Książka

| KOPIUJ

Dziewiąty Mag

Pierwszy tom porywającej trylogii fantasy!

Ataki trolli, chimer i cyklopów są coraz bardziej zuchwałe. Magiczne kopuły chroniące dziewięć miast tracą moc, smoki zaczynają chorować. Za radą wszechwiedzącej Oriany dwunastu oficerów wyrusza do równoległego świata.

Ariel, lekarz weterynarii i matka ośmiolatki, nie potrafi uwierzyć w słowa tajemniczego Fabiena. Mężczyzna podający się za elfickiego oficera twierdzi, że tylko ona zdoła zaradzić dziwnej epidemii wśród smoków. Czy on oszalał?

Tymczasem Ariel poznaje Croya… Croy jest ogromny. Zielono-złote łuski na jego ciele układają się w fantazyjny wzór. Ma błoniaste skrzydła, krótki i zaokrąglony pysk, jego łapy uzbrojone są w potężne szpony. Pod wpływem dotyku Ariel łuski Croya zmieniają barwę, wtedy on składa ukłon i zaprasza ją do swojego świata. Razem przechodzą przez portal. Komuś potężnemu o czerwonych oczach bez źrenic bardzo się to nie spodoba.

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Czytałem pierwsze wydanie (co tu dużo mówić, skusiła mnie mega okładka...) i było słabo. Wciąga bez reszty, można pochłonąć całość w kilka wieczorów – ale wystarczy na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad treścią, żeby dojść do wniosku, że nic tu się kupy nie trzyma.

Drugie wydanie zostało poprawione i rozszerzone, ale nie skusiłem się.

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

To ja dojdę do spostrzeżenia, że używanie pseudonimu, który sugeruje anglosaskie pochodzenie może być bardzo dobrym pomysłem, – szczególnie, jeśli wydadzą Cię na Wyspach i za oceanem : )

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nowa Fantastyka