Profil użytkownika


komentarze: 1, w dziale opowiadań: 0, opowiadania: 0

Ostatnie sto komentarzy

RK pisze "Pasy w USA początkowo nie przyjęły się, bo przekaz marketingowy był taki, że tylko niebezpieczne samochody potrzebują pasów". Polemika w zalinkowanym tekście brzmi "Tymczasem, taki np. Ford wprowadził pasy bezpieczeństwa jako opcję w 1956, Volvo jako standard w 1958, a pierwszy tempomat w aucie osobowym pojawił się też w 1958".

 

Oba zdania są prawdziwe, tylko że sobie nie przeczą. Tempomaty były już w powszechne już w drugiej połowie lat 60tych, a na początku 70tych z powodu kryzysu paliwowego miał je już prawie każdy nowy samochód.

 

Ford rzeczywiście wprowadził pasy w roku 1955 (nie 1956) i to tylko na przednich miejscach. Zaraz je wycofał, bo klienci uznali, że skoro konieczne są pasy, to samochód jest niebezpieczny. Pasy na wszystkich miejscach pojawiły się w powszechnie dwie dekady po tempomatach, a powszechny zwyczaj zapinania pasów jeszcze później.

 

Nie będę pisał dłuższej polemiki do polemiki. To dopiero 1/6 tekstu i już znalazłem tyle byków. Dalej jest tylko gorzej. Nadinterpretacje i błędy.

Nowa Fantastyka