Książka

| KOPIUJ

Powrót na Marsa

Akcja powieści rozgrywa się w sześć lat po „Marsie”.

Politycy, zobligowani swoimi obietnicami i odkryciem przez pierwszą ekspedycję marsjańską prymitywnych form życia, wyrażają zgodę na kolejną misję. Tym razem koszt wyprawy ma się nie tylko zwrócić, ale i przynieść zyski. To determinuje harmonogram – wśród załogi szerzy się niezdrowe współzawodnictwo, chęć zarobku przesłania rzeczywisty cel – badanie czerwonej planety.

Jamie Waterman, półkrwi Navaho, zostaje dowódcą grupy badawczej i musi stawić czoła partykularnym interesom naukowców oraz spełnić wymagania mecenasów projektu i polityków. Ale najważniejsze dla Jamiego jest dotarcie do niesamowitych obiektów, które odkrył na ścianie marsjańskiego kanionu. Przez sześć lat męczy go pytanie: czy to był miraż, czy budowle skonstruowane przez inteligentnych budowniczych.

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Mój ulubiony autor. Przeczytałem wszystko co przetłumaczono na język polski. Nie jest równy ale dylogia księżycowa i również marsowa są genialne. Od tych polecam rozpocząć “romans” z Benem Bovą. Kilka innych pozycji z drogi przez układ słoneczny również jest godnych polecenia.

Czytałem polecam z ręką na sercu 

Nowa Fantastyka