- publicystyka: Artykuł testowy

publicystyka:

wywiady

Artykuł testowy

TO CO PONIŻEJ JEST SKOPIOWANE ŻYWCEM Z NATEMAT.PL, TO TYLKO TESTY.

 

Elementy fabuły popularnej książki dla dzieci i młodzieży przechodzą do realnego świata. Gra qudditch, czyli połączenie latania na miotle i rugby, staje się coraz bardziej popularnym sportem. Dokument "Mudbloods" opowiada o drodze drużyny UCLA do udziału na Mistrzostwach Świata w qudditchu.

 

Fanom sagi o dziecięcym i dorastającym czarodzieju autorstwa J.K. Rowling, nie trzeba tłumaczyć czym jest qudditch (czyt. kłidicz). Dla niezaznajomionych z książką bądź filmem, wyjaśniamy, że chodzi o nietypową dyscyplinę sportową, w której latając na miotłach należy przerzucić kafel (wygląda jak piłka) przez jedno z trzech pierścieni.

 

 

W realnym świecie nieco zmodyfikowano zasady, ale duch qudditcha znany z powieści został zachowany. Zawodnicy jedna ręką trzymają małą miotłę, którą mają pomiędzy nogami, a drugą mogą zagrywać piłkę i przerzucać ja przez pierścienie. Z boku wygląda trochę jak rugby, w którym uczestnicy gry trzymają się... za krocze.

Drużyna quidditcha liczy siedmiu zawodników – 3 ścigających, 2 pałkarzy, obrońcy i szukającego. Istnieją 3 rodzaje piłek: kafel, tłuczek i znicz. Ścigający podają sobie kafla i starają się przerzucić go przez jedną z trzech pętli, pilnowanych przez obrońcę, za co drużyna otrzymuje dziesięć punktów. Pałkarze odbijają tłuczki, aby nie uderzyły one zawodników z ich drużyny. Szukający ma za zadanie złapać złoty znicz, który jest bardzo szybki i strasznie trudno go zobaczyć. Za jego złapanie drużyna dostaje sto pięćdziesiąt punktów. Z chwilą złapania znicza kończy się mecz, co niekoniecznie oznacza zwycięstwo drużyny, która go złapała. Wygrywa drużyna, która zdobyła więcej punktów, choć najczęściej jest to ta, której szukający schwytał złotą piłkę Czytaj więcej

wikipedia.org

Film autorstwa byłego studenta uczelnia UCLA, Farzad Sangari, wejdzie do kin 14 października tego roku. 

 

Źródło: mashable.com

Komentarze

testu testu

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

szuru buru chlastu plastu nie mam rączek jedenastu

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

wrrr

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

hmm działa?

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

To gdzie można się zapisać do drużyny?

Babska logika rządzi!

Dzięki, czyli gwiazdki działają. ;-)

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

hmmm....

Nowa Fantastyka