Książka

| KOPIUJ

Słońce słońc

Jest odległa przyszłość. Świat znany pod nazwą Virga to ogromny balon wypełniony powietrzem, wodą oraz dryfującymi kawałkami skał. Żyjący w nim ludzie budują fuzyjne słońca oraz „miasta”, które kształtem przypominają olbrzymie koła ze szprychami, wprawiane w ruch celem otrzymania wirówkowej namiastki grawitacji.

Młody i zgorzkniały Hayden Griffin przybywa do Rushu z jedną myślą: wywarcia krwawej zemsty na mordercach swoich rodziców. Jego celem jest admirał Chaison Fanning, który podbił dryfujące państwo Aerie, ojczyznę Haydena. Fakt, że chłopak spędził okres dorastania w różnych, mało bezpiecznych miejscach, nie wróży Fanningowi zbyt dobrze…

„Słońce Słońc” to przyprawiona szczyptą steampunka powieść przygodowo-fantastyczna traktująca o zemście, powinności oraz… powietrznych piratach, jakich jeszcze nie znaliście. A wszystko to osadzone w świecie tak niesamowitym, że aż nieprawdopodobnie realnym.

Wiedzieliśmy już, że Karl Schroeder potrafi bawić się w Kubricka. Teraz jednak okazuje się, że potrafi również wcielić się w Dumasa. Co więcej: od czasu Śródziemia nie natrafiłem na równie plastyczną wizję obcego uniwersum. Swoją konstrukcją „Słońce Słońc” zawstydza klasyczne, nivenowskie sposoby kreowania światów.

– Peter Watts, autor „Rozgwiazdy” i „Ślepowidzenia”

Dodał do bazy

Nowa Fantastyka