Książka

| KOPIUJ

Tracę ciepło

Kryminalna intryga w oparach grozy i magii! Kuba i Konrad – kumple z podstawówki przy Wąskiej, na krakowskim Kazimierzu – próbują rozwiązać zagadkę śmierci szkolnego woźnego. Dookoła mnożą się jednak dziwne, mrożące krew w żyłach zdarzenia. Duchy umarłych przechadzają się wśród żywych. Tajemnicza sekta i jej prorok rosną w siłę, by upaść z łoskotem. A w świecie, który znamy, rządzą mieszkańcy tajemniczej krainy jezior… Naszych bohaterów ocalić może jedynie dar widzenia i możliwość udziału w zdarzeniach dla innych niedostępnych.

Historia chłopięcej i męskiej przyjaźni, która narodziła się z początkowej wrogości. Przypowieść na temat polskiej szkoły i przemian Roku Zerowego (1989). Trzymająca w napięciu opowieść grozy z odrobiną fantastyki w tle. Niepokojący przewodnik po zakamarkach krakowskiego Kazimierza, z czasów kiedy nie był on jeszcze dzielnicą restauracji, hoteli i pubów…

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Ta opowieść nadawałaby się na film, choć chyba bardzo długi. Bardzo mi się podobała ta opowieść, bardziej niż “Święty Wrocław”. Może dlatego, że sam jeszcze jestem nastolatkiem? Choć u mnie w szkole głowy nikt nikomu do toalety nie wkłada. :)

Teraz czekam na “Inną duszę”. To była, mam nadzieję, jedynie wprawka przed najlepszym daniem. 

Mee!

A może napiszesz recenzję, Kozo? :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

A ja mam tak z ta powiescia, ze baaardzo ja lubie do polowy, a od polowy ciut mniej. Tylko ciut mniej. :)

"Pierwszy raz w życiu dałem się zabić we śnie. "

Recenzję, berylu? Hmmm. Zobaczę. Chyba jeszcze co nieco pamiętam, nie wiem, czy mam na nią pomysł... ;)

Mee!

Jestem przekonany, że coś wymyślisz :)

Administrator portalu Nowej Fantastyki. Masz jakieś pytania, uwagi, a może coś nie działa tak, jak powinno? Napisz do mnie! :)

Nowa Fantastyka