Informacje

03.07.18, g. 10:34

Ruszyły zdjęcia do drugiej części "To"

Rozpoczęły się zdjęcia do drugiej części filmu To. Z tej okazji opublikowano zdjęcie obsady.

 

Fabuła filmu skupi się na dorosłych członkach Klubu Frajerów. Bohaterowie po 27 latach powrócą do Derry, aby ponownie zmierzyć się z Pennywisem, w którego ponownie wcieli się Bill Skarsgård. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Hader, Jay Ryan, Isaiah Mustafa, James RansoneAndy Bean.

 

It: Chapter Two ma ukazywać także retrospekcje z dzieciństwa bohaterów. Oznacza to, iż do swoich ról powrócą Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen JacobsJack Dylan Grazer. Film wyreżyseruje Andres Muschietti, który odpowiadał również za część pierwszą. Zarobiła ona ponad 700 milionów dolarów i była jednym z najcieplej przyjętych horrorów ostatnich lat.

 

Zdjęcia do kontynuacji rozpoczęły się w Toronto i potrwają zapewne do listopada 2018 roku. Premiera filmu zapowiedziana została na 6 września 2019 roku. Twórcy i obsada nie kryją swojej ekscytacji w związku z udziałem w produkcji – wyraz tego dał chociażby James McAvoy na swoim profilu na Instagramie

 

Fabuła filmowej adaptacji prawdopodobnie nie będzie wiernie oddawać książkowego oryginału. Andres Muschietti stwierdził, że postać Mike’a, który pozostał w Derry po wydarzeniach z części pierwszej, zostanie przedstawiona nieco inaczej niż u Kinga. Bohater ma być zniszczony psychicznie i fizycznie, między innymi przez narkotyki, po które sięgał, aby znaleźć sposób na pokonanie upiornego klauna.

 

 

źródło

Nowa Fantastyka