- Hydepark: Fantazje Zielonogórskie 2019 - ogólnopolski konkurs literacki

Hydepark:

inne

Fantazje Zielonogórskie 2019 - ogólnopolski konkurs literacki

 

Nadchodzi czas Fantazji!

Fantazje Zielonogórskie 2019

FANTASTYKA I ZBRODNIA

 

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza IX edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. 

W tegorocznej edycji konkursu, prócz elementów zielonogórskich i fantastycznych, pojawia się element nowy – zbrodnia. Chcemy by ona właśnie była dominantą tegorocznych tekstów, by wokół niej snuła się fabuła. Oczywiście nadal chcemy, aby prace były osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.) oraz w tym roku literatury kryminalnej, splecionych z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności.

Słów kilka o idei konkursu: sądzimy, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można upowszechniać również za pomocą popkultury, a w szczególności fantastyki. Klimat i metafizykę miasta można budować w świecie wyobraźni. Chcielibyśmy, aby co roku o kolejny tomik rozrastała się biblioteczka zielonogórskich fantazji, marzeń i koszmarów. Na półkach czytelników stoi już osiem tomów tekstów o naszym fantastycznym mieście, a w 2015 roku Fantazje zwyciężyły w prestiżowym plebiscycie Nasze Dobre Lubuskie. Teksty z antologii były też nominowane do Nagrody Literackiej Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Konkurs towarzyszy tegorocznym 33. Bachanaliom Fantastycznym, które odbędą się we wrześniu 2019 roku w Zielonej Górze. Wtedy też ukaże się antologia z najlepszymi tekstami. Zwycięzca naszego konkursu, prócz publikacji i c​hwały, otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 1000 zł i okolicznościową statuetkę Wiedźmy.

 

Opowiadania należy nadsyłać do 30 czerwca 2019 r. na adres: fantazjekonkurs@gmail.com. Ich objętość nie może przekraczać 35 tys. znaków.

 

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.fantazje.adastra.zgora.pl

Sekretarzem konkursu jest Maciej Dobrowolski. Kontakt poprzez emaila konkursowego.

Nowa Fantastyka