wytypowana, więc się dziwią - w końcu są Autorami! Jeżeli chodzi o userów, najczęściej wsród niewyróżnionych wymieniali Eferelin Rand (mogłem przekręcić :turl: ) i claymana. Ten pierwszy tekst, po dyskusji, jednak dopuścimy. Mnie wciąż nie zachwyca, ale skoro tak się podoba, to można dać mu szansę. Drugi tekst natomiast absolutnie nie dla mnie."

 

rzeczywiście, prawie te same, o antologii nie wspomnę bo to stare czasy

 

dobra malakh, powiem ci, co niestety trzeba jeszcze zrobić, bo nie wystarczy nakryć się wczorajszą kołdrą, udając że niekorzystna atmosfera ulotniła się, jak wiatry dziadka w czasie poobiedniej sjesty.

Podać oficjalne uzasadnienie wyboru tekstów z krótkimi recenzjami utworów, lub/i autorów napisane przez kompetentną i wiarygodną osobę, dla mnie niezaprzeczalnym autorytetem jest Maciek Parowski.

Czy uważasz, że wybrańcy nie zasługują na profesjonalne podejście?

To ja jednak się wtrącę. Sądzę, że "wybrańcy" to słowo, które nie niesie ze sobą wystarczająco dużo szacunku i podziwu. Może lepiej "Mesjasze"? 

lakeholmen, a nie wystarczy Ci, że u mnie na półce masz oltarzyk i świeże kwiatki kazdego dnia?

Jak narazie tylko Selena uzasadniła swój wybór. Czekam na resztę.

baranek, :) :)

Elleth, my tu już dla rozładowania atmosfery o komandasach gadamy, a Ty wyskakujesz z jakąś zawiścią. No rzeczywiscie, z zawiści brakowało mi Eferelina na tej liście.

dobra malakh, powiem ci, co niestety trzeba jeszcze zrobić, bo nie wystarczy nakryć się wczorajszą kołdrą, udając że niekorzystna atmosfera ulotniła się, jak wiatry dziadka w czasie poobiedniej sjesty.
Podać oficjalne uzasadnienie wyboru tekstów z krótkimi recenzjami utworów, lub/i autorów napisane przez kompetentną i wiarygodną osobę, dla mnie niezaprzeczalnym autorytetem jest Maciek Parowski.

Wiesz, właściwie to najwięcej złych głosów zebrałeś właśnie Ty, baazylu, a Elleth, która Cię zgłosiła, dała nam uzasadnienie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

wiesz, beryl, trudno zwracać polemizowac z kimś negatywnie nastawionym. To jak gadanie z cegłą. Ani domu nie zbudujesz, tylko nadaje się do bicia szkła.
Nie wiem też czy się smucić, czy stać obojętnie, bo jak pisałem wcześniej: to nie moja piaskownica, czasem tylko wpadam.  Patrzę z przerażeniem  jak małpujemy konkurencyjne forum, gdzie nursywa jest językiem urzędowym. Brak reakcji moderatorów na ataki personalne, czasem wręcz podsycanie atmosfery, bo nudno i nie ma o czym plotkować. Efektem jest między innymi oświadczenie dziewczyny z Loży, że żałuje oddanego głosu, bo nie spodziewała się takiej zawiści ze strony stałych bywalców salonów sieciowych, mając przy tym poczucie winy.
Na koniec nikt nie chce pamiętać, o co toczył się spór, bo medale rozdane, uściski wymienione, a nowe igrzyska ogloszone.
Najlepiej mają ci, co siedzą cicho, licząc na sławę, wrzaski zachwytu i rozdawanie autografów. Piętnowanie nie sprzyja rozwijaniu kariery.
Kto jest winny? A ten, o stu domalowanych twarzach, bredzi coś o normalności, domaga się rzeczy, o które nikt już nie walczy, nie wypada, zresztą po co, tłum już nie warczy.

Co to jest nursywa? Nie wiem, i google też nie wie. Serio pytam.


język pomówień

wiesz, beryl, trudno zwracać polemizowac z kimś negatywnie nastawionym.

Napisz takie opowiadanie, które wgniecie nas w krzesło, odbierze mowę i sprawi, iż uwierzymy w Twój talent. To jedyny dobry sposób.
Szczere życzenia powodzenia. Ja będąc na Twoim miejscu czułbym się świetnie.

A gadki o krzykaczach, kółku adoracji, frustratach, zawiści i innych proszę sobie odpuścić (mówię tutaj do wszystkich) bo nie dość, że nie macie racji, to tylko podsycacie ogień.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

A o co w ogóle tu chodzi? Przyznam, że pogubiłem się.

O Komandosa. Zawsze chodzi o Komandosa.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

jeden malakh wie...:))

Widzimy tutaj korupcyjne układy między baazylem a malakhem. Nie, trzeba z tym iść do "Uwagi" ;]

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Co wyście się tak tego Parowskiego uczepili? W czym np. redaktor prozy zagranicznej, który być może oceniał te teksty, z tej prostej przyczyny, że pan Maciej nie ma czasu, bo jest zajęty grzebaniem w pewnie kilku tysiącach tekstów zalegających mu w skrzynce mailowej, jest od niego gorszy? Czy inny członek redakcji? To przeciez ludzie mający pojęcie o branży, a nie banda niewyształconych kretynów (z całym szacunkiem), która bez Parowskiego nie potrafiłaby odróżnić co nadaje się do druku, a co nie. Parowski ma swój gust, co zresztą widać po tekstach które w NF są publikowane i podejżewam, że gdyby nie reszta redakcji, wychodząca z inicjatywą, to wielu świetnie piszących debiutantów takich jak Zico, Kamahl, M. Bizzare czy Misiael musiałoby sporo dłużej czekać na swoją szansę, bo zginęliby w przepastnej czarnej dziurze maila MP. Albo zwyczajnie uznałby, że mu się nie podobają i odrzucił.

Pewnie wyjdę na dupowłaza i zaraz ktoś mnie posądzi, że razem z Jakubem pijemy wódkę i co wieczór chodzimy na kurwy, dlatego dostałem to srebro, ale takie jest moje zdanie na ten temat i całą sytuację.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Sprzedałeś piórko za wizytę w agencji towarzyskiej?
Oż ty, żebyś się męd nabawił :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Jajko, ja to raczej odebralem, że kupił.
Fas, nie wyszedleś na dupowłaza.

Fas, zgadzam się z barankiem, nie wyszedłeś. Mądrze waść prawisz.

it's time for war, it's time for blood, it's time for TEA

Fas, to chyba powinno być skierowane do baazyla, bo to on tak o MP, w co drugim poście...

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Fasolleti, dlatego że nikt inny tylko Maciek Parowski prowadzi, weryfikuje i odpowiada za prozę polską, umieszczaną w NF. Jeśli argumetem jest brak czasu redakcji, by walnęła krótkie recki, a tym samym uzasadniła werdykt, nie byłoby lamentów o nowoprzybyłych, molestowania Loży i ujadania na geniuszów portalowego słowa pisanego. Proste jak drut, co prawda, idąc z duchem nowego niegrzecznego konkursu, może się kojarzyć z szydełkowaniem, czyli ciągnięciem w oczko.
To tak, jakbym powiedział ci Fas, że zatrudniłem ci ludzi do pracy, ale nie musisz ich nawet oglądać, bo tak ci powiedził twój osobisty fryzjer na mieście.

Ok, ale przecież do gazety nie trafią teksty publikowane tutaj, na portalu. Redakcja zrobiła wstępną selekcję, wybrała 11 kandydatów. I jesli oni napiszą swoje opowiadania, to Parowski, jako odpowiedzialny za dział literatury polskiej, będzie je musiał przeczytać. I wtedy dokona się przesiew.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

geniuszów portalowego słowa pisanego

Hahahahahahaha... o, sorry, nie mogłem się powstrzymać... :D

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

baazylu, tobie się chyba coś pomyliło. Po cholerę mamy zawracać Maćkowi głowę recenzowaniem tekstów ludzi, którzy i tak podeślą mu inne teksy do oceny? Bądź poważny. Redakcja nie siedzi nie czeka, aż mości baazyl coś wyskrobie, żeby jak tylko to zrobi, rzucić się do oceniania.

Niedawno dzwonił do nas taki jeden - trylogię napisał, hit będzie. Mamy mu zrecenzować, bo my przecież redakcja NF.

Ja też mam co czytać, więcej nie potrzebuję.

Powiedział chociaz ile tomów? :P

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

No, "trylogia".:)

A, no tak :P Faktycznie.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

ok, kolorowe misie, dla mnie opinia Maćka Parowskiego jest więcej warta niż przyznane srebre piórko. Nikt z nominowanych nie poparł propozycji, szkoda. Może kiedyś malakh wam coś napisze na second handzie.

Zatem mam propozycję:
Panie Maćku, czy mogę prosić o profesjonalną opinię, może niekoniecznie jednym zdaniem, ale szczerą bez owijania w bawełnę, jak zawodowiec amatorowi. W zamian oddam wam wasze piórko i skreślicie mnie z listy genialnych autorów, zaznaczam, by nie było żądnych niedomówień: bez względu na negatywny czy pozytywny komentarz,  przynajmniej będą miał w końcu wiedzę nad czym jeszcze muszę popracować.
Z góry dziękuję, baazyl

hehe, baazyl, a na co szanownemu redaktorowi srebrne piórko, co?

Za to ja z chęcią wezmę. Mogę Ci zaraz profesjonalnie zrecenzować twój prolog. Ręczę Ci, że moja recenzja będzie dłuższa niż on sam, ale to chyba dobrze, nie?

Pozdro coraz bardziej zdziwiony i rozbawiony,
Snow 

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

jak już miałbym komuś przekazać, to Katy, szkoda ze nikt jej nie zauważył

Ona akurat ma już moją recenzję ;)

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

LOL

@katy, masz racje, lol.

Kurde blaszka jaka dyskusja mnie ominęła :D Co prawda nie mam komandosa, ale przywiozłam co nieco z Francji :P
@ baazyl - na stronie jest telefon do pana Parowskiego, weź zadzwoń i opowiedz mu swoją historię. Albo przeczytaj opowiadanie zmysłowym głosem. Zobaczysz, co Ci odpowie. Bo robisz się nudny trochę, wiesz? Pisząc o tym tutaj zachowujesz się trochę jak ksiądz, który grzmi w kościele na wiernych, że... nie chodzą do kościoła ;)

@dreammy, jak czytasz o innych przeważnie jest wszystko mało ciekawe. Może tak będziesz bardziej dla mnie wyrozumiała:

malakh 2011-05-10 17:01
dreammy, tobie się chyba coś pomyliło. Po cholerę mamy zawracać Maćkowi głowę recenzowaniem tekstów ludzi, którzy i tak podeślą mu inne teksy do oceny? Bądź poważna. Redakcja nie siedzi nie czeka, aż dreammy coś wyskrobie, żeby jak tylko to zrobi, rzucić się do oceniania.

Niedawno dzwonił do nas taki jeden - trylogię napisał, hit będzie. Mamy mu zrecenzować, bo my przecież redakcja NF.

Ja też mam co czytać, więcej nie potrzebuję.

 

albo:

malakh 2011-05-10 17:01
lakeholmen, tobie się chyba coś pomyliło. Po cholerę mamy zawracać Maćkowi głowę recenzowaniem tekstów ludzi, którzy i tak podeślą mu inne teksy do oceny? Bądź poważny. Redakcja nie siedzi nie czeka, aż mości lakeholmen coś wyskrobie, żeby jak tylko to zrobi, rzucić się do oceniania.

Niedawno dzwonił do nas taki jeden - trylogię napisał, hit będzie. Mamy mu zrecenzować, bo my przecież redakcja NF.

Ja też mam co czytać, więcej nie potrzebuję.

 

 

Teraz inaczej się czyta, hm?

to były eliminacje do numeru, a dziesięc wrzutek z tysięcy maili od grafomanów,

Baazyl, nie rób z siebie takiego męczennika słusznej sprawy, co to z niewiadomych przyczyn nikt go nie lubi, wszyscy rzucają mu kłody pod nogi, a jak ktoś go nie piętnuje, to tylko dlatego, że - cytuję - liczy na "sławę, wrzaski zachwytu i rozdawanie autografów. Piętnowanie nie sprzyja rozwijaniu kariery". Proszę. Rozumiem co miałeś na myśli powyżej, ale wyobraź sobie - nie jesteś pępkiem świata, ja też, i Bogu ducha winny lakeholmen również ;) I nadal nie rozumiem, jaki ma sens pisanie apeli do pana Parowskiego tutaj, w tym temacie - nawet jeśli zacznie się przekopywać przez te 300 komentarzy, to dojdzie do wątku komandosa i sobie odpuści. Też bym chętnie poznała opinię Redakcji o moich wypocinach (zresztą pisałam to parę razy przy okazji innych konkursów), zwłaszcza że naprawdę ucieszyło mnie jedno zdanie od Jakuba pod moim pierwszym opowiadaniem tutaj, ale krzyczeć, błagać, wymuszać, że jak Parowski oceni, to oddam srebrne piórko? Bez przesady.

@dreammy, nikt nam łaski inie robi, wyobraź sobie, że to początek twojej literackiej kariery, a już przestałaś walczyć o swoje prawa. A, to tylko preludium, bo rynek wydawniczy jest agresywniejszy i bardziej bezwzględny. Gdyby ów męczennik się nie upominał, nadal nikt nie znałby imienia Joanna, którą wyróżniono srebrnym piórkiem.
Poprzednio informacja o srebropiórkowcach była umieszczana na pop upie i wewnątrz wydania papierowego. Przecież budowanie marki przyjaznej dla użytkowników  nie jest niczym nagannym, wręcz przeciwnie zwiększa zainteresowanie pismem, tworzy otoczkę elitarności jak za dawnych czasów.
Ponieważ, jak napisałaś, nikt więcej nie "wrzeszczy", choć powinien, bo efekty takich akcji widać gołym okiem,  w innych miejscach i nikt ich za to nie piętnuje, pewnie grupie trudniej zaprzeczać.

Tak jak napisałem wczoraj, wpadam na jakiś czas, którego właśnie zaczyna mi brakować, bo wchodzę w kolejne fazy projektu w realu, więc jeszcze raz, pozdrawiam wszystkich, pojawię dopiero po wakacjach.

Będziemy tęsknić. Papa.

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

Będę odświeżał stronę co 5 minut, by zobaczyć czy baazyl już nie wrócił.

A teraz prosimy o zamknięcie wątku:P
Howgh! 

opcja zamykanie wątku to nędzna namiastka prawdziwego porządku. Użyję temporalnego skrypgu pi ejdż pi:

<php!)]}
Koniec pierdzielenia głupot, proszę
[{end of tha skrypt]
dj

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Jak tam drodzy wyróżnieni? Pisze już ktoś coś, albo ktoś cos już wysłał? Pochwalcie się.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

acha...znając Fasolettiego, można się spodziewać, że już skończył pisać. :D Pisz tak czy nie?
Ale pewnie  pomysł masz "obcykany"? ;)

Bój się Boga, czas jest do 30sierpnia, co w moim przypadku oznacza, że 29 & 30 będą very busy.

No ja dziś przedostatni rozdział piszę, z tym, że zaczynałem tydzień przed wyróżnieniem, z zamiarem wrzucenia na stronę. Ale zanim potem zrobię korektę, dopracuję, wymuskam, to i z miesiąc może minąć. A pomysł jest taki, że jesli pan Parowski będzie dobierał teksty, to marne szanse, żeby przeszło. No ale zobaczymy :P

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Ja mam pomysł na pomysł :)

Fas, tak własnie sobie pomyslałam. Że Ty już finiszujesz ;)

Ano wiesz, jak jest pomysł na fabułę i bohatera, to leci pieronem. Jedynie kwestia poprawek technicznych pozostaje.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Fas, zanim będzie termin, to już 5 tekstów napiszesz i będziesz miał problem, co wybrać :P Ale spoko, tylko lepiej dla nas :D

„Widzę, że popełnił pan trzy błędy ortograficzne” – markiz Favras po otrzymaniu wyroku skazującego go na śmierć, 1790

Driad, raczej nie. W planach mam jeszcze tylko tekst na Harem jak na razie. I poprawianie tego na eliminacje. Więc jakiegoś wysypu raczej nie będzie.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Tekst Fasa na Harem. Czy tylko ja się boję? :P

"Byłam chlamydią"

a.k.j 2011-05-17 12:56
Tekst Fasa na Harem. Czy tylko ja się boję? :P

Nie tylko:D 

Ja to się na prawdę przestraszę, jak F.A.S. napisze subtelne opowiadanie fantasy z nutką erotyki w tle.

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Byle nie z nudką

Chociaż u F.A.S to chyba niemożliwe :) :)

"byłam chlamydią" - proszę niech ktoś to zrealizuje hahahaha

Myślę że u Fasollettiego będzie to brzmiało raczej "Byłam krwiożerczą chlamydią" ;)

To teraz ja spytam kontrolnie: ktoś coś napisał, wysłał? ;) Wiem, wiem, że dopiero lipiec... ale ja liczę w weekendach :P

Napisał. Leżakuje. Więdnie ;) 

Zaraz więdnie. Dojrzewa raczej.
Pokazałbyś:) 

Obudzę się najprawdopodobniej jakiś tydzień przed terminem.

Dobrze, że nie po. ;)

Ja już pomysł mam, tytuł też, czyli w sumie z górki - teraz wystarczy tylko napisać :P

Ja już wysłałem jakis czas temu. A czy przejdzie, zobaczymy.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

A ile znaków, Fas? Jeśli oczywiście zechcesz powiedzieć. I tak generalnie, skoro już ktoś się zainteresował, to te znaki, rozumiem, ze spacjami, tak? Bo kurczę ja już drugi tekst piszę i znów się nie mieszczę:) Będę miał z tym problem.

Żadna tajemnica. 31607 dokładnie.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Nic nowego nie napisałem, im bliżej terminu, tym trudniej się zmobilizować.

No to mam już, proszę ja Was, tytuł.

No i tego właśnie się obawiałem, krytykując ten sposób wyłonienia kandydatów do numeru. Autorzy wyprztykają się z najlepszych pomysłów, żeby wygrać eliminacje, a do numeru pójdą jakieś wymęczone wprawki. Potem czytelnicy skrytykują numer specjalny za niski poziom, a redakcja już nie powtórzy tego pomysłu w przyszłości. Autorzy pozostaną nieodkryci i zgorzkniali. Armageddon normalnie... :P

to może nie będę zaniżał poziomu i odpuszczę sobie

baazyl ja akurat wierzę, że napiszesz coś dobrego. Nie marudź i do pisania się bierz:)
pozdrawiam serdecznie

http://tatanafroncie.wordpress.com/

meksico, myślisz że warto zdetronizować Jacka Dukaja?

detronizuj:)

http://tatanafroncie.wordpress.com/

Ani mi się waż, baazyl. Głowę daję, że przynajmniej znaczna część użytkowników tego portalu będzie chciała zapoznać się z tym co napisałeś. :) Poza tym, moja powyższa wypowiedź miała za zadanie zmotywować was do sięgnięcia po szczyty możliwości, a nie podcinać wam skrzydła. ;)

Ja cię. Właśnie przeczytałem calutki wątek ze wszystkimi komentarzami i... ja cię. Chyba zmarnowałem czas. No ale miejscami można było się pośmiać. ;> Ogólnie to od niezbyt długiego czasu jestem tutaj i mam małe pytanko. Czy w normalnym, comiesięcznym przyznawaniu brązowych piórek loża bierze pod uwagę WSZYSTKIE opowiadania zamieszczone w danym miesiącu? Czy jest pewność, że żadne opowiadanie nie zostanie pominięte? (Zważywszy na to, że np. niektóre opowiadania nie dostają w ogóle komentarzy, lub dostają ich raptem kilka.) I czy członkowie loży kierują się wyłącznie osobistym gustem, czy też widząc, że opowiadanie jest napisane sprawnie, dobrym językiem a akurat im nie przypadło do gustu, odrzucają je? (Choć innym mogło by się spodobać.) Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. :)

Nie, nie ma pewności, że żadne opowiadanie nie zostanie pominięte. Ale opowiadania przeglądają członkowie Loży, którzy mają zróżnicowany gust (może nie zawsze walą komentarze, ale czytają - tak mówią:) ), czytają zwykli użytkownicy, którzy też staraja się komentować. Jest w Hyde Parku wątek, w którym można zgłaszać swoje ulubione teksty z miesiąca. Więc coś dobrego raczej nie zginie w natłoku opowiadań, chociaż jakieś wyjątki mogą się zdarzyć.
Pozdrawiam

Jamesmas, tak, wszystkie opowiadania z danego miesiąca są brane pod uwagę. Jakub wspominał też, że czasem można zaproponować coś starszego, jeśli uznamy, że dobry tekst został przeoczony.
A typowane są opowiadania, które nie tylko, jak to określiłeś, są "napisane sprawnie", ale także wyróżniają się na tle innych na przykład konstrukcją fabuły, językiem, stworzonym światem. To portal poświęcony fantastyce, więc liczy się wyobraźnia. Zachęcam do przeczytania tekstów surfaceofthesun.
Polecam też te 2 wątki: http://www.fantastyka.pl/10,4352.html
                                      http://www.fantastyka.pl/10,1052.html

eh, a mi znowu teksty surface nie podchodzą. Jak to dobrze, że uzupełniamy swoje gusty :p.

 Czytamy wszystko, ja prawie nie komentuje, bo w natloku zajęć wolę sobię wkleić opka z każdego dnia do worda, przeczytac je i przekleić tytuly do specjalnego pliku, w którym zbieram te, które zrobiły na mnie wrażenie. Żaden tekst nie jest przegapiany, chociaż jeśli jest żenujący, to nie doczytuję go do końca.
Wybieramy opowiadania zgodnie z własnym sumieniem, niestety, nie da się pominąć pewnej subiektywności, ale jest to tak pomyślane, żeby z kilku subiektywnych ocen poszczególnych członków loży wybrać jak najbardziej obiektywną.
Vox populi z odpowiednich tematów też jest brany mocno pod uwagę.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzięki za poinformowanie.
Selena - miałem na myśli też dokładnie te aspekty, które wymieniłaś. :>
A po przeczytaniu więcej na temat loży - brawo i szacunek, że poświęcacie na to swój czas. :) Mam nadzieję, że naprawdę działacie w miarę obiektywnie.

dobra napisane, wysłane...teraz oczekiwanie na ew poprawki albo info o koszu

No dobra... to ja też podjęłam męską decyzję i wysłałam tekst. Chyba, bo w trakcie jakiś zabłąkany piorun wyłączył mi internet :P mam nadzieję, że to nie jest żaden znak...

No to trzymam kciuki! Byle krótkie te teksty, coby wszyscy się zmieścili. Czy mamy już bojkotować? ^^

No to mam pierwszą stronę, w ogóle mi się nie podoba :).

:) to zupełnie jak u mnie , samokrytyka narasta
jesli mogę zaproponowac niewinne usprawiedliwienie: termin za długi;)
jestem przyzwyczajona do stresu i szybkiej pracy, a tu taaaaka swoboda

No i poszło. :)

czy ktos dostał juz odp zwrotną na swoje arcydzielo?:)

Chyba nikt. Najpewniej nadzwyczaj wysoki poziom opowiadań i perspektywa najlepszego numeru w historii wywołały lekki szok i stąd milczenie. :)

Eferelin, nazwać Cię optymistą to o wiele za mało :p

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Ja cały czas drżę z niepewności, że przez ten grom z jasnego nieba nie doszło! :)

To nudniejsze wyjaśnienie jest takie, że Jakub czeka, aż otrzyma wszystkie jedenaście tekstów i dopiero wtedy zaczną zapadać konkretne decyzje. ;)

Z tego co wiem, to jest na urlopie. Więc pewnie jeszcze poczekamy.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

tak, też mi przemknąło, że to najpewniej oszołomienie związane z wyzynami pisarstwa;)
no ale spokojnie, bez paniki, nadzieja umiera ostatnia

Zastanawia mnie, dlaczego podczas spotkania z redkacją na Polconie nie padło nawet słowo o numerze specjalnym...?

Poszło, mam nadzieję, że Jakub wróci z urlopu w dobrym humorze i wybaczy małe spóźnienie ;) Jak zwykle wyszło trochę za długie (40k), no i średnio jestem zadowolony, stres jednak zrobił swoje. Poczekamy, zobaczymy ;)

Witam Wszystkich!

Dostałem dziewięć opowiadań, czyli prawie każdy, kto mógł, skorzystał, napisał i wysłał. Teksty będą czytane przeze mnie i Maćka Parowskiego. Jak tylko się w tym rozejrzymy, poinformuję Was w osobnym wątku o wynikach i dam znać, jak się kroi numer "NF": FANTASTYKA.PL. :)

Gdybyście mieli pytania - piszcie tu albo na mojego redakcyjnego mejla.  

Pozdrawiam serdecznie. 

Można prosić o jakieś potwierdzenie, że teksty dotarły? Choćby listę tych 9 nazwisk, bo może wysłała cała 11, a coś nie dotarło O.o Wiem, że zawracam gitarę, ale jakoś tak, dla spokoju :)

Dobry pomysł. być może coś wylądowało w śmietniku, a autor nie ma jak tego sprawdzić bez potwierdzenia, ,że mail dotarł.
Pozdrawiam

Ewelino, wiktorwroz, Wasze dotarły. :)

Pozdrawiam. 

Nie mam tekst Fasolettiego i Eferelina. Reszta jest.

Wysłałem tekst 25.08.2011 r. na jakubwiniarski@fantastyka.pl.

Na pewno nie doszło? Nie dostałem żadnego raportu, że mail nie dostarczony. Wysyłam w takim razie jeszcze raz.

Ja też przecież wysłałem z miesiąc temu...
Ale  wyślę jeszcze raz jeśli trzeba.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Poszło. Daj znać, Jakubie, czy otrzymałeś.

Ja też wysłałem. I równierz prosiłbym o potwierdzenie czy dotarło.

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Otrzymałem teksty Fasolettiego i Eferelin Rand. :)
Są więc już wszyscy.
Teraz tylko przeczytać, rozeznać się i - robić numer FANTASDTYKA.PL. :))

Pozdrawiam. 

*FANTASTYKA.PL - ofkors. :)

:D

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

kiedy planujecie podać info o terminie itd?

Mam nadzieję, że uda się do końca października. W tej chwili finiszujemy z numerem 10/2011 i "Specjalnym" 4/2011 - i głównie to decyduje, że nie szybciej. Ale uwierz, baazyl, mnie i kolegom tez zależy na szybkim zrobieniu numeru FANTASTYKA.PL. :)

Pozdrawiam. 

ok, chociaż podajcie nicki które się załapały do tego wydania.

Do końca paźdzernika podam nicki. O tym pisałem. :)

Pozdrawiam. 

a który to będzie?

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

:D

nf 31/2011?

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Raczej 2/2012. Jeśli się uda. :)

Raczej 2/2012. Jeśli się uda. :)

To wersja bardzo optymistyczna do kwadratu?

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

Wyrobią się. A jak nie, to ja nie będe Jakubowi wstawiał genialnych obrazków do konkursów.
I co on wtedy zrobi biedny?

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Wyrobią się.
W to nie wątpię. Pytanie tylko, na kiedy :P

A jak nie, to ja nie będe Jakubowi wstawiał genialnych obrazków do konkursów.
I co on wtedy zrobi biedny?

Zawsze może sfotografować swoje piersi i wstawić jako obrazek :P

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

To akurat już jest sfotografowane. Od kiedy to zobaczyłem jestem innym człowiekiem.
Brr

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

a uda się na gwiazdkę? Tak pod choinkę? Bo w marcu to tylko Dzień Kobiet jest...

A ktoś powiedział, żę chodzi o numer 2 NF? Może raczej wydanie specjalne :)

Wtedy bardziej, jak dzień dziecka i już jest okazja ;)

Pod choinkę to byłby niezły pomysł - od razu z głowy wymyślanie prezentów dla całej rodziny ;)

Hm, a tak z ciekawości zapytuje się/proponuję. Skoro numer ma być portalowy, to może okładkę też ktoś z portalu powinien zorganizować?

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

Snow, okładki to sprawa grafików. I tutaj są kryteria ostre. Zawsze może ktoś wysłać graficzce naszej, Irinie (adres w stopce  "NF") propozycję. Ale to ona, Irina decyduje. Dlatego ja zajmuję się tylko zorganizowaniem tekstów do numeru. :)

Pozdrówka. 

hmm, czyli moje zdjęcie jednak sie nie nada...

;)

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

A to nie Fasolettiego piersi były na tym zdjęciu? 

Gdybym chciał udostępnić zdjęcie moich seksownych, owłosionych, codziennie niuplanych przez stado nałożnic cycuszków, Redakcja do końca świata by się za nie nie wypłaciła :P

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

niuplanie. lubię to

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Dj, przeciez Ty gładki jesteś. To co u Ciebie niuplają?
A zresztą. Chyba jednak wolę nie wiedzieć...

Zaufaj Allahowi, ale przywiąż swojego wielbłąda.

poczochrują szczoteczką, jadąc (zależy od nastroju) ortodromalnie lub loksodromalnie.
Na loksodromalne pieszczoty trzeba oczywiście więcej czasu...

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Nawet nie chcę wiedzieć co to znaczy.

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

Naczytał się dj marynistyki, to i popisuje się znajomością trudnych słów...

"z ortodromą loksodroma", jak śpiewał jeden zespół szantowy.
Dj Jajko kiedyś się nauczył, co to takiego :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Dobra, wracamy do tematu wątku. Ortodromalnie - czyli najkrótszą drogą :)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

O, ciągle żadnych wieści. Ależ to wszystko długo trwa:(
djJajko, przyznaj się, masz z 17-19 lat? (tak tylko pytam, niezobowiązująco, czytając to powyżej)

ależ wodzu, co co wóc!

jaka jest szansa, że jakiś 17-19 latek będzie wiedział, co to jest ortodroma i loksodroma?
cholera, każdy, kto w wieku 14 lat zrobił kurs żeglarski - no to sobie odpowiedziałem

ale nie, nie odpowiem Ci, nie dam żadnej wskazówki co do mojego wieku.
haha

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

entuzjazm Cię zdradził;)

43 lata.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

:/

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

No dobra, 41.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ja wiem! Ja wiem! Boskie jajko ma tyle lat co Matka Ziemia - była tu zanim jeszcze Duch zaczął unosić się nad wodami. Zdradziłem sekret, teraz idę poszukać sobie kryjówki. ;)

ech

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

A w którym wieku mu się ołysiało ?

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Jakubowi? Pewnie gdzieś na przejściu z podstawówki do liceum - niestety to się wiąże z odkrywaniem swojej poetyckiej wrażliwości.
A dj? Zanim wynurzyłem się z chaosu już byłem gładki

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Wszędzie?

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

beryl ovofil, beryl ovofil

tylko na skorupce. białko mam męsko owłosione (o żółtku zamilczę)

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

ovofil? Nie rozumiem :(

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Ja też. Pozwoliłem, aby natchnienie spłynęło mi po palcach na klawiaturę. Potem przeczytałem, co spłodziłem. Potem podrapałem się po głowie i postanowiłem napić się kawy.

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Nie jeden po chwili natchnienia potem tak reagował na to, co udało mu się społodzić... :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Boziu święty, faceci... :)

www.herbatkauheleny.pl

lakeholmen: beryl ovofil

oj moje męskie alter ego- wiktor, uśmiało się setnie, to takie wieloznaczne, bardzo udany żarcior

Śmieją się ze mnie a ja nie rozumiem żartu ;(

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nowa Fantastyka