Książka

| KOPIUJ

Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland

Haruki Murakami postanowił zmierzyć się z gatunkiem science-fiction. Narrator i zarazem główny bohater książki jest ostatnią żyjącą ofiarą eksperymentu, który polegał na wszczepieniu do ludzkiego mózgu elektrody rozszyfrowującej zakodowane tajne informacje. Eksperyment spowodował, że bohater posiada jak gdyby dwie świadomości.

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Świetna książka. Od niej zaczęłam czytanie Murakamiego. Świetny pomysł na SF, który nie do końca wygląda tak jak w opisie powyżej, ale to trzeba przeczytać samemu :)

Nie wiem, kto pisze opisy na książki Murakamiego, ale pasuje do niego powiedzenie, że "wie, gdzie dzwonią, ale nie wie, w którym kościele". Co prawda w tym przypadku nie zdradza końca, zaledwie środek, ale chyba ktoś powinien go wreszcie uświadomić o znaczeniu słowa spoiler ;) A książka świetna, głowa boli od rozplątywania "co autor chciał powiedzieć" i który element jednej świadomości odbija się w drugiej.  Mam wrażenie, że sposób na sukces tej powieści Murakami chciał powtórzyć w "1Q84", ale tym razem się nie udało...

Wreszcie przeczytałam ; ) Świetny kawałek prozy, Murakami w najlepszym wydaniu ; )

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Zgadzam się. Aż mnie naszła ochota, żeby przeczytać jeszcze raz, kiedy jestem już mądrzejsza o znajomość zakończenia ;-)

Nowa Fantastyka