Użytkownicy:

Wszyscy (123)

lista | profile

Bogusz Jaśniak

boguszj@hotmail.com

Studiuję etnologię, interesuję się różnymi kulturami, mitologiami i religiami. Staram się nie ograniczać tylko do nauk humanistycznych - zdobywam wiedzę także z astronomii, biologii i wielu innych ciekawych dziedzin :) Oczywiście,  wykorzystuję ją podczas pisania :)

Kiedy zamykam oczy w miejscu gdzie czas jakby się zatrzymał, nie zmieniając niczego. Gdzie trwa niezwykła aura, której nie sposób umieścić w żadnej przestrzeni i czasie. Ten dźwięk natury przenikający przez mnie, wzmacnia moje zmysły. Słyszę bicie własnego serca zharmonizowane z tętnem, rytmem życia. Wszystko to tworzy jedną wspólną pieśń, melodie, która gra na naszych uczuciach, igra z nami. Kusi pięknem, mocą wyrazu zdolną tworzyć nieuchwytne wyobrażenia światów, żywych i barwnych. Żałujesz tylko, że nie są prawdziwe. Lecz zatrzymaj ten obraz mimo wszystko, podziel się z innymi. Bądź jak jednooki wśród ślepców, bądź królem w świecie twojej wyobraźni. Wtedy otwieram oczy i świat przepełnia się wespół ze światem marzeń. Realny świat wydaję się być wtedy piękniejszym.

Jeszcze o mnie usłyszycie :)

Napisać o sobie coś mądrego, to prawdziwa sztuka, której nie opanowałem.

Zwykle chowam się za poczuciem humoru. Zdarza mi się straszyć, ale oprócz "Blizn" - delikatnie niepokojących - i pierwszych tekstów (te z reguły u nas wszystkich są ciut makabryczne) nie publikowałem horrorów na portalu.

Wierzę, że natraficie na jedną z fabularnie koszmarnych powieści mojego autorstwa (”Wi@rus”, “Sitko”, “Scheda Gigantów”, “Ior”) lub antologii (autorska “Przeczywistość” oraz przeszło trzydzieści pozycji na rynku popełnionymi wraz z innymi pisarzami) i pochylicie się nad którymś z tekstów.

Do przeczytania!

Marek Zychla

Witam. Bez imion, bez nazwisk, bez przezwisk. O mnie: pisarz amator i rysownik. A czy dobry to już inna kwestia dyskusji. 

...

Hmm. Ok. No to tak... Ami. Jestem Ami. Dokładnie tak: A M I. Nie inaczej :) Pochodzi to akurat od moich imion (Agnieszka Maria Izabella). Reaguję jeszcze na Drzuma – “rz”, a nie “ż”, bo bynajmniej nie przypominam zakaźnego choróbska z 1348 roku, ani jakichkolwiek innych czasów. Nie mniej powstanie mojego pseudo to dłuższa historia – so.. nvm :) Czasem figuruję też jako Drzumatella (naturalnie końcówka od Nutelli, od której jestem uzależniona).

Jestem z Poznania. Studiowałam japonistykę, a obecnie pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, ale dodatkowo wałkuję jeszcze angielski i francuski (dalej w kolejce jest włoski i rosyjski), w planach też szkoła aktorska i behawiorystyka zwierzęca, ale to ciut później. Interesuję się historią religii i mitologii różnych kultur, okultyzmem – ale nie czymś w stylu “harry potter i schowek na miotły”, a bardziej od strony naukowej... to, że stawiam tarota to nie znaczy, że czary mary, tylko jest to kwestia czysto naukowa – umiejętność obserwacji, wysuwania wniosków itd. Pracuję jako instruktor/opiekun na obozach dla dzieci i młodzieży, jako korepetytor, wolny tłumacz, hostessa i niebawem w teatrze jako stażysta.

Lubię rysować – acz brak talentu. Kocham pisać – z doświadczeniem słabo, ale biorę się za siebie bo od dziecka kochałam tworzyć, czy to na papierze, czy ustnie bo chciałam dzielić się z innymi niezwykłymi przeżyciami, które powstawały w moim czerepie :D Po za tym jeśli chodzi o hobby inne.. gram (głównie gitara), uprawiam sporty (tenis ziemny, jazda konna, koszykówka etc), kocham czytać (fantasy, kryminały przede wszystkim), uwielbiam filmy (wszystko, co ‘realne’, ‘romansidłowe’, ‘horrorowe’ itp – precz), słucham nałogowo muzyki od klasycznej po czasem nawet metal. Uwielbiam gotować... wara od moich garów! XD

Dodatkowo działam jako wolontariusz w fundacji dla bezdomnych zwierząt od wielu lat.. mam też swoje zwierzaki (obecny stan to: pies, szczur, świnka morska, chomik i koń – ten ostatni w stajni pod Poznaniem).

Prowadzę też grupę cosplayową Super Pyry :D Wpiszecie w FB “Super Pyry” to wam wyjdzie... w avku jest taki cool biały pyr w okularkach xD Sama również mam własną stronę z cosplayem – zajmuję się tym dla zabawy, a nie pro, więc talentem bym się nie nazwała – w stronie mojej jest link do mego FP na FB :)

Używam dużo emotek – by przekazać pozytywne nastawienie i by nie odbierano negatywnie tego, co piszę, a piszę zawsze pozytywnie – jestem przeciwnikiem kłótni, agresji, obrażania się i fochania... bo życie jest za krótkie :) Lubię o sobie mówić “niewielki, wesoły skrzat” bo mam 159 cm i znajomi uwielbiają mną rzucać czy mnie podnosić.... O.o’ XD

 

Ten.. ee.. to tyle. Jak będziecie w Poznaniu to dajcie znać :D I na Pyrkon zapraszam do Poznania, jeśli ktoś jeszcze nie był lub nie zna! :D <3

Meble Sklepowe

Przekazywane obrzeża zrobione są z twardego tworzywa chemicznego. Towarzyszą one estetycznemu i szybkiemu wykańczaniu odmiennego rodzajunawierzchni. Za ich pomocą można wykańczać gdyż m. in. obrębki bryłek brukowej i granitowej, bruk klinkierowy, granit, gazony, korę a także nawierzchnie żwirowe i grysowe.

«« « 1 2 3 » »»
Nowa Fantastyka