Informacje

05.08.17, g. 17:26

J.K. Rowling najbogatszą autorką na świecie

Magazyn Forbes opublikował listę najbogatszych – według swoich wyliczeń – pisarzy na świece. Na szczycie listy znalazła się autorka Harry’ego Pottera.

 

Rowling trafiła na szczyt listy po tym, jak w ciągu ostatniego roku  Harry Potter trafił na sceny, a scenariusz sztuki – Harry Potter i Przeklęte Dziecko – do sprzedaży. Jak podają brytyjscy wydawcy, w samej Wielkiej Brytanii książka sprzedała się w 680 tys. kopii. Dodatkowo do kin trafił film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, co też podniosło sprzedaż książek (m.in. powstaje teraz ilustrowana wersja tej powieści).

 

Jak podaje The Guardian, redaktorzy Forbesa, w tym zajmująca się tym zestawieniem Hayley Cuccinello, sami byli zaskoczeni wynikami, które osiągnęła Rowling: wzrost dochodu o 76 mln dolarów w ciągu 12 miesięcy.  Zapowiadają jednak, że w przyszłym roku autorka zostanie raczej zdetronizowana, chyba że wyda kolejną bestsellerową powieść.

 

10 najlepiej opłacanych pisarzy według Forbesa

1 JK Rowling (UK) – $95m

2 James Patterson (US) $87m

3 Jeff Kinney (US) $21m

4 Dan Brown (US) $20m

5 Stephen King (US) $15m

6= John Grisham (US) $14m

6= Nora Roberts (US) $14m

8 Paula Hawkins (UK) $13m

EL James (UK) $11.5m

10= Danielle Steel (US) $11m

10= Rick Riordan (US) $11m

 

Komentarze

Gratulacje pani Rowling smiley jeśli Pani to czyta proszę podzielić się talentem. I “talentami”. smiley

Stań się, kim jesteś.

Mam wrażenie, że to nie jest ranking najbogatszych pisarzy na świecie, tylko ranking pisarzy którzy w ciągu ostatniego roku zarobili najwięcej pieniędzy. Wszakże najbogatsi pisarze mają po kilka miliardów na swoim koncie.

kilka miliardów na pewno nie. Najbogatsza jest Rowling (i ona jedyna ma chyba miliard dolarów) tak czy inaczej, a ten news to faktycznie ranking dochodów z ost. roku

Stephen King ma ponad 2 miliardy dolarów.

No... mnie się też zdawało, że King całkiem bogaty jest, jeśli nie najbogatszy.

Stań się, kim jesteś.

Nowa Fantastyka