Profil użytkownika

Lewa ręka redaktorów, wspierająca działanie strony Fantastyka.pl. Dodatkowo działa aktywnie na innych polach – recenzuje, korekci, prowadzi bloga. Z fantastyką związana od 14 lat, tak jako czytelnik, jak cichy działacz fandomu.


komentarze: 34, w dziale opowiadań: 4, opowiadania: 1

Ostatnie sto komentarzy

Cieniu, czytałam na razie tom pierwszy “Pękniętej ziemi” – i bardzo bardzo. Przypadło do czytelniczego serduszka, zwłaszcza swiat przedstawiony, który w końcu prezentuje coś naprawdę ciekawego. Ale np. mój kolega daje raczej takie 6/10, nie podoba mu się narracja. 

@Cień – pamiętaj, że Hugo to plebiscyt, jak Zajdle. Lud przemówił ;) 

 

W zeszłym roku też dużą część nagród nie-fanowskich kategorii zgarnęły autorki. W 2016 również. W 2015 byli za to praktycznie sami faceci, kobiety tylko jako współpracujące – i jakoś nikt się nie czepiał :P W 2014 mniej więcej po równo. Tak więc widać pewne fluktuacje.

Podejrzewam, że do – uwaga, kontrowersja – Solarisu (¬_¬) Oni najczęściej wydają “starocie”. 

 

Sama czekam na Becketta (luty <3) i także Mathesona. Zobaczymy, czy będę miała czas czytać :D 

IMHO Anna Lange świetnie sobie poradziła jak na debiut ;) Jej Magiczne akta miały ogromny potencjał, trochę ścięty tym wątkiem romantycznym, ale całość czyta się naprawdę przyjemnie. Nic wybitnego, za to ciekawe, miłe czytadło w fajnych realiach. Nie skreślałabym z miejsca :) 

@Deirdriu – na forum MAGa podają, że na okres styczeń-kwiecień 2018 zaplanowane są “Upadłe anioły” :) 

Dziękujemy za fajne teksty! Osoby, które pójdą na koncert, powinny znaleźć wiadomość w swoich skrzynkach :)

 

No i ostał nam się Chorzów, jeśli znajdzie się chętny :) 

Sapkowski sam kiedyś dał błogosławieństwo na wydanie – także w Polsce – Wiedźmina z Wielkiego Kijowa czy Opowieści o Wiedźminie, obie książki zza wschodniej granicy, więc czemu nie?

Fabryczna Zona raczej bardzo luźno inspiruje się Stalkerem. Pierwsze książki owszem, ale potem nawiązania były raczej symboliczne :) Przykład – trylogia Bartka Biedrzyckiego o apokalipsie w Warszawie. 

Nowa Fantastyka