- Opowiadanie: gregor - Smutni goście od Mitwicka i konkurencji

Smutni goście od Mitwicka i konkurencji

Oceny

Smutni goście od Mitwicka i konkurencji

Chcieli zamknąć ten projekt, przejść do czegoś innego. Czegokolwiek, co nie sprowadzałoby wizyt nieznajomych facetów pozbawionych dobrych manier. Nie mogli oczywiście udowodnić związku tych zajść z realizowanym zleceniem. Wiedzieli tylko, że wdepnęli bardzo głęboko. Ta świadomość przyszła jednak w momencie, kiedy nie mogli się już wycofać.

Projekt był skomplikowany, ale radzili sobie dobrze, problemy okazywały się przejściowe. Można byłoby powiedzieć, że są w dobrej sytuacji – gdyby niespodziewanie ich działalnością nie zaczęli się interesować podejrzani ludzie. Od samego początku Brett odczuwał pewien niepokój. Zlecenie było interesujące, dlatego postanowili je przyjąć. Dotyczyło jednak delikatnej tematyki – archiwizacji wspomnień.

Nagle wszyscy chcieli to mieć.

Koniec

Komentarze

Drabble bez rewelacji, ale przeczytałam bez przykrości. ;-)

Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli, co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.

Hmmm. Ale o co właściwie chodzi?

Babska logika rządzi!

O krótką historię.

Mam ochotę powtórzyć pytanie Finkli. Mocno zagmatwane jak na krótką historię…

OK, streszczę.

 

Brett pracuje w firmie, która dostała zlecenie (od tytułowego Mitwicka) na stworzenie urządzania/systemu do archiwizacji wspomnień. Mieli dużo problemów technicznych, ale się z nimi uporali. Wszystko szło ku dobremu zakończeniu, kiedy nagle zaczęli nachodzić ich ludzie spod ciemnej gwiazdy. Okazało się, że rozwiązaniem zaczęło się interesować bardzo wiele osób, niekoniecznie takich, z jakimi pracownicy firmy chcieliby mieć do czynienia.

 

Rozjaśniłem nieco?

Wydaje mi się, że drabble może nie być najlepszą formą dla Twojego pomysłu. Za dużo chcesz przekazać w stu słowach, w wyniku czego czytelnika ani ziębi, ani grzeje, co to za bohaterowie, co za problem, co za projekt. No i w końcu – nie ma końca :)

Może dopracuj pomysł, wymyśl fajne zakończenie i rozwiń w opowiadanie?

Profil autorski: https://www.facebook.com/krajemar

Próbowałem zawrzeć w drabble coś większego niż pojedynczą scenę. Może się nie da, może mnie się nie udało. Otwarte zakończenie mi się podobało. Wrzuciłem, bo chciałem sprawdzić, czy podoba się innym.

Nowa Fantastyka