Książka

| KOPIUJ

Człowiek z sąsiedztwa

Tibor Tarent, fotograf-freelancer, wraca do Anglii z Anatolii, gdzie jego żonę zabiły rebelianckie bojówki. Islamska Republika Wielkiej Brytanii dochodzi jeszcze do siebie po dziwnym i przerażającym ataku terrorystycznym, podczas którego w jednej chwili zanihilował wielki, trójkątny obszar zachodniego Londynu, wraz z setkami tysięcy istnień ludzkich. Władze uważają, że ten atak i śmierć żony Tarenta są w jakiś sposób powiązane.

Sto lat wcześniej, podczas I wojny światowej, estradowy iluzjonsta rusza na Front Zachodni z tajną misją uczynienia brytyjskich samolotów rozpoznawczych niewidzialnymi dla wroga. Podczas podróży do okopów poznaje wizjonera, sądzącego, że to będzie wojna, która zakończy wszelkie wojny.

W roku 1943 polska pilotka opowiada mechanikowi z RAF-u o swojej ucieczce przed hitlerowcami i desperackim pragnieniu powrotu do domu.

W czasach współczesnych, angielski fizyk teoretyk w ogrodzie swojego domu po raz pierwszy wywołuje zjawisko sąsiedztwa.

„Człowiek z sąsiedztwa” – to powieść, w której pozory mylą, a wszystko skrywa drugie dno, w której fikcja przecina się z historią, a każda wersja rzeczywistości jest podejrzana, w której prawda i fałsz mieszkają ze sobą w sąsiedztwie.

Dodał do bazy

Komentarze

obserwuj

Człowiek z sąsiedztwa to dla mnie największe zaskoczenie ostatnich miesięcy. Nie spodziewałem się aż tak ciekawej historii. Rozmach powala, cała historia aż prosi się o ekranizację. Kto wie, wszak Prestiż w reżyserii Christophera Nolana z duetem Bale/Jackman w rolach głównej okazał się wielkim hitem.

Polecam Człowieka z sąsiedztwa z całego serca. Jeśli ktoś lubi fabularne zawijasy w stylu Atlasu Chmur powinien być zadowolony. 

Nowa Fantastyka