Książka

| KOPIUJ

Prochy

"Niesamowita imponująca opowieść o przetrwaniu w spustoszonym świecie – po prostu musisz przeczytać!"

Michael Grant, autor Gone i BZRK.

 

Świat wokół siedemnastoletniej Alex zmienia się w jednej sekundzie. Oślepiający rozbłysk przeszywa niebo, na ziemię spada deszcz martwych ptaków, cała elektronika przestaje działać, spotkany przed chwilą mężczyzna leży martwy w kałuży krwi, a Alex odzyskuje węch i smak – zmysły, które odebrała jej choroba.

 

Lecz to dopiero początek. Nic nie jest już takie jak dawniej. I nikt – z tych nielicznych, którzy przeżyli – nie jest już taki jak dawniej. Żeby przetrwać w nowym pogrążonym w chaosie świecie, Alex, Tom – młody żołnierz z Afganistanu, i Ellie – zbuntowana ośmiolatka, wyruszają w niebezpieczną wędrówkę w poszukiwaniu ludzi i ostatnich ostoi cywilizacji.

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Książkę wybrałam sobie w ramach wygranej za cośtam, a że wybór był żaden (same jakieś takie...), tę pozycję wzięłam raczej na zasadzie mniejszego zła. Opisy mnie niespecjalnie przekonywały. Kiedy jednak zaczęłam czytać, zaskoczyła mnie wiarygodność, z jaką autorka przedstawia poszczególne wydarzenia. Naprawdę nietrudno uwierzyć, że coś takiego jest możliwie i że kto wie, może faktycznie nastąpi za rok, dwa, dziesięć? A może jutro?

Kawał porządnej literatury typu "wszystko się zwaliło, ludzie radźcie sobie, kiedy wszyscy wyrywają sobie z rąk resztki cywilizacji". Niby temat wałkowany nie raz, ale jednak w tym wykonaniu świeży. Polecam. Sama z niecierpliwością czekam na kontynuację.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Książka rzeczywiście wciągająca. Zadziwiające, bo przecież teoretycznie nic nowego w niej nie ma. Wydaje się, że Ilsa Bick po prostu ma talent i potrafi przyciągnąć czytelnika. Ciekawe co pokaże w następnych tomach, które niestety jeszcze nie są przetłumaczone...

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nowa Fantastyka