Książka

| KOPIUJ

Nexus

Ludzkość awansuje na kolejny poziom

W niedalekiej przyszłości eksperymentalny nanonarkotyk Nexus może łączyć ludzi, umysł z umysłem. Są tacy, którzy chcą go ulepszyć. Są tacy, którzy chcą go zlikwidować. I są tacy, którzy chcą go tylko używać.

Młody naukowiec zostaje złapany na wprowadzaniu poprawek do struktury Nexusa, poprawek, które mogą zmienić oblicze ludzkości. Żeby ujść z życiem i ochronić przyjaciół, musi nagle stać się szpiegiem i stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu daleko poza granicami swojego kraju. Stawka okazuje się o wiele wyższa, niż się początkowo zdawało.

Z akademickich sal prosto w kuluary władzy, z kwatery głównej elitarnej amerykańskiej agencji w Waszyngtonie do tajnego laboratorium pod uniwersytetem w Szanghaju, z podziemia San Francisco na czarny rynek biotechnologii w Bangkoku, z międzynarodowej konferencji na temat biotechnologii do dalekiego klasztoru w górach Tajlandii. „Nexus” to niesamowita jazda poprzez przyszłość na krawędzi katastrofy.

„Nexus” to najbardziej błyskotliwy debiut wśród thrillerów hard SF, jaki miałam okazję czytać na przestrzeni ostatnich lat. Inteligentny, porywający i opisuje przyszłość, która jest więcej niż prawdopodobna. Ramez Naam to autor, którego należy zapamiętać.

Brenda Cooper, autorka „The Silver Ship and the Sea” i „The Creative Fire”

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Jestem dopiero po pierwszych stu stronach, ale póki co absolutna REWELA! :D

 

EDIT: Skończyłem, w naszej skali daje pełne 6/6. Już dawno nie czytałem tak dobrej fantastyki.

[w innych skalach oceniłem tak – 5,5/6 (biblionetka), 9/10 (lubimy czytać)]

Sygnaturka chciałaby być obrazkiem, ale skoro nie może to będzie napisem

Nowa Fantastyka