Książka

| KOPIUJ

Brudne ulice Nieba

Bobby Dolar to anioł, nie człowiek. Dosłownie. O grzechu wie jednak dużo – i to nie tylko z racji zawodu adwokata dusz zawieszonych między Niebem a Piekłem. Bobby zmaga się z paroma własnymi grzechami głównymi – pychą, gniewem, a nawet pożądaniem.

Nie za wszystkie jednak sam ponosi winę. Nikomu nie może ufać – ani swoim niebiańskim przełożonym, ani kolegom aniołom na Ziemi... zwłaszcza jednemu smarkaczowi, którego Niebo wrzuciło w ich szeregi jako praktykanta i który zadaje zdecydowanie za dużo pytań. A już na pewno nie darzy zaufaniem pięknej do bólu hrabiny Zimnorękiej, tajemniczej demonicy, choć ona jedna zdaje się mówić mu prawdę.

Kiedy ku zaskoczeniu i Nieba, i Piekła dusze nowo zmarłych ludzi zaczynają znikać bez śladu, sprawy Bobby'ego D. błyskawicznie przybierają bardzo zły obrót – taki na miarę końca świata i Apokalipsy. Znalazłszy się jak w potrzasku między furią mocy piekielnych, niebezpieczną strategią jego własnej strony i potwornym nieumarłym mścicielem, który niczego nie pragnie goręcej niż urwać mu głowę i wyssać zeń duszę, Bobby będzie potrzebował pomocy wszystkich przyjaciół: w Niebie i na Ziemi, i wszędzie, gdzie tylko uda mu się ich znaleźć.

Dodał do bazy

Oceny

Komentarze

obserwuj

To moje pierwsze spotkanie z Tadem Williamsem – na kolana może nie rzuca, ale zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po "Szczęśliwą godzinę w Piekle" oraz inne serie tego autora.

Największą zaletą są naprawdę świetne dialogi i metafory. Zazdroszczę Williamsowi tak barwnego języka.

Sama opowieść naszpikowana jest akcją, cały czas coś się dzieje, dynamika niemal sprawia, że wiatr wiejący ze stron książki rozwiewa włosy czytelnikowi ; )

Jest ciekawie, jest anielsko, jest zabawnie. Polecam.

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." - H. Jackson Brown Jr

Nowa Fantastyka