Książka

| KOPIUJ

Mrok, który nas poprzedza

Minęły stulecia od czasu Pierwszej Apokalipsy. Nie-Bóg poniósł klęskę, ludzie teraz są zaabsorbowani bardziej przyziemnymi sprawami…

Ikurei Conphas, bratanek cesarza Nansuru, geniusz militarny, jest arcygenerałem nansurskich wojsk. Zamierza przywrócić cesarstwu dawną świetność i marzy o tronie.

Maithanet, tajemniczy i obdarzony charyzmą duchowy przywódca Tysiąca Świątyń, dąży do świętej wojny, która oczyści świat z niewiernych.

Drusas Achamian, czarnoksiężnik i szpieg, którego dręczą wspomnienia sprzed dwóch tysięcy lat, nieustannie szuka wieści o odwiecznym wrogu, w którego istnienie prawie nikt już nie wierzy.

W taki świat wkracza Anasûrimbor Kellhus, mnich dûnyain odczytujący cudze myśli z gestów i wyrazu twarzy. Z wolna nagina wszystkich – mężczyzn i kobiety, cesarzy i niewolników – do swojej woli.

Jednak los ludzi niewiele znaczy, kiedy świat stoi w obliczu zagłady. Za zasłoną polityki, wzajemnej wrogości i religijnego fanatyzmu ponownie budzi się mroczne, znane od wieków zło.

Po dwóch tysiącach lat powraca Nie-Bóg. Druga Apokalipsa jest już blisko. I nie można odgrodzić się murem od tego, co zostało zapomniane…

Dodał do bazy

Oceny

Nowa Fantastyka