Informacje

27.04.17, g. 11:46

17 fantastycznych premier na długi weekend

Przed długim weekendem ukazało się aż 17 książek fantastycznych, po które warto sięgnąć. Część premier została zaplanowana nie tylko z okazji wolnego czasu na czytanie, ale także ze względu na zbliżający się Pyrkon – na konwencie w Poznaniu będziecie mogli spotkać się z przedstawicielami wydawnictw i niektórymi z pisarzy.

 

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z nowościami:

 

Komentarze

Skoro mowa o premierach to mam jedno pytanie. Marcin Zwierzchowski w kwietniowej "Nowej Fantastyce" w rubryce z premierami napisał coś takiego: "Szczegółów jeszcze nie zdradzam, uczulam jednak fanów Geralta z Rivii, że w kwietniu czeka ich pewna książkowa niespodzianka" Wie ktoś coś więcej na ten temat? Kwiecień się kończy a Wiedźmina ni widu ni słychu. Na Pyrkonie może coś się pojawi? Będe wdzięczny za wszelkie informacje.

Chyba sam sobie odpowiem. Przejrzałem "rozkład jazdy" Pyrkon 2017 i znalazło się wydarzenie poświęcone Białemu Wilkowi więc o książce zapewne dowiemy się już lada dzień. Cóż to może być? Nowa powieść pana Sapkowskiego?

Stawiałbym na zbiór opowiadań z konkursu wiedźmińskiego

Sam niewiem. Niby sam Sapkowski dał zgode i błogosławieństwo "Nowej Fantastyce" na konkurs wiedźmiński ale czy chciałby żeby wyszedł taki zbiór opowiadań? On kiedyś negatywnie wypowiadał się o fan fiction. Konkurs w gazecie a wydanie książki z tymi opowiadaniami to troche inna bajka. Ja jednak po cichu licze na coś pióra pana Andrzeja. Zwłaszcza że czytałem z nim wywiad z marca tego roku i przyznał że będzie nowa książka o wiedźminie jego autorstwa. No nic, trzeba jeszcze poczekać dzień czy dwa.

Sapkowski sam kiedyś dał błogosławieństwo na wydanie – także w Polsce – Wiedźmina z Wielkiego Kijowa czy Opowieści o Wiedźminie, obie książki zza wschodniej granicy, więc czemu nie?

Przekonaliście mnie. Chyba faktycznie to będzie zbiór opowiadań z konkursu wiedźmińskiego. W takim razie już przestane się jarać tym tematem. Niby te trzy opowiadania które zostały opublikowane w "Nowej Fantastyce" były niezłe ale nie wiadomo jak z resztą opowiadań z konkursu. Jestem jednak negatywnie nastawiony do tego pomysłu bo wymienione przez Ciebie Tiszka te dwie pozycje były słabe a nawet bardzo słabe.

Nowa Fantastyka