Książka

| KOPIUJ

Drugie odkrycie ludzkości. Nostrilia.

Wydawnictwo MAG po raz pierwszy w Polsce wydaje utwory jednego z najciekawszych klasyków science fiction, mało znanego do tej pory w naszym kraju Cordwainera Smitha.

 

W jednym tomie zebrano wybór opowiadań ze zbioru The Rediscovery of Man i jedyną fantastyczną powieść autora pt. Nostrilia. Zarówno opowiadania, jak i Nostrilia dzieją się w tym samym wszechświecie, na różnych etapach rozwoju ludzkości.

 

Cordwainer Smith zabiera nas w podróż po swojej oryginalnej wizji przyszłości – od pierwszych wypraw kosmicznych, wymagających odpięcia ludzkiego umysłu od cierpiącego ciała, przez eksplorację i kolonizację kosmosu za pomocą gwiezdnych żaglowców, po opanowanie całej galaktyki dzięki wynalazkowi planoformacji i sparowaniu ludzkich telepatów z umysłami kotów.

 

Autor opowiada też o przemianach społecznych związanych z odkryciem w ciałach owiec na Starej Australii Północnej wirusa przedłużającego życie, z przekształceniem zwierząt w rozumnych podludzi, z wyeliminowaniem i ponownym przywróceniem możliwości odczuwania bólu.

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

Sam dodałem autora, sam dodałem książkę (bo z jakiejś przyczyny jeszcze jej nie było w bibliotece), planuję wkrótce napisać bardzo pochlebną recenzję, więc może nie powinienem się wypowiadać. Ale.

 

Ale to naprawdę niesamowite, że Cordwainer Smith pozostał w Polsce nieznany aż do teraz. Jego opowiadania powstawały w latach 40., 50. i 60., a są tak bardzo aktualne i oryginalne, że dzisiaj czyta się je bez żadnego zażenowania. Wszystkim miłośnikom SF polecam, polecam, polecam.

Jest na mojej liście planowanych zakupów. :)

No to czekamy na pochlebną recenzję :) A tymczasem szukam książki w necie.

Oso­by używające więcej niż 3 wyk­rzyk­ników lub py­taj­ników to oso­by z za­burze­niami włas­nej osobowości...

Recenzji nadal nie napisałem. Za dużo pracy w pracy :/

To napisz po pracy wink

Oso­by używające więcej niż 3 wyk­rzyk­ników lub py­taj­ników to oso­by z za­burze­niami włas­nej osobowości...

Nowa Fantastyka