- publicystyka: Iron Fist (serial)

publicystyka:

recenzje

Iron Fist (serial)

Iron Fist to amerykański serial fantastycznonaukowy wyprodukowany przez przez ABC Studios i Marvel Television, jest częścią Marvel Cinematic Universe. Powstał dzięki współpracy Marvela z Netflixem, podobnie jak Daredevil czy Luke Cage.

      Wszystko zaczyna się gdy Daniel Rand, syn byłego właściciela bogatej firmy, po rzekomej śmierci przez wypadek samolotem, po piętnastu latach powraca do Nowego Jorku.

Okazuje się, że Danny przeżył, po wypadku został odnaleziony przez mnichów z górskiego klasztoru, gdzie nauczył się sztuk walki i zdobył moc Iron Fista.

W końcu musi wybrać między swoimi przyjaciółmi i dziedzictwem w postaci firmy a powołaniem bohatera.

Wątki poboczne wyglądają dość mizernie i liniowo. Dobrym przykładem jest wątek miłosny, który wypadł marnie. Nie podobały mi się, również wybory głównego bohatera, często starały się być na siłę zbyt moralne, przykładowo, każdy Iron Fist miał tylko jedno zadanie, bronić K'un-Lun. W porównaniu do Dannego, każdy wcześniejszy wykonywał swoją "robotę". Przez jego odejście z K'un-Lun powoli traci swoją moc.

Atmosfera w filmie jest mieszana, czasem radosna, czasem przygnębiająca.

Ciekawym zabiegiem jest również to, że praktycznie bez przerwy zmieniamy decyzje co do moralnie "dobrych" i "złych" postaci. Raz postacie przyjazne, zmieniają się w prawdziwe bestie a innym razem łotr zamienia się w godną szacunku osobę.

Chodzi mi głównie o stosunki między  Wardem i Haroldem.

Jeśli chodzi o aktorstwo to chyba najgorzej wypadła Jessica Leigh Stroup jako Joy Meachum, dość drewniane odegrana i słabo napisana postać sprawia, że nie czujemy do niej szczególnej sympatii. Najlepiej za to wypadł Tom Pelphrey, który idealnie odegrał osobę Warda Meachuma.

     Marvel we współpracy z Netflixem stworzył naprawdę niezły serial a raczej, kilka dobrych seriali. Potrafi być w pewnych miejscach dość powtarzalny. Nie oznacza to jednak, że sam pomysł jest nieoryginalny. W dodatku dzieło, szybko wciąga. Twierdze, że serial jest godny polecenia.

Nowa Fantastyka