Profil użytkownika

Na bloga wrzucam wszystko i nic.
wilkan.pl

Zapraszam.


komentarze: 4, w dziale opowiadań: 4, opowiadania: 2

Ostatnie sto komentarzy

Są te wielokropki ponieważ to jest dłuższa wypowiedź przerwana myślami: “Bullshit. Przygryzłem wargę od wewnątrz.“

 

Ale przed “… Niestety“ powinien być jeszcze myślnik.

 

Dziękuję.

wilkan.pl

Nie zabolało, spokojnie. Jawił mi się Twój komentarz jako uszczypliwy, aczkolwiek jest to komentarz pisany w internecie. Trudno stwierdzić czy ktoś ironizuje, czy jest szczery, czy robi sobie żarty. Impuls będzie dużo lepszym wyrazem.

 

W których momentach ten angielski bolał? Pytam, bo skończyłem studia językowe i mieszkałem w Anglii, toteż chętnie doszlifuje swoje ewentualne braki. Chyba, że uważasz “mówiony” angielski za błędny. (Albo nie daj boże boli Cię niegramatyczny język “ciapatych”. Przecież to specjalny zabieg.)

wilkan.pl

Dziękuję za wszystkie uwagi. Język i styl to taki już wymysł. Mój koncept narracji pierwszoosobowej (w której nie mam doświadczenia), która również obrazuje osobowość bohatera. To było dla mnie priorytetem.

 

“Przebieganie neuronu” faktycznie może brzmieć nieporadnie. Nie sądzę jednak by było dobrym powodem do wyśmiewania. Tym bardziej, że w cytowanym fragmencie nie ma “Neuron przebiegł po nerwie” lecz “przebiegający nerwami”. Sądzę, że nie należy wyobrażać sobie truchtającego Neuronu po cieniutkim jak pajęczyna nerwie. Chyba akuratny byłby obraz wężyka z wodą przez którą przepływa mini-rybka. Problem w tym, że rybki nie biegają. Więc jak już wyśmiewamy to nie przeinaczamy.

 

Spotkałem się ze zwrotami “prąd przebiegający przez kable” oraz “prąd płynący przez kable”. Nie wiem czy oba wyglądają niefortunnie i czy są niepoprawne.

 

Obrońca uciśnionych czy nie – jest to człowiek. Wulgarny, prosty. Na wielki gest może zdecydować się każdy.

Zdecydowanie ostatnie zdanie muszę poprawić.

 

Nie wiem skąd opinia, że tekst miał być kunsztowny? Sam się uśmiechałem pisząc zdania z tymi przekleństwami, więc chyba zadanie wykonane. Wygląda to nie raz komicznie w danych sytuacjach w których znajduje się bohater. A jednak wydaje się to takie prawdziwe. Wulgarni ludzie nie są jedynie wulgarni na zewnątrz – w myślach też przeklinają.

 

Nie jest to tekst fantastyczny; sądziłem, że nie jest to wymogiem.

wilkan.pl

Nowa Fantastyka