- Hydepark: Zło dobrem poczynione [WYNIKI]

Hydepark:

konkursy

Zło dobrem poczynione [WYNIKI]

Bez werbli, bez fanfar i bez zbędnego przedłużania ogłaszamy wyniki zła poczynionego przez nasze dobre intencje :D

 

A oto lista zwycięskich złoczyńców:

Miejsce pierwsze: AnnaMariaVanitachi za „Jesteś perłą”

Miejsce drugie: Gostomysł za „Mamo, czy to ty?”

Miejsce trzecie: MrBrightside za „Doktor Harvey”

 

Oraz informacyjnie 5-6 (w przypadku wahania) typów jury ustawione w kolejności od najlepszego według danego jurora tekstu:

 

Tensza:

Jesteś perłą

Mamo, czy to ty?

Służebnik

Bunt

Aplikacja na receptę

Doktor Harvey

 

Finkla:

Doktor Harvey

Jesteś perłą

Mamo, czy to ty?

Bunt

Boscy

Służebnik

 

Lakeholmen:

Będziesz taka sama

Most

Doktor Harvey

Mamo, czy to ty?

Boscy

 

Mirabell:

Jesteś perłą

Mamo, czy to ty?

Aplikacja na receptę

Bunt

Jabłoń, jesion i jelonek

 

Po tajemnicze nagrody zgłoście się proszę do DJa Jajko. Mi również prześlijcie na PW adresy do wysyłki (antologia jeszcze nie wyszła, ale wydawnictwo twierdzi, że to już niedługo :) wstępny projekt okładki poniżej). Dodatkowo zwyciężczyni jest proszona o wybranie sobie jakiejś pozycji z oferty wydawnictwa Genius Creations!

 

 

Gratulujemy!

Komentarze

obserwuj

Gratuluję! :)

"Myślę, że jak człowiek ma w sobie tyle niesamowitych pomysłów, to musi zostać pisarzem, nie ma rady. Albo do czubków." - Jonathan Carroll

I ja też gratuluję. :-)

Babska logika rządzi!

O kurde... Nie sądziłem, że Doktor spodoba się na tyle, żeby cokolwiek wygrać, bo to dość statyczna historia. Niemniej to pierwszy raz, kiedy moja twórczość przyniosła mi coś więcej niż tylko satysfakcję, co, nie ukrywam, jest bardzo przyjemnym uczuciem. :) Wielkie dzięki!

Gratulacje też dla Gostomysła i dla Anny Marii (muszę nadrobić Twoje opowiadanie!).

Gratulejszyny każdej i każdemu, a także wszystkim do tego.

 

MrBrightside, z jednej strony zazdroszczę Ci tego uczucia, bo jest naprawdę genialne, z drugiej jednak strony cieszę się, że mam to za sobą.

 

Peace!

"Zakochać się, mieć dwie lewe ręce, nie robić w życiu nic, czasem pisać wiersze." /FNS – Supermarket/

BRAWO!

 

A gdzie w ogłoszeniu wyników są linki do tekstów, ja się pytam...

Loco! Fisholof.(Cień Burzy) .::||::. "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Gratulacje!

Pisanie to latanie we śnie - N.G.

Pięknie. Gratulacje dla zwycięzców.

A okładka naprawdę interesująca.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Ogromne gratulacje dla okupantów podium. :)

 

Czy ktoś z jury mógłby mi napisać, czy po raz kolejny znalazłam się tuż za burtą? Bo tak mi się to widzi. Ten konkurs (w formie pierwotnej i wtórnej) to dla mnie chyba jest jakieś przekleństwo. ;)

Tja... Byłabyś czwarta wedle moich wyliczeń. Ale o sporo punktów, więc nie tuż-tuż. Nie wiem, czy to pocieszenie ;)

Tylko nie "Tęcza"!

Nie, raczej nie. A w każdym razie – marne. ;P

Gratulacje :)

Gratuluję również :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Congratzy dla Wszystkich!!! :)

Gratulacje :)

A linki do tekstów zaraz dodam.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

yes

Loco! Fisholof.(Cień Burzy) .::||::. "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Dodane. Teraz każdy może klikać i czytać zwycięskie opowiadania! :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Tak, Ocho, u mnie tuż za podium. Byłoby wyżej, gdybyś zawarła więcej fantastyki w tekście.

Babska logika rządzi!

Cieszę się niezmiernie,  dziękuję niewymownie i gratuluję niebywale wszystkim uczestnikom (a zwłaszcza Anna Maria i Mr. Brightside).

Rozumiem, że teraz bez powodowania zakłóceń dla rozstrzygnięć mogę dopisać 4-5 akapitów? Jeśli jury uzna, że to dopełnia działa, można właśnie poprawioną wersję dać do antologii... chyba, że nie można devil

Możesz zmieniać, co chcesz.

Babska logika rządzi!

Gostomyśle – cieszysz się, cieszysz, a adresu nie podasz ;)

Tylko nie "Tęcza"!

Gratulacje dla zwycięzców i wielkie dzięki jurorom za wytrwałość. Gratuluję też sobie, bo fakt, że mój tekst znalazł się na dwóch listach “top 6” jest dla mnie też pewnym sukcesem.

Według mnie mamy tu też kilku “cichych bohaterów”, którzy nie trafili na jurorskie podia, a których inne teksty chętnie bym przeczytał.

Nimrodzie – inni jak inni, ale Ty nawet się nie waż nie wystartować w Alternatywach! Jak trzeba to zaprzedam się na Służebnika do Szeptacza i sprowadzimy Cię na właściwą drogę. Będzie to dobro złem poczynione wink

Big fan of Nimrod here. Podpisuję się pod postem Gostomysła rękami i nogami. :D

A ja sugeruję, żeby Bibliotekarze tam zajrzeli. Bo to dobry tekst jest, a na razie tylko smętne dwa jurorskie głosy.

Babska logika rządzi!

Dzięki za słowa zachęty! Tak zacne grono wspierających – to mi pochlebia. Na “Alternatywy” już nie dam rady, ale ostatniego słowa na tym portalu nie rzekłem ;)

Oj tam nie dam, do soboty mnóstwo czasu ; )

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Mam jeszcze pytanie: dlaczego liczba tekstów konkursowych spadła nagle z 29 do 24?

29 to chyba nigdy nie było (ale system wlicza również kopie robocze z zaznaczonym tagiem konkursowym). Kilka osób wycofało swoje teksty.

Babska logika rządzi!

Na “Alternatywy” już nie dam rady,

...a Szeptacz w drodze – doigrałeś się! laugh

Jury dziękuję za życzliwy werdykt, Czytelnikom – za uwagi i opinie, które dały mi do myślenia (na większość udało mi się wreszcie odpowiedzieć), wszystkim – za cierpliwość. Szczególne podziękowania jestem winna dwóm wspaniałym dziewczynom:  jedna uświadomiła mi, że brak pomysłu na opowiadanie wynika z mojego zbyt powierzchownego rozumienia tematu, druga  uchroniła mnie przed popełnieniem kilku idiotycznych błędów merytorycznych (przy których zbledliby najwaleczniejsi „żołnieże”). Już nie dodam, że ona sama miała pomysł na fantastyczny tekst, który nawet powstał, ale ostatecznie go nie zgłosiła. Polecam ten przypadek uwadze wszystkich zwolenników surowych metod wychowawczych.

 Gratuluję Autorom, dla których ten konkurs był okazją do stworzenia tekstów, z których są zadowoleni i które pozwoliły im zrobić choćby mały krok w kierunku ukochanej strony mocy – pokazać swój świat, poćwiczyć warsztat, zrealizować pomysł, który dopiero się wykluwał.

Bardzo podoba mi się projekt okładki – symboliczny, a jednocześnie niejednoznaczny, trochę niepokojący, ale może dający nadzieję… Gołąb jest symbolem niewinności, łagodności, pokoju. Więc można zinterpretować ten obraz jako triumf pokoju (i dobra) nad śmiercią (złem). Ale jeśli założymy, że to za sprawą gołębia ta czaszka się pojawiła…

Przyznam, że zdziwił mnie zaproponowany tytuł. Temat konkursu brzmiał: „Zło dobrem poczynione”, a antologii „Dobro złem czyń”. Mam wrażenie, że chodzi o dwa zupełnie przeciwne ujęcia. „Zło dobrem poczynione” to na przykład „dobrymi chęciami piekło brukowane”; narzędziem/metodą działania jest dobro, ale skutkiem zło. Natomiast w „Dobro złem czyń” narzędziem będzie zło, ale skutek dobry. Coś w stylu „cel uświęca środki”, „czyń dobro, używając choćby i zła”. Ewentualnie– „zmień dobro w zło, nazwij dobro złem”. Do tematu konkursu pasuje tylko ta druga opcja, zastanawiam się więc, czy nasz tytuł wypada adekwatnie do treści. Być może istnieje jeszcze inna możliwość odczytania, której zwyczajnie nie zauważyłam i niepotrzebnie panikuję. Chciałam jednak spytać o Waszą opinię.

O ile mi wiadomo, portalowy konkurs był świadomym odwróceniem polaryzacji z oryginalnego konkursu GC.

Babska logika rządzi!

Dziękuję, to naprawdę wiele wyjaśnia.

 

Gratulacje. Szczerze napiszę, że nic z podium nie czytałem, ale postaram się to zmienić.

Serdecznie gratuluję :-)

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

Gratulacje!!!

Nowa Fantastyka