Książka

| KOPIUJ

Preludium Fundacji

Pierwszy tom znakomitego cyklu "Fundacja".

Podczas Zjazdu Dziesięcioletniego na Trantorze, stołecznym świecie Imperium, młody matematyk Hari Seldon przedstawia referat, z którego wynika, że wzory psychohistoryczne pozwolą być może kiedyś przewidywać zachowania dużych zbiorowisk ludzkich, a co za tym idzie – przyszłość. Kiedy wieści o tym docierają do Imperatora, Hari Seldon musi uciekać. Ścigany przez wszechwładnego ministra imperialnego Eto Demerzela, próbuje przy pomocy przyjaciół sformułować podstawowe założenia nowej nauki. Przemierza cały Trantor, by w końcu stanąć twarzą w twarz z przeznaczeniem...

Isaac Asimov (1920-1992) – to bodaj najwybitniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów. Zasłynął przede wszystkim epokowym cyklem "Fundacja", sagą o historii pierwszego Imperium Galaktycznego, które – mimo że wydaje się wieczne – chyli się ku upadkowi. Ludzką cywilizację i wiedzę może uratować jedynie psychohistoria, nauka sformułowana przez genialnego matematyka Hariego Seldona.

Dom Wydawniczy REBIS wyda siedmiotomowy cykl "Fundacja" Isaaca Asimova oraz trzy uzupełniające go tomy autorstwa bestsellerowych twórców SF: Gregory'ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina.

Dodał do bazy

Komentarze

obserwuj

Książki nie czytałem, wiec prosiłbym o uzupełnianie tagów. Przy kolejnych tomach tak samo.

Mee!

To proś o coś takiego po dodaniu pierwszego tomu lub przed w Hydeparku, bo jak już dodasz 10 tomów, to potem trzeba każdy z osobna edytować.

Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki

Uzupełniłem.

Total recognition is cliché; total surprise is alienating.

Dzięki. Ale myślę, że w większości wystarczy uzupełnienie pierwszego tomu, a później będę mógł kopiować.

Nie miałem zamiaru prosić pod każdą książką :)

Mee!

Nowa Fantastyka