Profil użytkownika


komentarze: 7, w dziale opowiadań: 2, opowiadania: 2

Ostatnie sto komentarzy

Przekonaliście mnie. Chyba faktycznie to będzie zbiór opowiadań z konkursu wiedźmińskiego. W takim razie już przestane się jarać tym tematem. Niby te trzy opowiadania które zostały opublikowane w "Nowej Fantastyce" były niezłe ale nie wiadomo jak z resztą opowiadań z konkursu. Jestem jednak negatywnie nastawiony do tego pomysłu bo wymienione przez Ciebie Tiszka te dwie pozycje były słabe a nawet bardzo słabe.

Tekst dziwny i cudnie popieprzony (to komplement), tajemniczy, pobudzający wyobraźnie i wzbudzający do refleksji. Napewno w tym tekście jest jeszcze coś czego nie odkryłem. Może to niepokój? Całkiem możliwe bo tekst mówi między innymi o miłości a miłość to taki troche stan lękowy. Jak mawiał Jim Morrison: "W tym cholernym życiu potrzebna jest miłość, która męczy, dusi i zabija… bez niej jest wielka pustka". A co do Twojego warsztatu to nie mi to oceniać bo i kiepsko się na tym znam ale napewno znam się na emocjach a ten tekst napewno wzbudził we mnie wszelakie odczucia. Gratulacje.

Sam niewiem. Niby sam Sapkowski dał zgode i błogosławieństwo "Nowej Fantastyce" na konkurs wiedźmiński ale czy chciałby żeby wyszedł taki zbiór opowiadań? On kiedyś negatywnie wypowiadał się o fan fiction. Konkurs w gazecie a wydanie książki z tymi opowiadaniami to troche inna bajka. Ja jednak po cichu licze na coś pióra pana Andrzeja. Zwłaszcza że czytałem z nim wywiad z marca tego roku i przyznał że będzie nowa książka o wiedźminie jego autorstwa. No nic, trzeba jeszcze poczekać dzień czy dwa.

Chyba sam sobie odpowiem. Przejrzałem "rozkład jazdy" Pyrkon 2017 i znalazło się wydarzenie poświęcone Białemu Wilkowi więc o książce zapewne dowiemy się już lada dzień. Cóż to może być? Nowa powieść pana Sapkowskiego?

Skoro mowa o premierach to mam jedno pytanie. Marcin Zwierzchowski w kwietniowej "Nowej Fantastyce" w rubryce z premierami napisał coś takiego: "Szczegółów jeszcze nie zdradzam, uczulam jednak fanów Geralta z Rivii, że w kwietniu czeka ich pewna książkowa niespodzianka" Wie ktoś coś więcej na ten temat? Kwiecień się kończy a Wiedźmina ni widu ni słychu. Na Pyrkonie może coś się pojawi? Będe wdzięczny za wszelkie informacje.

Nowa Fantastyka