Książka

| KOPIUJ

Pod kopułą

Jedna z najlepszych książek 2009 roku według The New York Times!

Pewnego pogodnego, jesiennego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika… 

Dale Barbara, weteran wojny w Iraku zarabiający na życie jako wędrowny kucharz, jest zmuszony do pozostania w Chester’s Mill. Wspierany przez wojsko, które znajduje się na zewnątrz kopuły, wraz z garstką ochotników próbuje uspokoić nastroje społeczne. Na drodze staje im Duży Jim Rennie, ambitny lokalny polityk, który za wszelką cenę chce wykorzystać sytuację dla własnych celów. Wraz z synem ukrywają wiele koszmarnych tajemnic, które nie mogą ujrzeć światła dziennego.

Czas ucieka, a największym wrogiem mieszkańców jest sama kopuła. Czy dowiedzą się, jak powstała, zanim będzie za późno? Czas goni. A właściwie czasu już brak…

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Książkę czyta się znakomicie – aż do samego zakończenia, które moim zdaniem jest zasmucająco słabe i bezsensowne. Pomimo tego warto, bo jednak powieść oferuje prawie 900 stron doskonałej kingowskiej rozrywki ; )

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Dla mnie za bardzo rozwleczone, za dużo bohaterów, za gęsto – co do zakończenia to się zgadzam. Z drugiej jednak strony, nic bardziej sensownego nie przychodzi mi do głowy. Po prostu ta powieść musiała skończyć się czymś takim, bo inaczej miałaby jeszcze mnie sensu ;)

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

Pewnie tak ; )

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Książka mocna, ale moim zdaniem autor starał się za bardzo szokować. Chyba jednak wolę innego, tego refleksyjnego Kinga. Jego "Mroczną Wieżę", "To" czy "Dallas 63'".

 

Nowa Fantastyka