Profil użytkownika

Cześć, mam na imię Kasia. Jestem wielką fanką Stevena Eriksona. Dziękuję za każdą minutkę, jaką spędzicie z moją prozą.


komentarze: 23, w dziale opowiadań: 20, opowiadania: 7

Ostatnie sto komentarzy

Dzięki, regulatorzy. Nie jestem pewna, czy mogę teraz cokolwiek poprawiać. Poczekam do ogłoszenia wyników konkursu.

Dziękuję, NoWhereMan. Bardzo mi miło :)

Starałam się nie dodawać do tekstu nazw i informacji, które nie są konieczne do zrozumienia tego, co się dzieje. Kiedy sama mam problem z ich zapamiętaniem, mogę sobie tylko wyobrazić trudności czytelnika.

Inne pomysły na tytuł: “Błąd w sztuce”, “Koniec zabawy z magią”, “Cena pychy”, “Pragnienie nieśmiertelności”, “Na zawsze razem”, “Właściwa kara”, “Słabość do potęgi”.

Dzięki wielkie, @Staruch, za wszystkie szczegółowe uwagi. Wprowadziłam poprawki.

Jeśli chodzi o zapis narracji pierwszoosobowej, zaznaczyłam ją cudzysłowem.

A teraz odnośnie tytułu. Pierwotnie brzmiał on “Kos Irani”. Myślisz, że lepiej go zmienić? Ten aktualny jest trochę naciągany, masz rację.

 

@Finkla, dzięki za komentarze. Urwane wypowiedzi poprawiłam. Fantasy to mój ulubiony gatunek, ale zdaję sobie sprawę z tego, że w moim opowiadaniu nie ma nic odkrywczego. Zwłaszcza dla osób, które są tutaj najbardziej aktywne. Ale może znajdzie się jakiś “świeży” czytelnik. :)

Stróżka to rodzaj żeński od stróża. Chodziło Ci pewnie o strużkę krwi.

W wersji rozszerzonej WP nie brakuje sceny z żarłoczną wierzbą :) Polecam. Zgadzam się z opinią, że filmy na podstawie książek są do zniesienia, książki na podstawie filmów - nie, ponieważ scenariusz filmowy w swojej formie jest dość ograniczający. Wszelkie wstawki dodane do książki, żeby "wypełnić" fabułę mogą się wydać naciągane - no i zbędne.

Z ekranizacjami powieści też nie jest tak łatwo. To wielka sztuka i myślę, że Władcę można uznać za sukces.

A porównywanie WP i GW jest bardzo na wyrost. Nawet porównywanie Gwiezdnych Wojen i Star Treka jest na wyrost. I denerwujące.

Hej, czy nikt tutaj nie pamięta o Rincewindzie? Mnie go brakuje... Może kiedyś znów będzie potrzebny, żeby uratować świat. :)

Dziękuję Ci, Selena. Naprawdę rozjaśniłaś mój dzień. :)

Dzięki, Selena.
To moje pierwsze opublikowane tutaj opowiadanie i dlatego pierwszy komentarz do niego zadziałał na mnie mocniej niż powinien. Dziękuję za miłe słowa.

Dzięki za uwagi, Fasoletti. Postaram się pilnować narracji, żeby w przyszłości pozbyć się niejasności.

Świetne! Na początku chciałam zacytować ulubione fragmenty, ale potem zrobiło ich się za dużo :) Podoba mi się ten humor, masz niesamowitą wyobraźnię. Trochę szkoda, że ta wyprawa nie doszła do skutku, chętnie poznałabym dalsze losy bohaterów.
Bardzo mi się podobało. Pozdrawiam.

Z interpunkcją nie mam błędów, gorzej z pomysłami. Poświęcę trochę czasu na czytanie waszych opowiadań, a potem spróbuję jeszcze raz. Tym razem bez kiczu, mam nadzieję.

Nowa Fantastyka