Książka

| KOPIUJ

Norwegian Wood

Ta nostalgiczna powieść zaczyna się od słów piosenki Beatlesów o tym samym tytule i tak jak ona opowiada o spotkaniu chłopaka z dziewczyną, które na zawsze go zmieniło.

Tokio, koniec lat sześćdziesiątych: jazz, wolna miłość, dzieci kwiaty, protesty na uczelniach. Toru Watanabe spotyka piękną Naoko. Ich wzajemna fascynacja i uczucie obciążone są samobójczą śmiercią wspólnego przyjaciela i depresyjną naturą dziewczyny. Wkrótce w życiu Toru pojawia się Midori, zwolenniczka niezależności i swobody seksualnej. Obie kobiety są dla niego bardzo ważne. W kręgu miłości, przyjaźni i śmierci Watanabe staje się dojrzałym mężczyzną.

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Wszystkiego jeszcze nie czytałam, ale póki co Norwegian Wood to moja ulubiona powieść Murakamiego. Bardzo smutna, bardzo spokojna i bardzo ładna. Zapewniam, że lepsza, niż sugeruje powyżej przytoczony opis z okładki ; ) I choć opis ów nie brzmi fantastycznie, to w każdej książce autora znajduje się pewien nieuchwytny, niczym nieuzasadniony element, który przyjmuje się bez zastrzeżeń jako fragment rzeczywistości. W jednych powieściach bardziej jest to bardziej widoczne, w innych mniej. W każdym razie – szczerze polecam.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Nowa Fantastyka