Użytkownicy:

Wszyscy (7593)

lista | profile

Interesuje się muzyką, filmami. Najbardziej jednak wciąga mnie fantastyka :) 

https://toponlinecasino.com.ph

Dla wszystkich fanów Sagi o Ludziach Lodu i nie tylko. Opowieści o czterech rodzinach uwikłanych przez wieki w wydarzenia zarówno historyczne, jak i fantastyczne. Wielka miłość, namiętny seks i magia wśród krajobrazów Europy, Ameryki i Afryki.

W jaki sposób działa falownik? (przemiennik częstotliwości)? Rozwój przemysłu, w tym automatyzacji procesów technologicznych sprowokował silny rozwój technologii kierowania silników. Jeszcze dziesięć lat temu przemienniki częstotliwości były sporadycznie widywanymi systemami automatyki przemysłowej, przeznaczone do rozruchu silników stosowano przełączniki gwiazda-trójkąt czy zwykłe softstarty i szybkość obrotową ustalano przy zastosowaniu różnorodnego rodzaju przekładni, poczynając od pasowych tzw. chyżozmianów oraz wariatorów, poprzez przekładnie planetarne a kończąc na trudnych przekładniach hydrokinetycznych. Obecnie falowniki są szeroko powszechnymi systemami automatyki, wpływ na to ma nie tylko rozwój inżynierii i technologi lecz też umiarkowana wysokość opłaty przemienników częstotliwości. Wypływa to nie jedynie z przystępnej wartości tych urządzeń, ale przede wszystkim z wyszukiwania oszczędności energii elektrycznej, automatyzowaniu procesów technologicznych i z jej prężnego postępu technologii napędowej - zwłaszcza innowacyjnych metod wymagających pracyzyjnego sterowania silnikami. Często spotykanym użyciem nowoczesnych przemienników częstotliwości jest regulacja szybkości obrotowej silników prądu przemiennego, przez równoczesną zmianę wartości napięcia i częstotliwości. Falowniki są jeszcze tak modne, iż można je odnaleźć w układach sterowania wentylatorów, pomp ale również automatyce dźwignic, ekstruderów i różnych maszyn w jakich technika zmusza do starannej regulacji prędkości obrotowej silników prądu przemiennego. Intensywny rozwój sektora sprawił, że energia elektryczna podawana przez system energetyczny liniami sinusoidalnego napięcia przemiennego o częstotliwości 50Hz (w Europie) coraz częściej bywa uznawana jako swoisty półprodukt, który potrzebuje przekształcenia (przetworzenia) do postaci optymalnej dla odbiornika dla przykładu. właśnie wspomianego napędu elektrycznego. W energoelektronice przemienniki częstotliwości dzielimy na 2 rodzaje: bezpośrednie bez obwodu pośredniego i pośrednie ze zmiennym lub stałym napięciem (prądem) obwodu pośredniego. Bezpośrednie przemienniki częstotliwości wykorzystywane są głównie do sterowania układami o potężnych mocach, rzędu kilku MW. Dodatkowo przemienniki takiego typu mają niewielki zakres regulacji częstotliwości na wyjściu od zera do około 30Hz.

 

Fan Groszka.

Psycholog Warszawa

Witaj po ciemnej stronie mocy

Cześć. Mam na imię Xawier Zasina. Ukończyłem studia Uniwersytetu Szczecińskiego. Rezydentuje w Kołobrzegu. Pracuję jako Office Manager  i jestem zadowolony z wyboru mojego zawodu. Na dodatek masę czasu  poświęcam na pracę w wolontariacie. Moje zainteresowania to technika a także zduństwo i każdą wolną chwile przeznaczam na to. Bardzo cenię sobie takie aspekty życia jak odwaga. Od urodzenia jestem wyrozumiały. Nienawidzę rozrzutności. Co jakiś czas lubię poczytać książki przygodowe. Moim faworytem jest "Żart'', której autorem jest Milan Kundera. Lubię grać w jrpg. Moją ulubioną grą jest Bastion. Uwielbiam filmy dokumentalne. Najlepszy film jaki widziałem to Zwierzogród (2016). Jeśli nie widziałeś to polecam. Natomiast pewnie się zastanawiacie, kto jest moim top 1 z aktorów. Mój ulubiony aktor to Gene Hackman. Moją ulubioną potrawą jest naleśnik. Dziękuje za poświęcony czas.

 

Jak funkcjonuje falownik? Rozwój przemysłu, w tym automatyzacji procesów technologicznych sprowokował szybki postęp techniki kierowania silników. Jeszcze dziesięć lat temu przemienniki częstotliwości były sporadycznie spotykanymi układami automatyki przemysłowej, przeznaczone do rozruchu silników stosowano przełączniki gwiazda-trójkąt oraz zwykłe softstarty a prędkość obrotową regulowano przy użyciu różnorodnego rodzaju przekładni, od pasowych tzw. chyżozmianów oraz wariatorów, poprzez przekładnie planetarne a kończąc na specjalistycznych przekładniach hydrokinetycznych. Obecnie falowniki są szeroko powszechnymi układami automatyki, wpływ na to ma nie tylko postęp mechaniki i technologi ale dodatkowo niska wysokość opłaty przemienników częstotliwości. Pochodzi to nie wyłącznie z niewygórowanej wartości takich urządzeń, ale przede wszystkim z wyszukiwania oszczędności energii elektrycznej, automatyzowaniu procesów technologicznych oraz z jej intensywnego postępu technologii napędowej - zwłaszcza innowacyjnych metod potrzebujących pracyzyjnego sterowania napędami. Często spotykanym wykorzystaniem współczesnych przemienników częstotliwości jest regulacja prędkości obrotowej silników prądu przemiennego, przez równoczesną zmianę liczby napięcia i częstotliwości. Falowniki są jeszcze tak rozpowszechnione, iż można je znaleźć w układach sterowania wentylatorów, pomp ale również automatyce dźwignic, ekstruderów oraz innych maszyn w jakich technologia pożąda starannej regulacji szybkości obrotowej silników prądu przemiennego. Intensywny rozkwit przemysłu sprawił, że energia elektryczna dostarczana przez system energetyczny liniami sinusoidalnego napięcia przemiennego o częstotliwości 50Hz -w Europie coraz częściej jest uważana jak swoisty półprodukt, który to potrzebuje przekształcenia -przetworzenia do postaci dogodnej dla odbiornika np. właśnie wspomianego silnika elektrycznego. W energoelektronice przemienniki częstotliwości rozkładamy na 2 rodzaje: bezpośrednie bez obwodu pośredniego oraz pośrednie ze zmiennym oraz stałym napięciem -prądem obwodu pośredniego. Bezpośrednie przemienniki częstotliwości wykorzystywane są zwykle do sterowania systemami o potężnych mocach, rzędu kilku MW. Dodatkowo przemienniki tego rodzaju posiadają ograniczony zakres regulacji częstotliwości na wyjściu od zera do jakiś 30Hz.

 

«« « 101 102 103 104 105 106 107 108 109 » »»
Nowa Fantastyka