- Hydepark: Wsiąść do pociągu...

Hydepark:

strona

Wsiąść do pociągu...

Wsiąść do pociągu...

 

Może nie wszyscy pamiętają i znają piosenkę Maryli R. pod tytułem „Remedium”. Jej refren (piosenki, oczywiście) zaczynał się od słów: wsiąść do pociągu byle jakiego... Stąd tytuł tematu – bo stajemy się pasażerami pociągu klasy bynajmniej nie luks.

 

Na stronie znajduje się ponad tysiąc tekstów. Autorek i Autorów jest na pewno powyżej pięciu setek. Połapać się w tym coraz trudniej – kartoteki chyba przyjdzie założyć i prowadzić? Bo spamiętać to może już tylko komputer. Bestia bezemocjonalna, nic jej nie wzruszy... Mnie – pomalutku takie jeszcze póki co małe diabełki brać zaczynają.

 

Dlatego poddaję pod rozwagę wszystkich zainteresowanych bardzo prosty pomysł, aby przeorganizować tę stronę, wręcz przemienić ją w forum ze wszystkimi jego dobrymi mechanizmami (a złych i zbędnych nie uruchamiać).

 

1. Opcja „Pokaż aktywne tematy”.

Nie muszę wpisywać żadnego komentarza, żeby zamigała gwiazdka. Od razu widzę, że pojawił się nowy temat albo nowy komentarz pod starym opowiadaniem. Do tego mam wybór przedziału czasu – ostania doba, siedem dni, miesiąc...

 

2. Dostępna po zalogowaniu lista użytkowników z opcją „Pokaż posty użytkownika”. Przydaje się, gdy chcę przypomnieć sobie, kto w jakich tematach wykazuje się największą aktywnością. Tutaj, myślę że bez większego bólu, dałoby się podzielić wykaz postów na opowiadania, publicystykę, komentarze i gadulstwo ogólne, czyli Hyde Park.

 

3. Każda Autorka i każdy Autor mieliby własne tematy w działach „Twórczość” oraz „Publicystyka”. Skończyłoby się ślamazarne przełączanie i przeglądanie dwudziestu zakładek.

 

4. To samo dotyczyłoby tematów konkursowych. W temacie zawierającym tytuł i tematykę konkursu razem z warunkami, stawianymi przed konkursowiczami, Autorki i Autorzy wpisywaliby linki do tekstów, umieszczonych w swoich tematach, i po bólu. A teraz? Lataj, człowieku, po zakładkach i wczytuj się, czy to SF, czy Wampireza, czy Nie-konkurs... Podsumowanie konkursu też przy tej okazji miałoby swoje miejsce we właściwym temacie.

 

5. Przy tak gruntownej reformie za jednym zamachem załatwiłoby się odwiecznie sporną kwestię ocen. Bez komentarza nie masz prawa oceniać, lub nick przy ocenie.

 

6. Żadnych emotikonek! Podskakujący z radości diabełek lub zapłakana buźka nie były, nie są i nie będą komentarzem, wypowiedzią merytoryczną – trafną czy nie, to inna sprawa – ani ich znacząco nie wzbogacą. Jak poważne (w założeniu) forum literackie, na którym mają się ujawniać talenty, to bez tych pierdółek dla bardzo słabo piśmiennych. (No, za to to mi się dostanie, ale amicus Plato, amicus Socrates...) Jakoś do tej pory wszyscy żyją bez nich... Powyższe dotyczy także animowanych awatarów.

 

Bez numeracji. Prośba, apel i co tam podobnego jeszcze. Bez dygresji, bez rozwodniania. Popieram, bo. Jestem przeciw, ponieważ. Dodaję do listy, gdyż. Aczkolwiek jednakże albowiem też może być, jeśli na temat.

 

Aha, jeszcze coś. Trudności natury technicznej, organizacyjnej, czaso– i pracochłonnościowej... Tjaaa... Jak by tu odpowiedzieć na tego typu wywody, które się pojawią w odpowiedzi? Wiem. Za cytaty nie można bić cytującego. No, nie wypada, co najmniej. Mój dawniejszy kolega elektronik powiedział początkującemu w tej dziedzinie i rozczarowanemu uzyskanym rezultatem: wiesz, jak się chce zrobić coś, co ma działać, to trza zacząć od pytania, co to ma być...

Komentarze

obserwuj

Popieram w całej rozciągłości. Ze szczególnym naciskiem na punkt piąty...

...always look on the bright side of life ; )

Do listy dodałbym możliwość edycji komentarzy i zmianę edytora na stronie (dodanie wcięć w pierwszym wersie akapitu i zachowanie myślników przy wklejaniu tekstu z worda).

Popieram, bez nacisku na żaden z punktów. Za to z wyłączeniem punktu trzeciego. Temu mówię zdecydowane NIE.  No i punkt szósty - chyba raczej juz jest "zrealizowany" ? Nie przeszkadzałyby mi też animowane avatary, jak ktoś taki chce to jego sprawa.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Zmiana edytora - jak najbardziej. Co do edytowania  komentarzy to mam mieszane uczucia. Najlepiej, żeby taka możliwośc była tylko przez 15-20min od dodania komentarza.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Dlaczego "nie" dla punktu trzeciego? To niczego nie zmienia, jedynie ułatwia; zamiast latać po zakładkach lub Twoim profilu, wszystko mam pod "Beryl".
Punkt szósty nie jest zrealizowany. Chodzi o to, żeby nadal nie było tych paskudztw mimo ewentualnego przejścia na struktury forum.
Zmiana edytora --- stary temat, bez odzewu. Ale przydałoby się, oczywiście.
Edycja komentarzy? Tak, kwadrans na literówki.

Jestem za, choć ogólnie nie podobają mi się fora. Ze wstdem przyznaję, że się na nich gubię i tyle. Punkt czwarty - absolutnie popieram. Tak samo jak kwadrans na literówki i zmianę edytora.

Nie chciałbym punktu trzeciego, bo mogłoby to doprowadzic do czytania/oceniania dzieł tylko wybranych autorów, a zapominania o nowych. Dlatego teraz, gdy mamy poprostu listę ostatnio dodanych opowiadań - myślę, że jest to system trochę bardziej sprawiedliwy.
Jednak to oczywiście zawsze zależy od tego kto ocenia, nie od samego rozwiązania technicznego.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Cieszę się, że zauważasz tę kwestię. Decyduje nie organizacja tekstów, ale dobra chęć, ciekawość, sympatia i antypatia (ewentualna...).
Z tym, że łatwiej i szybciej odnajduje się osobę lub tekst przy bardziej przejrzystej organizacji tematów.

I popełniłem literówkę... świetnie.Jestem przykładem, ale na to, że edycja jest potrzebna.
Oczywiście, Adamie, jednak rzecz w tym, że niektóre rozwiązania (organizacji tematów) ułatwiają zachowania, które w moim odczuciu są niesprawiedliwe.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Tak naprawdę, że się wtrącę, zachowania te są lub nie są kwestią każdego użytkownika.
Przyzjanę się do czytania regularnie opowiadań, których autorzy mi podpasowali. Ale dzięki wyświetlaniu opowiadań wedle kolejności dodania, czytam też mnóstwo innych.

Ale, kochane i kochani moje / moi, tę sprawę załatwia opcja aktywnych tematów. Cokolwiek nowego --- jest na liście. Opowiadanie czy komentarz, jest na widoku. Pomijanie, omijanie... Zawsze możliwe. I zawsze praktykowane, nawet w sposób nie do końca sobie uświadamiany. Co w tym nadzwyczajnego, że nie skomentowałem ani jednego opowiadania z Dragonezy? Że omijałem Wampirezę? Wy też coś tam zawsze omijacie i będziecie to czynić niezależnie od systemu sortowania.
No i robi się offtop. Ale OK, posłuży kiedyś do podsumowania...

Nie do końca offtop. Omawiamy możliwe konsekwencje wprowadzenia w życie (a raczej na stronę) tzw. punktu 3.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nie będzie innych od dotychczasowych konsekwencji.
Klikam w Twój nick i mam w profilu wykaz Twoich opowiadań, tematów z Hyde Parku. Będę je miał, jeśli wstawisz coś nowego, "na widelcu" na dzień dobry. Różnica znikoma, sądzę.

Niby tak. I racja też co do unikania pewnych tematów/opowiadań. Nie czytam Dragonezy, bo sama nad nią pracuję i nie chcę sobie psuć opka. Zamieszczę i zabiorę się za czytanie.
Co do tzw. punktu 3 nie mam zdania. Będzie jak będzie. Bardziej martwi brak zainteresowania tematem z "góry".

Nie wiem czy zauważyliście, ale tutejszy webmaster ma kłopoty nawet ze skleceniem kilku linijek kodu automatycznego logowania. Ta strona siedzi korzeniami w latach 90" i - z tego co widzę - nie zanosi się na zmiany. Aktywne tematy, nowe posty od ostatniej wizyty, html lub bbcode w komentarzach i tekście, pokaż posty użytkownika, podpisy, strona profilowa... - to nawet nie są standardowe opcje. To jest oczywista oczywistość wszędzie, tylko nie tu. Głupie darmowe CMSy i fora to mają.

 

Zapewne zaraz wyskoczy ktoś z redakcji i walnie idiotyczne tłumaczenie typu "a po co komu pokazywanie nowych postów? Jak się odezwałeś w temacie, to widać, a jak nie, to znaczy, że cie nie interesuje...". Albo "pracujemy nad tym, pracujemy". Ten wasz webmaster to chyba php widział na obrazkach, a javę i ajaxa* traktuje jak potwory z legend...

 

* Tak, komentarze w ajaxie też by się przydały... Możecie dopisać do tego koncertu życzeń.

Popieram. Najbardziej w kwestii oznaczania aktywnych tematów. Dawno już to sugerowałem. Są tematy, w których nie zabieram głosu, ale uważam za ciekawe i chciałbym wiedzieć kiedy pojawia się nowy post. A sprawdzanie co dzień kilkunastu/kilkudziesięciu tematów w poszukiwaniu nowych odpowiedzi to czysty idiotyzm i strata cennego czasu.

Przy okazji skończyłoby się wylogowywanie na dziko w trakcie czytania lub pisania. Przeprowadziłem prosty eksperyment --- półtorej godziny na forum. Nie wywaliło pomimo tkwienia na jednej stronie przez trzy kwadranse i pisania byle czego (do skasowania, oczywiście) przez drugie trzy.

Niestety, żeby powstało coś dobrego, trzeba dużo czasu. Niektórzy wolą wydać "niedokończoną" stronę i systematycznie wprowadzać niezbędne poprawki, a niektórzy - nie wypuszczą witryny na światło dzienne, dopóki nie zostanie dopracowana do perfekcji. Ja uważam, że najlepszym sposobem jest połączenie obu tych technik: trzeba dopracować stronę na miarę swoich możliwości, a potem, w razie niedociągnięć, poprawiać. Liczę na to, że ekipa NF podejdzie w należyty sposób do tego problemu :)

Mimo wszystko, chyba jesteście trochę zbyt surowi. W końcu strona cieszy się niemałym zainteresowaniem.
Chociaż przyznam, że redakcja mogłaby bardziej wsłuchiwać się w głos ludu.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Co racja to racja. Nie jest aż tak źle z tą stroną. Mnie i tak najbardziej wkurza to wylogowywanie. To naprawdę mogliby zmienić, bo niepotrzebnie wkurza.

Ta strona jest nieprzemyślana, i tyle. Robimy, trzy - dwa - jeden - start, a potem się zobaczy. Mercedes z silnikiem od kosiarki...

Robimy, trzy - dwa - jeden - start, a potem się zobaczy.

W dodatku papierowa Fantastyka jest robiona niemal w ten sam sposób... a potem się dziwią, że tylko 17 tys. nakładu - i wciąż spada. 

 

Tak btw - gdzie się podział głos Organu Decyzyjnego? Przeoczyli temat, czy wolą się nie odzywać?

Jest weekend i redakcja zażywa zasłużonego odpoczynku. :) Poza tym nie przesadzajmy. Strona nie jest ani zła, ani niedorobiona. Nie chciałbym tutaj jakiegoś kombajnu z milionem nieprzydatnych opcji, które będą powodować wieczne zwiechy i awarie. Może na początek niech wprowadzą to oznaczanie tematów, w których pojawiły się nowe posty? Brak tej opcji naprawdę cholernie utrudnia życie.

Ad. 1: Zgadzam się, z tym że, trzeba byłoby wprowadzić osobne oznaczenia dla tekstów komentowanych przez zalogowanego a tzw. "innych", czyli takich, w których dany użytkownik się nie udziela, ale być może chętnie by poczytał.

Ad. 2: Popieram bez uwag. Sam chciałbym wrócić do niektórych swoich komentarzu, a tu szukaj igły w stogu siana :-/

Ad. 3: Tu bym dał inaczej - opcję wyszukaj według autora i ewentualnie osobną listę na osobnej stronie (np. alfabetyczną) z nickami autorów.

Ad. 4: To by się bardzo przydało. Najlepiej, gdyby sam autor mógł wybrać z rozwijanej listy, że dane opowiadanie pisane jest na ten czy inny konkurs. A potem użytkownik mógłby wejść na osobną zakładkę zatytułowaną np. DRAGONEZA i poczytać sobie interesujące go opowiadania. Wyszukiwanie tego na obecnej liście to istna droga przez mękę.

Ad. 5: Oceniać i tak nie mogą wszyscy (choćby wyżej podpisany), a powiązanie ocen z komentarzami uważam za zły pomysł, bo nie każdemu może się chcieć wpisywać komentarz. Podobało się? To dajesz 5 albo 6. Średnio na jeża? No to walisz czwóreczkę albo dostateczną. Słabizna? To pałeczka się należy. Czy naprawdę trzeba jeszcze uzasadniać każdą swoją ocenę? IMO to zbytnie obostrzenie. Za to pomysł z przypisywaniem ocen do nicka - popieram. W końcu nie należy się wstydzić własnych ocen. Chyba, że na świadectwie ;-)

Ad. 6: Rozumiem, że chodzi o zamianę emotikonek pisanych na rysowane, tak? Jeśli tak, to popieram.

Co do innych propozycji to:

- zmiany edytora tekstu są niezbędne (np. , ale oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, bo jak użytkownik dostanie do ręki np. narzędzie zmiany czcionki to z Fantastyka.pl zrobi się prawdziwa bryndza i strona dzieci Neostrady, a tego byśmy raczej nie chcieli

- edycja komentarzy by się przydała, ale i bez tego można sobie jakoś poradzić. A że ktoś walnie jakiegoś byka albo się "pisemnie przejęzyczy" - cóż, trudno się mówi. Następnym razem uważnie przeczyta, zanim kliknie "Dodaj". Jeśli już, to optowałbym za opcją zmiany komentarza do czasu dodania kolejnego w danym temacie, jak na niektórych forach.

- animowane awatary wcale mi nie przeszkadzają, sam bym sobie takiego nie zamieścił, ale jeśli ktoś chce, jego wola.

- wylogowywanie mnie w trakcie pisania wkurza niemożebnie - wcześniej zdarzało mi się pisać dłuższy komentarz tylko po to, by przekonać się, że nie został zamieszczony bo mnie strona wywaliła GRRR. Na własnych błędach nauczyłem się kopiować komentarz przed dodaniem - na wszelki wypadek :-/

Co do narzekań na webmastera, to przypomnę tylko, że nie od razu "Google" zaprogramowano. A z pewnością nie ze wszystkim dostępnymi dzisiaj opcjami. Pracą u podstaw trzeba zachęcać operatorów strony do zmian i trzymać kciuki za szybką realizację. Narzekanie nic tu nie da. Samo się nie zrobi.

-> Zico --- ja proponowałem kilka podstawowych opcji. Zero wodotrysków.
-> KaEl --- nie od razu, tak, ale to trwa już tak długo, że niedogodności czas usuwać... Mało jeszcze narzekań na to i owo? Na to, co należało uwzględnić już w fazie projektu bazowego?

@KaEl: Wywala? Mnie na szczęście jeszcze się to nie przydarzyło. Ale procedura, że najpierw kopiujesz posta do schowka, a dopiero wtedy wysyłasz, to żelazny nawyk u każdego, kto trochę pisał na forach. :D
@AdamKB: Dlatego napisałem, że popieram twoje propozycje. Tyle że są opcje potrzebne i potrzebniejsze. Do tych najpotrzebniejszych zaliczam oznaczanie tematów z nowymi odpowiedziami i możliwość edytowania swoich postów (np. do czasu pojawienia się następnego). To powinno być od ręki. Resztę można wprowadzać sukcesywnie.
Tego postulatu z emotkami nie rozumiem. Przecież nie ma emotek na stronie?

Nie ma, postulat jest "przyszłościowy" --- żeby się nigdy nie pojawiły.

Aha. Jeszcze co do tych nieszczęsnych pomysłów na uporządkowanie ocen. Radzę z tym uważać, bo jeszcze ktoś przegnie w drugą stronę i zrobi się tu jak na allegro, gdzie nie można teraz wystawić komentarza bez pitolenia się we wpisywanie jakichś ocen punktowych. :/ Tak, jak jest teraz, jest dobrze. Można najwyżej dodać jakiś odsyłacz do "kto ocenił".

Tu właśnie miałoby być chyba inaczej. Przynajmniej ja zozumiałam tak: Komentarz możesz wystawić zawsze. Ocenę tylko z komentarzem (względnie z odsyłaczem - kto ocenił).

Z odsyłaczem, kto. Powtarzam to jak papuga od początku...

Pomysł z zespoleniem komentarza i oceny jest stary i świetny. I popieram go w pełni.
Co do postulatu szóstego, raz jeszcze, trochę to nadgorliwe. Jest jak jest i nie ma groźby tego, że coś się zmieni.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Czyli tradycyjnie - wszystkim nie dogodzisz.
AdamKB, uwierz, że jestem świadomy tego, że ilość materiałów na stronie coraz bardziej utrudnia poruszanie się i uwierz, że jak tylko będzie można wprowadzić niezbędne/konieczne zmiany to zostaną one wprowadzone.
Odrobinę cierpliwości - o to proszę.

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

Proszę bardzo. Prawie dwa kilo cierpliwości jeszcze mam w zapasie.
dj, już bardzo serio. Naprawdę nie mogliście przewidzieć tego wszystkiego, o czym toczyły się dyskusje, spory i te de? No i dodaj, że apel jest do wszystkich, nie tylko do mnie, głównego buntownika...

Ty rozpocząłeś wątek, więc do Ciebie się odezwałem :) I nie mam do nikogo pretensji, że wyraża swoje uwagi (nawet, jeśli czasem dość żywiołowo :)
Oczywiście, że nie dało się przewidzieć wszystkiego, ale tak się składa, że śledzę ten portal dość aktywnie, więc borykam się ze wszystkim tym, co każdy z Was i wiem co bym chciał tu zmienić.
Niech mnie ugotują! Niech mnie ugotują, jeśli tego nie zmienię!
Tu konkurs błyskawiczny: z czego ta inspiracja-cytat... w nagrodę zacytuję więcej, moim zmysłowym głosem - przez klawiaturę nie slychać, więc musicie mi uwierzyć na słowo.

"Przychodzę tu od lat, obserwować cud gwiazdki nad kolejnym opowiadaniem. W tym roku przyprowadziłam dzieci.” – Gość Poniedziałków, 07.10.2066

@ AdamKB, trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że pod poprzednimi rządami w NF strona była traktowana trochę po macoszemu, ale widać, że nowy RN chce nawiązać dobry kontakt z czytelnikami (stąd m.in. aktywność na FB), więc wiążę z nim spore nadzieje na wprowadzenie zmian postulowanych przez użytkowników. Tylko na wszystko trzeba czasu. Powoli, krok po kroku, a dostaniemy w swe ręce narzędzie, które będzie nam coraz przyjaźniejsze. Z wprowadzaniem zmian to jest niestety tak jak z uchwalaniem nowego prawa - niby wyborcom wydaje się, że nic prostszego napisać ustawę i ją klepnąć w Sejmie, ale nic bardziej mylnego. Chyba, że mówimy tu o regulacjach pisanych na kolanie, niedopracowanych jak forma polskich piłkarzy w pucharach.

@ Zico, na początku zdarzało mi się popełniać naprawdę długie komentarze, pisane przed dłuższy czas z przerwami na inne czynności i dodatkowo sprawdzane przed wysłaniem - widocznie system uznawał, że jestem w tym czasie nieaktywny i mnie wylogowywał; wskutek czego nie chciało mi się już drugi raz wklepywać tego samego i z komentarza nici :-/

Nie wiem, czy ktoś wspominał, ale dodałabym możliwość zmiany wyglądu po zalogowaniu. Ja bym chciała (i sobie pozmieniała na) większe literki i inne takie zabawne tricki, bo mi oczy łzawią od wgapiania się... ;).

KaEl, przecież pomimo pewnej widocznej mojej niecierpliwości nie tupię nogami, krzycząc: jutro, jutro!
O FB milczę, bo mnie tam nie ma i nie będzie --- do czego innego stworzony, do dysput się nie nadaje. Moim zdaniem. Tak więc aktywność Redakcji oceniałbym wedle forum, które jeszcze udaje, że jest, i tej strony, w konkretnym podobnież celu stworzonej.

@niezgoda.b: no ale wielkość literek możesz sobie ustawić w przeglądarce. Do tego nie trzeba specjalnych opcji na stronie. :)
@AdamKB: Absolutnie podzielam zdanie co do FB. :D Mam tam co prawda profil, ale wyłącznie na zasadzie, że trzeba być w centrum wydarzeń. No abla i zero aktywności. Jedynym portalem społecznościowym, na którym jeszcze jako tako sobie radziłem był myspace. :)

@Zico - Nie będe dla jednej strony przestawiała przeglądarki :D

Można zrobić crtl+plus żeby powiększyć stronę. Zadziała nie na całą przeglądarkę, ale na tą stronę właśnie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

@beryl - jej, wszystko można... Ale ja po prostu chciałabym czarne literki na białym tle, albo coś... I jeszcze kilka innych poprawek. Nie tylko wielkość ma znaczenie ;)

@niezgoda.b -  Polecam kopiować każde opowiadanie do Worda i tam czytać. Czcionkę można powiększyć i jest git.

Półśrodki, ćwierćśrodki --- kopiować, powiększać... Sam tak robię, trudna rada, ale zacznijcie zamiast tego pisać zgodnie: strona powinna być przyjazna dla użytkownika, nie psuć oczu, kropka.
Co ważniejsze: wygląd czy treść?
(I tak cud, że nie czerwone czteropunktowe na czarnym tle... To by dopiero było pod gust nie napiszę czyj... Albo szare na czarnym. Są takie strony...)

Układ graficzny i takie rzeczy jak ustawienia wyświetlania powinny być ustawianie przez użytkowników, dlatego najlepiej będzie jak się wprowadzi  możliwości "personalizacji" strony.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Oj, bez przesady - jest Word, w Firefoxie można spokojnie powiększych czcionkę, więc to trochę takie szukanie dziury w całym. A biała czcionka na zielonym tle nie jest taka najgorsza - odwrotnie byłoby znacznie gorzej :-)

Ekhem, tylko że ja nie mam worda... :P

OpenOffice. Wystarczy ściągnąć. Ludzie, nie można wszystkiego robić za was ;D

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

A i mając firefoxa można i tło strony zmienić... i wielkość napisów, i czcionkę.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Oj, ok, powiem prosto: Chcę mieć możliwość modyfikowania wyglądu strony po zalogowaniu. Bez korzystania z diabelskich sztuczek mojego oprogramowania :P.

Jak Ci naprawdę tak niewygodnie to przecież bez najmniejszego problemu możesz sama to zmienić, nie oglądając się na to, czy i za ile ktoś dokona zmian na stronie. Możesz też czekać, aż wyłożą Ci wszystko na tacy i podstawią pod nos, męcząc się, odrzucając diabelskie sztuczki, które proponowałem - jednak to grozi oczopląsem i stanem maniakalnym. :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Wolę poczekać, aż niewolnicy to zrobią... ;)

póki co to rusycyzm.

Ex oriente lux :D

Nowa Fantastyka