- Hydepark: Grający Z Talerza

Hydepark:

filmy i seriale

Grający Z Talerza

Ostatnio pytałem Was o zdanie odnośnie filmu "2001: Odyseja Kosmiczna". Tym razem zdecydowanie schodzę na ziemię i czepiam się zupełnie innego klimatu. O ile wspomniana "Odysjeja..." jest filmem, o którym słyszał prawie każdy, o tyle "Grający Z Talerza" Jana Jakuba Kolskiego to obraz z pewnością mniej popularny. Szczerze mówiąc, nie mam zielonego pojęcia, ilu z użytkowników tego portalu miało okazję film ten obejrzeć, jednak mam nadzieję, że znajdą się tacy, którzy będą chcieli swoje zdanie o nim wyrazić.

Ozcywiście, nie jest to typowa fantastyka, ale eelementy fantastyczne znaleźć można. Mamy tu bowiem do czynienia z człowiekiem, który na swych skrzypcach wygrywa melodie z talerzy; mężczyznę o dwuch twarzach; karlicę, która zaczyna rosnąć pod wpływem ogarniającej ją miłości i mamy też anioła śmierci. Wszystko to okraszone jest wspaniałymi zdjęciami i jak to zwykle u Kolskiego bywa – nutką magii. Wszystko przedstawione jest w pięknym, wiejsko-sielankowym stylu i bardzo przyjemnie się ogląda.

Gorąco polecam ten film tym, którzy nigdy go nie widzieli, a Was – fanów fantastyki, którzy znają ten obraz proszę o zdanie. Jak Wam się ten film podobał? A może w ogóle się nie podobał?

Komentarze

obserwuj

Kolski jest wporzo. A "Grający Z Talerza" to, jesli dobrze pamiętam (a pamietam słabo) - majstersztyk. Imho.

Uwielbiam filmy Kolskiego ze względu na udatne wymieszanie wiejskiego realizmu ze specyficzną, ulotną magią, i ogladam, kiedy tylko mam okazję, ale że zasadniczo unikam TV, a na innych nośnikach filmów oglądać mi się nie chce, więc tego konkretnego nie widziałam, czego żałuję.

Nowa Fantastyka