Profil użytkownika


komentarze: 6, w dziale opowiadań: 6, opowiadania: 4

Ostatnie sto komentarzy

Dzięki za podkreślenie wszystkich błędów, postarałem się je poprawić :) Cieszę się, że historia się podobała!

Tagi dodane, dzięki za przypomnienie :D

Dzięki za zwrócenie uwagi. Poprawione ;)

W pewnym sensie tak. Nie chciałem oczywiście, aby tekst był nudny, ale cała jego konstrukcja (zwrotki o stałej ilości słów, poprzedzielane podobnymi do siebie komunikatami zegara) w zamyśle miała podkreślać monotonię, cykliczność i powtarzalność wszystkich przedstawionych wydarzeń. W połączeniu z zakończeniem, które otwierało nowy dzień niemal tym samym komunikatem który shorta otworzył, miało to wszytko pokazywać bezsensowną pętle w jakiej jest zamknięty bohater.

Dlatego też nie ma tu żadnych fabularnych twistów – opowiadanie nie miało pokazywać jakiegoś niezwykłego dnia w życiu postaci, wręcz przeciwnie: miało pokazywać każdy jego dzień.

Taki w każdym razie był plan :)

Dziękuje wszystkim zarówno za krytykę, jak i pochwałę :)

Zastanawiam się ilu z czytających wychwyciło stałą ilość słów w “zwrotkach”. Pisząc tego szorta ciekawiło mnie, czy taka forma ma jakiś wpływ na odbiór tekstu.

Blackburn – może to jest ten czynnik, przez który odczuwałeś monotonię?

Dziękuje wszystkim za przeczytanie, opinie i przykłady moich błędów.

Za interpunkcję przepraszam – zawsze miałem z nią pewien problem – ale obiecuje, że będę z tym walczył :)

A co do braku szczegółów na temat tła całej historii – uznałem, że w ustach tego narratora długie wyjaśnienia będą brzmieć sztucznie. Poza tym wiedza o Partii i zasadzie działania Dublerów nie wydawała mi się konieczna do zrozumienia tej konkretnej historii. Mogła mnie też narazić na szereg luk logicznych i absurdów, postanowiłem więc zostawić to wszystko tak jak jest :D

Nowa Fantastyka