Książka

| KOPIUJ

Wojna prochowa

Pierwszy tom cyklu "Temeraire" – niezwykłego połączenia fantasy i powieści historycznych z czasów napoleońskich – którego ekranizację planuje Peter Jackson, reżyser Władcy pierścieni.

Załoga HMS Reliant przechwytuje francuską fregatę i odkrywa na jej pokładzie drogocenny ładunek – jajo rzadkiego smoka, gotowego niemal do wyklucia. Wskutek zrządzenia losu kapitan Will Laurence zostaje opiekunem stworzenia i nadaje mu imię Temeraire. Musi zapomnieć o dawnym życiu, porzucić służbę we flocie, wstąpić do Korpusu Powietrznego, brytyjskiej jednostki smoków, i przejść wyjątkowo intensywne szkolenie bojowe. Napoleon bowiem szykuje już śmiałą inwazję na Anglię przy użyciu własnych sił powietrznych...

 

"Niezwykle zajmująca powieść fantasy. (...) Skrzyżowanie Susanny Clarke, autorki głównego Jonathana Norrella i pana Strange'a, z Patrickiem O'Brianem. Przeczytajcie tę cudowną, frapującą książkę"Stephen King.

 

"Znakomita seria. Nie dość, że w nowy sposób wykorzystuje smoki, to jeszcze jest bardzo pomysłowa i zgrabnie wpasowuje się w wybrany okres historyczny"Anne McCaffrey, autorka cyklu "Jeźdźcy smoków z Pern.

 

"Novik zrobiła dla wojen napoleońskich to, co Anne McCaffrey zrobiła dla science fiction: stworzyła alternatywny świat zamieszkany przez smoki, spójny, zadziwiająco oryginalny, złożony, z ciekawymi postaciami"David Weber, autor cyklu "Honor Harrington".

Dodał do bazy

Oceny

Nowa Fantastyka