- Opowiadanie: OneTwo - O niesprawiedliwości

O niesprawiedliwości

Chciałem napisać pierwszego w życiu drabbla, ale nie wyszło i zrobiłem dribbla. Przy okazji wrzucam pierwszy tekst na portal. Zupełnie nie wiem co o tym sądzić, więc życzę wam miłej lektury.

Każdy komentarz jest mile widziany!

Oceny

O niesprawiedliwości

Nie stworzyliśmy go na nasze podobieństwo. On z założenia był lepszy we wszystkim od człowieka. Prawdziwy ideał, służący ludzkości.

 

Pracował.

Nie narzekał.

Pracował.

 

Tak przez lata, wieczność.

 

Żal go było, bo jako istota doskonała zasługiwał na więcej. On powinien nami władać, ale taki jest świat. Nigdy nie rządzi ktoś idealny.

Koniec

Komentarze

Pracował.

Nie narzekał.

Pracował.

 

Tak przez lata, wieczność.

Polska 2041? Po kolejnej reformie emerytalnej?wink

 

Zabrakło precyzyjnego określenia przymiotów, które czynią tego (robota?) doskonałym. Wykonywanie obowiązków i brak pretensji, to trochę mało. Dla mnie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=76SCx2PVzwE

Ale o co chodzi?

 

Żal go było, bo jako isto­ta do­sko­na­ła za­słu­gi­wa­ła na wię­cej.Żal go było, bo jako isto­ta do­sko­na­ła, za­słu­gi­wa­ł na wię­cej.

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

Mnie się podoba. Faktycznie chyba trochę zbyt proste, ale ta myśl jest fajna.

Wydaje mi się, że w warstwie technicznej mogłoby być trochę ciekawiej.

 

No, wreszcie pojawiła się konkurencja w tworzeniu dribelków. Ech, też tak miałam – chciałam napisać drabbla, weny starczyło tylko na połowę… ;-)

Może być, ale literówkę wskazaną przez Regulatorów popraw. W tak krótkim tekście widać każdą usterkę.

Babska logika rządzi!

Robocik? Dobry tekścik.

"Czasem przypada nam rola gołębi, a czasem pomników." Hans Ch. Andersen ****************************************** 22.04.2016 r. zostałam babcią i jestem nią już na pełen etat.

Dzięki wam za komentarze!

 

@Kostka: Interpretacja o emeryturze mnie rozbawiła, uwaga całkiem sensowna. Winić mogę limit słów, ale z drugiej strony sam sobie taki wybrałem.

 

@Regulatorzy: Dziękuje za wskazanie usterki, a jeśli chodzi o interpretacje. Cóż jako autor nie powinienem się raczej wypowiadać :(

 

@Klapaucjusz, @Bemik: Cieszę się, że się spodobało.

 

@Finkla: Czy konkurencja, cóż zobaczymy ;) Póki co zrobiłem na sobie literacki eksperyment, który wypadł całkiem nieźle.

 

@Bemik: Czy istota jest robocikiem, programem komputerowym, czy czymś zupełnie innym zależy wyłącznie od twojej wyobraźni :)

Tymczasowy lakoński król

@Finkla: Czy konkurencja, cóż zobaczymy ;)

O ile wiem, jesteś trzecią osobą na portalu, która napisała dribla. Albo konkurencja, albo elita. Lakońska. ;-)

Babska logika rządzi!

Ciekawy pomysł, podobało mi sie. Pisanie takich krótkich tekstów to nie jest prosta sprawa. Ale poradziles sobie doskonale.

Nie zgadnę, kogo / co miał Autor na myśli, ale że w ostatnim zdaniu zawarł tak zwaną złotą myśl, nie podlega wątpliwościom.

<><>

:-) Ani konkurencja, ani elita. Pogubione kartki ze słownika, to i słów brakuje… :-)

{ale zaraz oberwę od Koleżanki…}

 

Prawdą jest, że pisanie aż tak krótkich tekstów z sensem jest trudne i pewnie przez to brakuje chętnych, ale że jestem dopiero trzecią osobą, która się porwała na dribbla to się zdziwiłem. Może zorganizujcie konkurs na tak krótką formę? Luźna propozycja, co by więcej osób dołączyło do lakońskiej elity. Piękna nazwa!

 

@Belhaj Dziękuje za miłe słowa, motywują do pracy nad dłuższym tekstem.

 

 

 

Tymczasowy lakoński król

Trudne. Bardzo, szczególnie dla przejawiających przemożną tendencję do, nazwijmy odważnie, gadulstwa na piśmie.

No i nici z obrywania! Ryzykant zdążył zmienić zdanie, zanim promienie (jeszcze) majowego słonka znalazły drogę do mych cudnych ocząt. Ech! A dzień mógł zacząć się tak pięknie… ;-p

Babska logika rządzi!

Nowa Fantastyka