- Hydepark: Wczesna beta

Hydepark:

opowiadania

Wczesna beta

Jak być może ktoś zauważył, jakiś czas temu udało mi się uzyskać wyróżnienie w postaci srebrnego piórka. Z tym wiąże się zaś swoisty przywilej w postaci zainteresowania ze strony mc kolejnym opowiadaniem. Wobec braku czasu wynikłego z edukacji i takich tam nie mogłem się tym wcześniej zająć, ale teraz udało mi się złożyć do kupy kilka pomysłów. Póki co moja skromna prośba opiera się na pochyleniu się nad tymi pomysłami i wydaniu skromnej opinii "fajne albo do dupy" i może jakiejś krytycznej uwagi. 

 

Jakby się znalazł ktoś zainteresowany, to proszę dać znać w komentarzach – skorzystamy z opcji betowania. Z racji tego, że to są dopiero wczesne pomysły, pozwolę sobie ewentualnie ograniczyć udostępnienia do osób, które jako-tako kojarzę ze strony  ; )

Komentarze

obserwuj

A co tam, poświęcę się dla Ciebie.

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Jakbyś miał ochotę, to jestem.

Mee!

Ja chętnie poczytam, ale nie obiecuję, że mogę się do czegoś przydać.

Chętnie zerknę. Ja moje powoli piszę, ale coś ostatnio kończy się głównie na wyrzutach sumienia z powodu niedoboru czasu i weny:)

”Kto się myli w windzie, myli się na wielu poziomach (SPCh)

Chętnie czytam, ale komentarze mam dygresyjne ;)

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Hm. Dość długo funkcjonuję na portalu, może i już kojarzysz mnie...   :-)  Z drugiej, mojej strony, po ogólnym przypomnieniu sobie Twoich opowiadań, lekko może nie być...  :-) 

Zdajcie potem relację, jak wam to betowanie idzie, z czym jest problem i jak można to usprawnić. Na dobry początek rozjaśniam trochę tło komentarzy betujących, tak aby nadal się odróżniało od normalnych, ale żeby nie było zbyt ciemne. Na podstronie "komentarze" teoretycznie widać ten wątek, ale nikt poza betującymi nie ma do niego dostępu. Docelowo także na tej stronie będzie widoczny tylko dla betujących i autora.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Zastanawiam się, Brajcie, czy dobrym rozwiązaniem jest to, że betujący widzą swoje komentarze. Po pierwsze – mogą się zasugerować. Po drugie – mnie czasem nachodzą dość intymne refleksje, o których autorowi często mogę powiedzieć, natomiast już niekoniecznie na szerszym forum. 

EDIT: ale to drugie w sumie można załatwić przez pw...

A mi się właśnie podoba to, że betatesterzy widzą swoje komentarze. Być może wywiąże się wtedy ciekawa dyskusja.

Mee!

Wiesz, ja też to czytam z zainteresowaniem, więc pod tym względem mi się podoba. Ale siłą rzeczy – jakieś wzajemne sugestie mogą się pojawić.

Tylko nie wiem, czy mam rację. Może to jednak dobrze.

Trochę, droga Ocho, masz rację. Nieraz człowiekowi mogą, po przeczytaniu pozostałych komentarzy, przyjść myśli, które okazują się nie jego. Ale zobaczymy. A może dobrze by było, żeby to autor decydował? Powiedzmy, włącza widok dla wszystkich, kiedy już każdy napisał swoją opinię. Ale to już jest chyba przekombinowanie :)

Mee!

Dwa powody, dla których tak właśnie było zrobione. Po pierwsze, dyskusja z różnymi punktami widzenia na daną sprawę. Po drugie, oszczędzasz sobie trudu poprawiania usterek, które wyłapali już poprzedni betujący. Takie było założenie dla betowania na stronie. Jak to się sprawdzi w praktyce zobaczymy.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Ocho – zawsze masz opcję przesłania prywatnej wiadomości. Mozesz, na przykład mi, wysłać te wszystkie nieprzyzwoitości, których nie chcesz napisać publicznie ;)

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

:)

Ale z sugestiami już  tak łatwo nie pójdzie. :)

Ja się nie upieram, bo wszystko można jakoś obejść. Piszę z bardzo niewielkiego doświadczenia – z jedną z użytkowniczek pisałyśmy sobie kiedyś o pewnych swoich pomysłach (można powiedzieć, że prowadziłyśmy taką pre-betę) – i to (przynajmniej dla mnie) strasznie fajnie wyszło, bo dużo się dowiedziałam, dużo zrozumiałam – ale właśnie z tego względu, że pozwoliłyśmy sobie na szczerość i lekkie "odsłonięcie". Bo – takie mam wrażenie – jakoś tam udało się nam siebie poznać i sobie zaufać.

I nie udałoby się to tak dobrze, gdybyśmy to roztrząsały publicznie.

Ale – masz rację – zawsze są pw. Myślę, że ja bym z nich skorzystała w sytuacji betowania moich tekstów, a że za jakiś czas mam zamiar spróbować – no, to zobaczymy, jak wyjdzie. :)

Dzięki za odzew.

 

Co do kwestii technicznych, związanych z betowaniem, nie widzę opcji "cofnij zaproszenie do betowania" ; )

I po co to było?

1. Cofnij zaproszenie do bety

2. W komentarze, skoro i tak rozróżniasz, czy ktoś ma dostęp do bety czy nie, przydałoby się wyświetlenie jakiejś ikonki/taga dot. bety lub podświetlenie rzędu z betą innym kolorem?

 

Poza tym chyba git. Syf dostaje wiadro pomyj na głowę i dzielnie wciera je w klatę. ;)

"Świryb" (Bailout) | "Fisholof." (Cień Burzy) | "Wiesz, jesteś jak brud i zarazki dla malucha... niby syf, ale jak dzieciaka uodparnia... :D" (Emelkali)

Syf dostaje wiadro pomyj na głowę i dzielnie wciera je w klatę. ;)

; )

 

Wydaje mi się nadto, że nie ma potrzeby, by tło komentarzy w becie miało inny kolor niż zwykłe komentarze. 

I po co to było?

Jeszcze jedną wątpliwość podniosę o charakterze bardziej ogólnym, dlaczego przycisk "oznacz jako przeczytane" znajduje się na górze tekstu. Skończymy czytać, to albo zamykamy kartę, albo cofamy do poprzedniej strony, ale raczej nie scrollujemy do góry ; )

I po co to było?

Tło komentarzy jest po to, abyś był w stanie rozróżnić teksty z okresu betowania od tekstów z okresu publikacji. Założeniem było, by również po przeniesieniu tekstu znowu do kopii roboczych było to widać, ale nie wiem, czy taka akcja jest w ogóle potrzebna. Więc mogę ewentualnie wyświetlać wszystko w normalnym kolorze, gdy tekst ma status kopii roboczej.

Oznacz jako przeczytane.. słuszna uwaga.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Mnie syf pewnie nie zna specjalnie, bo ja jakby przyczajona działam i rzadko się wychylam, ale chętnie rzuciłabym okiem na pomysłolistę. W zamian mogę podzielić się opkiem już gotowym, dojrzewającym do wysłania do _mc_, jeśli ktoś reflektuje :)

To szybko Ci poszło z tym opowiadaniem  ; )

Również mogę do niego zajrzeć. 

I po co to było?

Niebieska – ślij, jeśli  chcesz.

Mee!

Kózko, jesteś niesamowity. Odmówiłeś kiedykolwiek komuś betowania? Choć raz? ;) 

Wy pamiętajcie, że on się ma uczyć, koniec roku coraz bliżej! :)

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Jak dla mnie to ma chłopak całkiem fajnie poukładane priorytety :P

Czy odmówiłem? Nie kojarzę :)

A obie rzeczy da się połączyć. I jeszcze czas na spacery i myślenie jest!

Mee!

Jak oceniacie nowy sposób oznaczania betowanych komentarzy?

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

No i spoko! ;)

Mee!

Jej, Niebieska, Ty to masz tempo!

 

Eeeech, wcale niespecjalnie. Po prostu na pierwszy ogień poszło opko, które miałam dodać tutaj w marcu jakoś ;)

Chętnie poczytam (zrobię wszystko byleby nie brać się za własne:))

”Kto się myli w windzie, myli się na wielu poziomach (SPCh)

Nowa Fantastyka