Książka

| KOPIUJ

1Q84 1

Murakami w mistrzowski sposób buduje fantastyczne postaci, równoległe światy, zaciera granice między rzeczywistością a literaturą. 1Q84 to opowiadana na przemian historia kobiety i mężczyzny, Aomame i Tengo, sensacyjna, chwilami wręcz przerażająca. Oboje w dzieciństwie dobrze się znali i wszystko wskazuje na to, że ich ścieżki znowu się skrzyżują.

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Okładka tomu pierwszego, choć są trzy. Uważam jednak, że dodawanie trzech pozycji jest bez sensu, zresztą system nie pozwala ; )

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Nawiasem mówiąc, to opis okładkowy zawiera spoilery tak potężne, że lepiej zostawić tylko pierwsze trzy zdania, a resztę wywalić. Pytanie do wydawcy, jak można zdradzić zakończenie w notce na IV stronie okładki... ale brawo, jak widać można.

Usunęłam, by nie zrobić komuś krzywdy ; ) Ja niestety już zostałam skażona...

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

I nikt się nie spodziewa, że mordercą jest kamerdyner. :)

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Dzięki dziewczyny, bo jestem właśnie w trakcie czytania i, ostrzeżona, przezornie unikałam spojrzeń na tylną stronę okładki ;) Dopiero po przeczytaniu części 1 i 2 spojrzałam – słusznie, bo spojlery zawarte na nich są skandaliczne. Jestem w trakcie 3 i podzielę się wrażeniami, jak skończę. Jak na razie po 1 i 2 – jestem wciągnięta i zachwycona.  Oby zakończenie mnie nie rozczarowało ;)

Nowa Fantastyka