Profil użytkownika

Jestem uczennicą liceum. Moim hobby jest... SNYCERSTWO! ( Jak ktoś nie wie co to odsyłam do Google ;D ) Lubię też fotografię. Posiadam Canona EOS 300 ( z wymiennym filmem ). Jestem też otaku. Moją ulubioną mangą jest Attack On Titan. Lubię też Death Note i Boku No Hero Academe. Do tego wszystkiego jestem fanką vocaloidów. ( Kamui Gakupo to mój ulubieniec). Interesuję się też kulturą i mitami słowiańskimi...  Mam w posiadaniu bestiariusz autorstwa Pawła Zycha i Witolda Vargasa.

 Jestem osobą zmienną - pewnie jak każda kobieta. Raz jestem oazą spokoju, a innym razem zachowuję się jak zwariowana - ale w pozytywnym sensie. Na 100% jestem marzycielką, nie raz zdarzyło mi się zapomnieć co gdzie jestem i udać się do mojego Azylu - mojej wyobraźni, która czasami nawet mnie zaskakuje. Na koniec powiem jedynie, że kocham pisać. Moim marzeniem jest wydać własną książkę fantasy. A co do publikowanych przeze mnie powieści to mam nadzieję na konstruktywną krytykę!

Życzę miłego dnia / bądź nocy - zależy kiedy to czytacie!

DodoDan :D

 

P.S. Rysunek jest mojego autorstwa

 


komentarze: 16, w dziale opowiadań: 12, opowiadania: 4

Ostatnie sto komentarzy

godsdumpling, dzieki za rade. Nastepnym razem z niej skorzystam. W weekend uwazniej mu sie przyjrze, bo w tygoniu mam szkole i nie bede mogla. Z gory przepraszam za bledy ortograficzne. Pisze z telefonu i cos dzieje mi sie z klawiatura, i nie wczytuje mi polskich znakow.

Regulatorzy, dziękuję za wytknięcie mi tych licznych błędów oraz za poświęcony czas. Nie musiałaś tego robić, a zrobiłaś – za co jestem wdzięczna. Zwróciłaś mi uwagę na coś, czego wcześniej nie widziałam – na dużą ilość zaimków oraz powtórzeń. Powtórzeń staram się robić jak najmniej i zaczęłam pracę z słownikiem synonimów. A co do zaimków uświadomiłaś mi, że z nimi przesadzam. Myślałam, że jeśli ich tyle użyję upiększę jakoś to opowiadanie, ale wyszło wręcz przeciwnie. 

Natomiast jeśli chodzi o te literówki to trochę się śpieszyłam, ale to nie jest żadne usprawiedliwienie. Następnym razem postaram się pisać wolniej i staranniej. 

Jeszcze raz dziękuję za wytknięte mi liczne błędy, dzięki temu uniknę podobnych gaf w kolejnych częściach. 

Witam wszystkim!

Jeśli ktoś miałby czas i ochotę zapraszam do betowania mojego opowiadania. http://nowafantastyka.pl/opowiadania/pokaz/17450 Jest to część większej pracy,  którą mam zamiar w przyszłości również umieścić na nowej fantastyce. Ogólnie książka opowiada o losach nastolatki pochodzącej ze świata magii, gdzie żyją słowiańskie bestie. Tekst liczy ok. 12tys. słów. 

Możecie mi wytykać wszystkie błędy jakie znajdziecie – czy to interpunkcyjne, gramatyczne itd. 

Z góry dziękuję zainteresowanym za ich poświęcony czas!

Szybko przeczytałam twoje opowiadanie ( poprzednią część). Uważam, że były naprawdę dobre – fabuła była ciekawa i wciągająca. Podobała mi się też stylistyka tekstu – moim zdaniem nadaje mu charakteru. Przypadło mi też do gustu to, że jest to mitologia słowiańska, którą uwielbiam. Znaleźć coś dobre z mitologią słowiańską trudno, a Ciebie poleciła mi właśnie regulatorzy – za co jestem jej wdzięczna.  A Tobie życzę weny do dalszego pisania!  

Mały Słowiku, dziękuję ci za wyraźne wytknięcie moich błędów. 

Masz rację. Starałam się zrobić tą scenę  mroczną i tajemniczą, ale – jak widać – nie wyszło. Postaram się to poprawić. A co do bohatera starałam się nie ujawniać jego imienia, ponieważ obawiałam się, że może to zniszczyć fabułę. Ale po głębszym zastanowieniu się i tak ludzie by się domyślili.

Wezmę twoją radę do serca i postaram się analizować co podoba mi się w danych książkach.

I moim zdaniem nie wyszedłeś na “pastwiącego się potwora”. Twój komentarz uzmysłowił mi gdzie popełniłam błędy – a zrobiłam ich wiele. Dlatego jestem ci wdzięczna za szczerość :D

Dziękuję za opinię i wyraźne pokazanie, gdzie  robię błędy. Już je poprawiłam.

 Dogsdumpling ,poprawiłam dialogi i oraz te błędy, które widziałam. 

A teraz zwracam się do Małego Słowika. Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi. Czytam dużo książek i ciężko mnie od nich odciągnąć. Obecnie czytam książkę Katarzyny Bondy “Tylko martwi nie kłamią”. A wcześniej czytałam jej inną książkę zatytułowaną “Sprawa Niny Frank”. Przeczytałam całą serię “Zwiadowcy” J. Flanagana oraz drugą jego serię “Drużyna”,  do tego jeszcze serię napisaną przez Peter V. Bretta do “Tronu z Czaszek”. Czytam dużo fantasy – przeczytałam dwie z trzech książek A. Watsona ( “Czas Żelaza” oraz “Żelazna Wojna”). Mogłabym tak wymieniań, a wymieniać, ale nie o to chodzi. Prosiłabym Cię o dokładniejsze wyjaśnienia, a co do błędów możesz śmiało pisać – z wielką chęcią je poprawię. 

Mytrix, nie straszysz mnie! A dobrze mi zrobi spotkanie z konstruktywną krytyką. Jestem taką marzycielką, że moja mama musi mnie stopować jak się rozpędzę :D

A co do twojego skojarzenia nie jesteś pierwszy, który mi to mówi. Wiele razy słyszałam to porównanie do ptaka Dodo i mi to nie przeszkadza, ale to karate to jesteś pierwszy i muszę przyznać, że mnie to rozbawiło! :D

Witam wszystkich! 

Jestem DodoDan. Mój nick powstał z połączenia mojego przezwiska i nazwiska. 

Zaczęłam pisać na Nowej Fantastyce nie bez powodu. Chcę się dowiedzieć gdzie popełniam błędy oraz co ludzie myślą o moich pomysłach. 

Moim marzeniem jest wydań książkę, ale żadne wydawnictwo mi nie odpisało, więc postanowiłam się dowiedzieć co robię  nie tak. A tutaj ludzie piszą od razu co im się podoba lub nie. 

Moim zainteresowaniem są mity i legendy słowiańskie. Wiem wiele na temat bestii słowiańskich i o tym jest moja książka…

No i chyba tyle wystarczy, tak na dobry początek! :D

Jestem wdzięczna za wszystkie opinie. Formatowanie zostało poprawione, a co do interpunkcji to nadal nie widzę, gdzie powinnam postawić niektóre przecinki.  W prologu chciałam umieścić tylko suche fakty, ponieważ nie chciałam za wiele zdradzać z fabuły, a co do imion to chciałam znaleźć jakieś stara słowiańskie imiona, aby umieścić moją historię mniej więcej na początku średniowiecza – a po za tym podobają mi się.

Po dłuższym zastanowienie, muszę przyznać, że bohaterski są podobne, ale nie takie same. Dalsza fabuła jest zupełnie inna niż w “Igrzyskach Śmierci”. Ale i tak dziękuję za komentarze, postaram się poprawić. 

Przeczytałam i poprawiłam.  Sama się teraz zastanawiam jak mogłam tego nie zauważyć, ale i tak dziękuję. Przy następnych częściach będę uważniejsza!

Jestem tu nowa i nie do końca jeszcze wszystko opanowałam w ustawieniach, ale dziękuję. Postaram się to zmienić.

Nowa Fantastyka