Informacje

17.04.17, g. 14:36

Labirynt powróci w spinoffie! Ale bez ważnej postaci...

W zeszłym roku zrobiło się głośno o planowanym remake’u słynnego Labiryntu z Davidem Bowiem w roli Króla Goblinów. Teraz pojawiły się nowe informacje: wiadomo, że scenariusz już powstaje i znamy nazwiska jego twórców.

 

W styczniu 2016 internet obiegła informacja, że The Jim Henson Company (oryginalny producent) wraz ze studiem TriStar Pictures podpisały umowę w sprawie przygotowania remake’u Labiryntu. W ramach umowy scenariuszem i nadzorem nad pracami z ramienia producentów miała się zając Nicole Perlman, znana z pracy nad Strażnikami Galaktyki.

 

W ten weekend do wiadomości publicznej trafiły kolejne informacje: do prac nad scenariuszem dołączył Fede Alvarez (reżyser dobrze przyjętego horroru Nie oddychaj) oraz Jay Basu, dotąd raczej mało znany.  Wiadomo też, że nowy Labirynt będzie bardziej spinoffem niż remake’iem. 

 

 

Jak podkreślają nowi członkowie zespołu, chcą “stworzyć nową historię w uniwersum opartym na oryginalnym filmie i nie będzie to remake; brzmi to bardziej jak spinoff niż sequel”. W filmie nie pojawi się też Jareth, czyli grany przez Bowiego Król Goblinów. Ostatecznie produkcją ma się zająć Lisa Henson, a Nicole Brown będzie nadzorować prace z ramienia TriStar.

 

Nowa Fantastyka